Elektromobilność - dlaczego to dobry kierunek rozwoju firm?

7.09.2023, 18:31, akt. 18:43


Elektromobilność - dlaczego to dobry kierunek rozwoju firm?
Elektromobilność - dlaczego to dobry kierunek rozwoju firm?

Rozwój przedsiębiorstw jest obecnie mocno uzależniony od tego, jakie działania są podejmowane w ramach inwestowania w nowoczesne technologie i pojazdy, które przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. Na ten moment najkorzystniejszym wyborem jest zakup auta elektrycznego w ramach umowy leasingowej. Chcesz się dowiedzieć, dlaczego firmowy elektryk to dobry wybór? Poniżej znajdziesz najważniejsze zagadnienia dotyczące elektromobilności w biznesie.

Na czym polega elektromobilność?

Elektromobilność to zagadnienie, które dotyczy przede wszystkim możliwości użytkowania pojazdów przyjaznych dla środowiska. Można zatem powiedzieć, że wszystkie programy ułatwiające zakup elektrycznych aut i inwestycji w odnawialne źródła energii są ściśle powiązane z rozwojem elektromobilności.

W odniesieniu do działalności podmiotów gospodarczych elektromobilność dotyczy przede wszystkim podpisywania umów leasingowych na samochody elektryczne. Na ten moment przedsiębiorcy w Polsce mogą korzystać z atrakcyjnych form wsparcia finansowego, np. programu "Mój Elektryk". To dobry sposób, aby ograniczyć koszty inwestycji w zeroemisyjne auta z napędem elektrycznym i przemianować swoją firmę na taką, która będzie odbierana jako odpowiedzialna społecznie i przyczyniająca się do ochrony środowiska naturalnego.

Samochody elektryczne a dofinansowania w ramach elektromobilności przedsiębiorców

Umowy leasingowe umożliwiające korzystanie z elektryka w ramach działalności gospodarczej umożliwiają zaciągnięcie zobowiązania z zerową wpłatą początkową. Dzięki temu przedsiębiorca inwestujący w elektromobilność nie musi narażać się na wysokie koszty początkowe. Co więcej, miesięczna rata leasingu samochodu elektrycznego nie będzie wygórowana – głównie ze względu na możliwość skorzystania z programu "Mój Elektryk".

W ramach dopłaty od rządu otrzymasz nawet do 27 tys. złotych przy założeniu, że wskażesz średnioroczny przebieg pojazdu. Korzystając ze wsparcia Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wystarczy tylko:

  • wybrać pojazd elektryczny, który jest w 100% zeroemisyjny,
  • ma przebieg nie większy niż 50 kilometrów,
  • nie jest droższy niż 276 750 złotych.

Elektromobilność to przyszłość, szczególnie jeśli chodzi o rozwój firm, które korzystają na co dzień z pojazdów. Rezygnacja ze spalinowych aut na rzecz tych z ekologicznym napędem elektrycznym to duży krok w kierunku ochrony środowiska, ograniczenia kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, a także zwiększenia komfortu użytkowania samochodów firmowych na co dzień.

Dlaczego warto mieć firmowego elektryka? Elektromobilność w praktyce

Inwestycja w firmowego elektryka w ramach umowy leasingowej to świetny sposób, aby rozwinąć skrzydła jako przedsiębiorca. Kluczowe zalety wykorzystania auta elektrycznego w codziennej działalności przedsiębiorstwa to:

  • możliwość korzystania z buspasów w dużych metropoliach miejskich,
  • darmowe parkingi w strefach płatnego parkowania,
  • redukcja emisji spalin, co przyczynia się do proekologicznego podejścia do prowadzenia działalności gospodarczej,
  • oszczędność ze względu na niskie koszty eksploatacji firmowego elektryka.

Ogólnie rzecz biorąc, podpisanie umowy leasingu na firmowe auto elektryczne to pierwszy krok w kierunku elektromobilności przedsiębiorstwa. Jeśli chcesz prowadzić działalność gospodarczą tak, aby na bieżąco optymalizować koszty i redukować zanieczyszczenie środowiska, koniecznie postaw na leasing auta elektrycznego.

Elektromobilność a program "Mój Elektryk" – jakie są warunki dopłaty do firmowego elektryka?

Założenia elektromobilności w przypadku przedsiębiorstw są proste, podobnie jak warunki uczestnictwa w programie „Mój Elektryk”. Aby skorzystać z możliwości uzyskania dopłaty do elektryka w ramach umowy leasingowej, trzeba przede wszystkim wybrać pojazd zeroemisyjny i wypełnić wniosek o przyznanie dotacji.

W ramach wsparcia na rozwój elektromobilności przez przedsiębiorców można otrzymać 18 750 złotych przy braku deklaracji średniorocznego przebiegu lub 27 000 złotych, jeśli zadeklarujesz minimalny roczny przebieg firmowym pojazdem elektrycznym.


 
 

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok