Realme 8 - co o nim wiemy?

[Artykuł sponsorowany]

22.11.2022, 08:32, akt. 08:33


Realme 8 - co o nim wiemy?
Realme 8 - co o nim wiemy?

Realme to marka założona w 2018 roku przez chińczyka Sky Li piastującego wcześniej urząd wiceprezesa w firmie Oppo. Na rynku technologicznym zaistniała dzięki smartfonom wypuszczonym pod taką samą nazwą. Ideą przedsiębiorstwa jest dostarczanie konsumentom produktów, które gwarantują wydajność, nowoczesny design oraz niezwykłe wrażenia w przystępnej cenie. Smartfony Realme są urządzeniami bardzo dobrze wyposażonymi i dostępnymi na każdą kieszeń, a flagowy telefon - Realme 8 - zadowoli gusta nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

Wyświetlacz, który uchwyci najmniejszy szczegół

Wyświetlacz AMOLED z matrycą 6,4 cala wyposażony dodatkowo w pożądaną przez wielu konsumentów funkcję Full HD+ i wbudowaną automatyczną regulację jasności światła sprawi, iż oglądanie ulubionych seriali będzie przyjemnością.

Jego odświeżanie kształtuje się na poziomie 60 Hz, co w zupełności wystarcza do płynnej obsługi systemu i najważniejszych aplikacji. Płaski kształt matrycy wyświetlacza pozwala na wielogodzinne użytkowanie smartfona bez zbędnej obawy o przemęczenie oczu, a wbudowane tryby umożliwiające dopasowanie jego barwy wedle własnych upodobań gwarantują komfortowe korzystanie ze sprzętu w nocy.

Dedykowana mu funkcja ukrywająca się pod nazwą "ekran zawsze aktywny" pozwala, aby najistotniejsze informacje, m.in. data i godzina, stan baterii czy wybrane osobiście powiadomienia przychodzące były zawsze na wierzchu, tak by nie kłopotać się z potrząsaniem i szturchaniem telefonu mającym na celu wybudzenie ekranu.

Ośmiordzeniowy procesor idealny do gier

Realme 8, należy do tej grupy smartfonów, które wyposażono w ośmiordzeniowy procesor od SoC MediaTek. Skupia się on przede wszystkim na grach i aplikacjach służących do rozrywki. Rdzenie osiągają taktowanie maksymalne na poziomie 2,05 GHz, dzięki czemu telefon działa płynnie i szybko, pozwalając przy tym na przechowywanie danych w pamięci podręcznej nieco dłużej niż smartfony od konkurencji.

128 GB pamięci flash dba o płynne otwieranie kolejnych okienek i wykorzystywanie maksimum możliwości związanych z codziennym użytkowaniem telefonu. Uruchomienie kilku aplikacji jednocześnie nie stanowi dla tego modelu żadnego problemu, przez co odpisywanie na ważnego maila i słuchanie ulubionej muzyki w tle staje się przyjemnością, jakiej nie zagraża żadna awaria.

Czytnik NFC, czyli dotknij i zapłać

Oprócz standardowego portu USB typu C, otworowi dedykowanemu na złącze jack 3,5mm oraz tacki na dwie karty w wersji nanoSIM możemy cieszyć się z szeregu wbudowanych seryjnie udogodnień.

Jednym z nich jest wręcz niezbędny w dzisiejszych czasach moduł NFC pozwalający na bezgotówkową formę płatności przy pomocy telefonu. Czytnik linii papilarnych umiejscowiony na ekranie pozwala szybko odblokować telefon wyłącznie osobom do tego uprawnionym - jest niezwykle czuły, więc nie ma mowy o tym, że ktoś odblokuje telefon za nas!

Dodatkowo, obecność Wi-Fi daje szansę na zrobienie z telefonu routera udostępniającego Internet innym urządzeniom bądź wykonywanie rozmów wideo opartych na danych mobilnych. Zainstalowane fabrycznie systemy GPS uchronią nas przed zabłądzeniem nawet w najbardziej skomplikowanych warunkach, a tryb obsługi smartfona przez dzieci zadba o to, by korzystały jedynie z aplikacji, które są im dedykowane.

Realme 8 i cztery aparaty w zestawie

Produkt posiada aż cztery aparaty fotograficzne umiejscowione na tylnej części, tzw. plecach. Każdy z nich ma inną rozdzielczość, przez co wartości fotografii są szczegółowo ustawione.

Obiektyw główny robiący fotki w rozdzielczości 64 Mpix wyłapuje najważniejsze elementy na fotografowanym obszarze i automatycznie dobiera jasność barw czy poziom ich ostrości.

Obecny w Realme 8 obiektyw szerokokątny to dobre rozwiązanie do stworzenia serii zdjęć bądź mini panoramy przesyconej naturalnym światłem.

Tryb makro to pomoc w momencie, kiedy chcemy powiększyć dany obiekt i sfotografować go z nieco bliższej niż na co dzień odległości, a obiektyw dedykowany portretom wygładzi zbędne faktury i zredukuje szumy, tak by portret był jak malowany.

Aparat wbudowany od frontu to 16to pikselowe rozwiązanie dla osób lubiących robić selfie bądź tworzących codzienne mini-vlogi. Ta opcja w zupełności wystarcza, by stać się sławnym twórcą i rozpocząć karierę influencera.


 
 

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok