Ekspres przelewowy do 500 zł - jaki wybrać?

[Artykuł sponsorowany]

26.01.2023, 09:34, akt. 09:35


Ekspres przelewowy do 500 zł - jaki wybrać?
Ekspres przelewowy do 500 zł - jaki wybrać?

Ekspres przelewowy to niedrogi sposób, by każdego dnia cieszyć się aromatyczną kawą! Znany doskonale z amerykańskich filmów, ekspres z charakterystycznym dzbankiem to prosty sposób na to, by ulubioną, czarną kawę mieć zawsze pod ręką - i dzielić się nią z bliskimi i przyjaciółmi. To świetny wybór do domu i biura, który sprawdzi się w wielu sytuacjach. Na jaki model postawić? Zakładając budżet 500 zł możemy wybierać spośród propozycji najbardziej uznanych producentów!

Wprawdzie w tej kwocie nie kupimy ekspresu przelewowego z wbudowanym młynkiem, jednak modele takie pozostają ciągle ciekawostką i większość kawoszy decyduje się na oddzielnie kupowany młynek do kawy.

Czas na kawę - a właściwie, na sprawdzenie, jak ją przyrządzić!

Ekspres przelewowy - najważniejsze zalety

Dlaczego warto wybrać ekspres przelewowy? Atrakcyjna cena nie jest jedyną zaletą tego rozwiązania. Jednocześnie możemy zaparzyć nawet 12 filiżanek kawy - jest więc to dobra propozycja, gdy lubimy podejmować gości lub dzielić się aromatycznym napojem ze współpracownikami w biurze. Łatwiej też sięgnąć po dolewkę, nie tracąc czasu na zaparzanie kolejnej porcji. Większość ekspresów ma funkcję podtrzymywania temperatury - napój pozostaje ciepły jeszcze przez pewien czas po zaparzeniu kawy.

Ekspresy przelewowe są wygodne w obsłudze nawet dla osób, które wcześniej piły niemal wyłącznie kawę rozpuszczalną, zalewaną wodą.

Trzeba również zaznaczyć, że w porównaniu z ekspresami ciśnieniowymi automatycznymi, omawiane sprzęty nie zajmują wiele miejsca na kuchennym blacie. Ma to szczególne znaczenie w niewielkim mieszkaniu lub domku letniskowym.

Za to nad ekspresami kapsułkowymi przelewowe górują kosztem eksploatacji - kawę przygotujemy znacznie taniej w przeliczeniu na jeden napój.

Podsumowując, to świetne sprzęty dla osób, które piją dużo czarnej kawy, chętnie spotykają się z innymi, są oszczędne lub nie dysponują dużą przestrzenią w kuchni.

Czy urządzenia tego typu mają jakieś wady? Główna jest taka, że musimy dodatkowo korzystać z młynka do kawy. Niektórzy amatorzy aromatycznego napoju nie poczytają tego jednak jako negatywnego aspektu, mogą w ten sposób przecież regulować stopień zmielenia ziaren.

Jaki model ekspresu przelewowego wybrać?

Pora przejść do polecanych modeli! W budżecie do 500 zł kupimy urządzenia od sprawdzonych producentów. Poza naszymi możliwościami w tym pułapie cenowym będą jedynie ekspresy z wbudowanym młynkiem. Jakie sprzęty będą strzałem w dziesiątkę?

  • ZELMER ZCM1200 - nowocześnie prezentujący się ekspres o pojemności 12 filiżanek kawy. Wyposażony jest w blokadę kampania i funkcję automatyczne wyłączania. Przygotowanie ulubionego napoju nie będzie skomplikowane - model ten jest prosty w obsłudze. Podgrzewana płyta zapewnia podtrzymanie temperatury kawy na dłużej. W zestawie znajdziemy również wielorazowy filtr, co jest przyjaznym środowisku rozwiązaniem.
  • ARIETE 134203 Beżowy - ekspres, który jest prawdziwą ozdobą blatu! Zachwycający design w stylu retro to jeden z największych atutów tego urządzenia. Ale zalet jest więcej! Oprócz omówionych przy modelu powyżej rozwiązań, jak podtrzymanie temperatury, blokada kapania i automatyczne wyłączanie, w tym sprzęcie warto zwrócić uwagę na programator czasowy. Wystarczy, że wszystko odpowiednio przygotujemy, a ekspres zaparzy nam kawę o ustalonej porze.
  • RUSSELL HOBBS 21700-56 RETRO RIBBON RED - kolejna propozycja dla miłośników retro! I ten model odznacza się fantastycznym designem, przywołującym najlepsze czasy kawiarni i tradycji picia kawy. Pojemność dzbanka to 10 filiżanek. Znajdziemy tu wszystkie najważniejsze rozwiązania znane z omówionych wcześniej modeli: blokadę kapania, funkcję automatycznego wyłączania, podtrzymywania temperatury. Mamy także możliwość przerwania parzenia kawy.

Ekspresy przelewowe w sklepie MediaMarkt są chętnie wybierane ze względu na świetną cenę i niewielkie wymiary. Każdy, kto ma ochotę na aromatyczną kawę, znajdzie model idealny dla siebie!


 
 

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok