Jakie usługi świadczy agencja pracy? Czy to jedynie pośrednictwo pomiędzy pracownikami i pracodawcami?

[Artykuł sponsorowany]

28.02.2023, 11:26, akt. 11:27


Jakie usługi świadczy agencja pracy? Czy to jedynie pośrednictwo pomiędzy pracownikami i pracodawcami?
Jakie usługi świadczy agencja pracy? Czy to jedynie pośrednictwo pomiędzy pracownikami i pracodawcami?

Pośrednictwo pracy to usługa świadczona przez różne firmy od dziesięcioleci. Jednak w ostatnim czasie działalność agencji pracy znacząco ewoluowała. Dzisiaj biura te posiadają o wiele szerszą ofertę niż choćby kilka lat temu. Sprawdź, jak działają te podmioty i co możesz zyskać dzięki współpracy z nimi.

Pośrednik pracy poszukujący rozwiązań

Bezsprzecznie główną usługą świadczoną przez agencję pracy wciąż jest pośrednictwo. Stanowi ono fundament oferty. Biuro poszukuje konkretnych form zatrudnienia, a następnie kandydatów, którzy najlepiej pasują do danych stanowisk. W ten sposób firma pomaga zarówno pracownikom, jak i pracodawcom.

Współpraca z agencją daje większe szanse na znalezienie odpowiedniej pracy niż korzystanie z portali ogłoszeniowych. Wszystko za sprawą poszukiwania przez biuro odpowiednich stanowisk dla kandydatów i wykwalifikowanych pracowników dla przedsiębiorców. Aktywność agencji to jej najważniejszy wyróżnik w zakresie świadczenia usługi pośrednictwa. Poza tym zakres oferty biura jest obecnie o wiele szerszy, o czym przekonasz się w dalszej części artykułu.

Agencja doradztwa personalnego

Dobre biuro pośrednictwa to firma działająca też jako agencja doradztwa personalnego. Co istotne, pod tą usługą kryje się współpraca doradcza zarówno z firmami, jak i z kandydatami do pracy. Przedsiębiorca może liczyć na wsparcie specjalistów podczas tworzenia profilu poszukiwanego pracownika.

Natomiast osoba szukająca zatrudnienia przez pośrednika pracy otrzyma wskazówki dotyczące optymalnych dla niej wyborów. Warto przy tym zaznaczyć, że tylko najlepsi usługodawcy oferują wsparcie doradcze – w ten sposób działa między innymi agencja pracy Kono.

Jest to biuro pośrednictwa z ofertami pracy stałej i tymczasowej, działające w kraju i poza jego granicami. Świadczy też usługę outsourcingu pracowniczego.

Agencja pracy we wsparciu praktycznym i formalnym

Poszukując płatnego zajęcia, coraz więcej osób zwraca się do agencji pracy. Wynika to między innymi z kompleksowego wsparcia praktycznego i formalnego, jakie zapewniają tego typu podmioty. Pomoc na najbardziej podstawowym poziomie dotyczy obecności przy konstruowaniu i podpisywaniu umowy z pracodawcą. Ponadto pracownik otrzymuje wszelkie niezbędne dokumenty oraz zostaje poddany szkoleniu BHP.

Jeśli chodzi o wyjazd zarobkowy za granicę, dobry pośrednik pracy zajmuje się transportem pracownika do zorganizowanego przez niego miejsca noclegowego i zapewnieniem mu codziennych, wygodnych dojazdów do przedsiębiorstwa, w którym został zatrudniony.

Outsourcing pracowniczy

Wspomnieliśmy już wcześniej o outsourcingu pracowniczym, który zyskuje na popularności, choć wciąż oferuje go stosunkowo niewiele agencji pracy. Usługa ta znajduje się jednak w ofercie wskazanego biura Kono. Firma ta zatrudnia licznych pracowników, z wielu specjalizacji.

W ramach outsourcingu podpisuje umowy z przedsiębiorstwami na realizację konkretnych projektów przez wybranych pracowników. Mowa o pracy tymczasowej wykonywanej przez fachowców. To wygodne rozwiązanie dla pracodawców, którzy nie muszą na własną rękę poszukiwać profesjonalistów. Pracownik zyskuje zaś elastyczność i szansę na wysokie zarobki przy realizacji interesujących projektów.

Dzisiaj agencja pośrednictwa pracy to jeden z najczęstszych wybór wśród osób poszukujących pracy oraz przedsiębiorców, mających wakaty na poszczególnych stanowiskach. Zważając na zakres usług biura, który znacząco wykracza poza samo pośrednictwo, nie powinno to dziwić.


 
 

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
NIETEATR Zrobie co zechce

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok