Elektromobilność - dlaczego to dobry kierunek rozwoju firm?

7.09.2023, 18:31, akt. 18:43


Elektromobilność - dlaczego to dobry kierunek rozwoju firm?
Elektromobilność - dlaczego to dobry kierunek rozwoju firm?

Rozwój przedsiębiorstw jest obecnie mocno uzależniony od tego, jakie działania są podejmowane w ramach inwestowania w nowoczesne technologie i pojazdy, które przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. Na ten moment najkorzystniejszym wyborem jest zakup auta elektrycznego w ramach umowy leasingowej. Chcesz się dowiedzieć, dlaczego firmowy elektryk to dobry wybór? Poniżej znajdziesz najważniejsze zagadnienia dotyczące elektromobilności w biznesie.

Na czym polega elektromobilność?

Elektromobilność to zagadnienie, które dotyczy przede wszystkim możliwości użytkowania pojazdów przyjaznych dla środowiska. Można zatem powiedzieć, że wszystkie programy ułatwiające zakup elektrycznych aut i inwestycji w odnawialne źródła energii są ściśle powiązane z rozwojem elektromobilności.

W odniesieniu do działalności podmiotów gospodarczych elektromobilność dotyczy przede wszystkim podpisywania umów leasingowych na samochody elektryczne. Na ten moment przedsiębiorcy w Polsce mogą korzystać z atrakcyjnych form wsparcia finansowego, np. programu "Mój Elektryk". To dobry sposób, aby ograniczyć koszty inwestycji w zeroemisyjne auta z napędem elektrycznym i przemianować swoją firmę na taką, która będzie odbierana jako odpowiedzialna społecznie i przyczyniająca się do ochrony środowiska naturalnego.

Samochody elektryczne a dofinansowania w ramach elektromobilności przedsiębiorców

Umowy leasingowe umożliwiające korzystanie z elektryka w ramach działalności gospodarczej umożliwiają zaciągnięcie zobowiązania z zerową wpłatą początkową. Dzięki temu przedsiębiorca inwestujący w elektromobilność nie musi narażać się na wysokie koszty początkowe. Co więcej, miesięczna rata leasingu samochodu elektrycznego nie będzie wygórowana – głównie ze względu na możliwość skorzystania z programu "Mój Elektryk".

W ramach dopłaty od rządu otrzymasz nawet do 27 tys. złotych przy założeniu, że wskażesz średnioroczny przebieg pojazdu. Korzystając ze wsparcia Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wystarczy tylko:

  • wybrać pojazd elektryczny, który jest w 100% zeroemisyjny,
  • ma przebieg nie większy niż 50 kilometrów,
  • nie jest droższy niż 276 750 złotych.

Elektromobilność to przyszłość, szczególnie jeśli chodzi o rozwój firm, które korzystają na co dzień z pojazdów. Rezygnacja ze spalinowych aut na rzecz tych z ekologicznym napędem elektrycznym to duży krok w kierunku ochrony środowiska, ograniczenia kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, a także zwiększenia komfortu użytkowania samochodów firmowych na co dzień.

Dlaczego warto mieć firmowego elektryka? Elektromobilność w praktyce

Inwestycja w firmowego elektryka w ramach umowy leasingowej to świetny sposób, aby rozwinąć skrzydła jako przedsiębiorca. Kluczowe zalety wykorzystania auta elektrycznego w codziennej działalności przedsiębiorstwa to:

  • możliwość korzystania z buspasów w dużych metropoliach miejskich,
  • darmowe parkingi w strefach płatnego parkowania,
  • redukcja emisji spalin, co przyczynia się do proekologicznego podejścia do prowadzenia działalności gospodarczej,
  • oszczędność ze względu na niskie koszty eksploatacji firmowego elektryka.

Ogólnie rzecz biorąc, podpisanie umowy leasingu na firmowe auto elektryczne to pierwszy krok w kierunku elektromobilności przedsiębiorstwa. Jeśli chcesz prowadzić działalność gospodarczą tak, aby na bieżąco optymalizować koszty i redukować zanieczyszczenie środowiska, koniecznie postaw na leasing auta elektrycznego.

Elektromobilność a program "Mój Elektryk" – jakie są warunki dopłaty do firmowego elektryka?

Założenia elektromobilności w przypadku przedsiębiorstw są proste, podobnie jak warunki uczestnictwa w programie „Mój Elektryk”. Aby skorzystać z możliwości uzyskania dopłaty do elektryka w ramach umowy leasingowej, trzeba przede wszystkim wybrać pojazd zeroemisyjny i wypełnić wniosek o przyznanie dotacji.

W ramach wsparcia na rozwój elektromobilności przez przedsiębiorców można otrzymać 18 750 złotych przy braku deklaracji średniorocznego przebiegu lub 27 000 złotych, jeśli zadeklarujesz minimalny roczny przebieg firmowym pojazdem elektrycznym.






















 
 

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok