Zastosowanie antresoli w magazynie - czy warto?

[Artykuł sponsorowany]

8.03.2023, 12:01, akt. 12:04


Zastosowanie antresoli w magazynie - czy warto?
Zastosowanie antresoli w magazynie - czy warto?

Słysząc słowo antresola, pierwsza myśl dotyczyła zabudowy w formie podestu tworzącego półpiętro. Jest to sposób efektywnego i efektownego wykorzystania przestrzeni, która w przeciwnym wypadku nie zostałaby zagospodarowana. Tak w istocie dzieje się obecnie w obiektach logistycznych, gdzie element konstrukcji jakim jest antresola znajduje zastosowanie w przypadku hali magazynowej i ma na celu zapewnienie dodatkowej przestrzeni operacyjnej na składowanie ładunków lub sprawną kompletację produktów do wysyłki.

Co to jest antresola magazynowa i jakie są jej zalety?

Antresola magazynowa to konstrukcja pozwalająca na zwiększenie dostępnej przestrzeni. Jej głównym zadaniem jest maksymalizacja miejsca przeznaczonego na obsługę ładunków. Najczęściej to konstrukcja wykonana ze stali lub aluminium, o odpowiedniej wytrzymałości i precyzyjnie wyliczonej nośności, gwarantująca pełne bezpieczeństwo dla ludzi, wyposażenia i magazynowanych towarów.

Do głównych zalet antresol magazynowych należą:

  • oszczędność: budowa antresoli jest znacznie tańszym rozwiązaniem na powiększenie metrażu niż inwestycja w nową, większą halę magazynową,
  • szybkość montażu i demontażu: to nieskomplikowana, ale stabilna konstrukcja, którą można stosunkowo szybko zbudować, przenieść bądź usunąć,
  • modułowość i możliwość personalizacji: istnieje wiele opcji rozbudowy antresoli oraz wyboru zastosowanych wypełnień (płyta wiórowa, OSB, wypełnienia stalowe pełne lub ażurowe, kraty pomostowe, łoża rolkowe), w zależności od indywidualnych preferencji (i wymiarów hali) można decydować o dodaniu windy transportowej obok, lub zamiast schodów.

Antresola magazynowa do dużych obciążeń

Antresola magazynowa to konstrukcja mająca zastosowanie przy wielu typach ładunków, także przy dużych i bardzo dużych obciążeniach wynoszących do 3 ton na m². Wtedy stosuje się wzmocnienia w postaci wytrzymałych profili stalowych, gwarantujące najwyższe parametry eksploatacyjne. Aby było możliwe wdrożenie takiego rozwiązania, należy przeanalizować dane na temat posadzki w obiekcie logistycznych żeby dowiedzieć się, jaki maksymalny ciężar jest w stanie utrzymać w ściśle określonym obszarze.

Antresola magazynowa z systemach regałowych

Do magazynowania małych, lekkich ładunków luzem lub w kartonach, można wybrać system antresoli magazynowych zaprojektowanych w oparciu o regały półkowe. Jeżeli ładunkiem jest towar spaletyzowany, możliwe jest zaprojektowanie antresoli magazynowej ustawionej na regałach paletowych. Zintegrowany system antresola – regały posiada szereg zalet:

  • brak konieczności mocowania podstawy nośnej obniża koszty instalacji,
  • zwielokrotnienie miejsca przechowywania,
  • dostęp do ładunku z każdej strony,
  • sposób na składowanie różnego rodzaju ładunków.

Także w tym przypadku istnieje szansa na konfigurację poszczególnych elementów konstrukcji, ilości pięter oraz wyboru wyposażenia dodatkowego.

Automatyczny transport na antresoli magazynowej

Antresola magazynowa to trwała i stabilna konstrukcja łatwa w montażu, o wielu możliwościach rozbudowy oraz o szerokim wyborze dodatkowych rozwiązań. Decydując się na budowę tego podestu roboczego warto mieć na uwadze fakt, że można go doposażyć także w system dedykowanych przenośników, które znacznie wpływają na wydajność transportu towaru np. w procesie składowania czy kompletacji. Zastosowanie automatycznych przenośników magazynowych daje możliwość sprawnego przepływu ładunków pomiędzy kolejnymi poziomami, a poziomem 0. Jest to użyteczne zwłaszcza w przypadku branży e-commerce, gdzie szybkość dostępu do każdej składowanej jednostki jest kluczowa dla tempa kompletacji i wysyłki towaru do klienta.


 
 

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

REKLAMA
NIETEATR Mamy Śpiewamy - interaktywny koncert familijny

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok