Kolczyki - jak je dobrać, by wyglądać dobrze?

[Artykuł sponsorowany]

19.09.2023, 12:11, akt. 12:12


Kolczyki - jak je dobrać, by wyglądać dobrze?
Kolczyki - jak je dobrać, by wyglądać dobrze?

Szukając odpowiedniej biżuterii dla siebie, najczęściej kierujemy się tylko swoim gustem, jednak warto wiedzieć, że nie powinno być to jedyne kryterium. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze, by prezentować się świetnie? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Idealne kolczyki – dobierz je do kształtu swojej twarzy oraz typu urody

Nie każdy o tym wie, ale podczas wyboru kolczyków ważną kwestią jest kształt twarzy, jaki posiadamy. Będąc w sklepie jubilerskim, przede wszystkim patrzymy czy dany produkt nam się podoba wizualnie, jednak dany model może nie wyglądać na nas dobrze. Jeśli posiadasz owalną twarz, w każdej długości będziesz prezentować się świetnie, jednak gdy jest ona np. okrągła, możesz wysmuklić ją, zakładając wiszące, długie kolczyki. Możesz także postawić na różnego rodzaju wzory geometryczne, jak np. romby, jednak unikaj dużych kół. Takie kolczyki będą wyglądać najlepiej na paniach o trójkątnym kształcie twarzy. Podczas wyboru równie ważny powinien być typ urody. Jeśli jesteś posiadaczką jasnej karnacji, masz rude bądź jasne włosy, a do tego jasne oczy, dobrze będziesz wyglądać w biżuterii z żółtego złota, natomiast jeśli Twój typ urody to czarne włosy i zimny odcień skóry, korzystnym rozwiązaniem będzie srebrna biżuteria.

Fryzura a kolczyki – czy ma ona znaczenie?

Kolejnym kryterium, jakie warto brać podczas wyboru kolczyków, jest fryzura. Jeśli wpadły Ci w oko kolczyki nausznice musisz wiedzieć, że najlepiej wyglądają one do krótkich włosów lub gładko zaczesanych, dzięki czemu uszy są odsłonięte i wyeksponowane, a co za tym idzie, kolczyki również. Jeśli zdecydowałaś się na asymetryczne cięcie, dobrym wyborem będą delikatne, niewielkie kolczyki, jednak możesz pozwolić sobie także na geometryczne kształty o ostrych krawędziach, w których będziesz prezentować się równie dobrze. Duże kolczyki sprawdzą się także w przypadku posiadaczek długich włosów, dzięki czemu nie zginą one na ich tle. Wiszące kolczyki (na przykład takie: https://lilou.pl/pl/sklep/bizuteria/kolczyki/wiszace.html) sprawdzą się także do gładko upiętych do góry fryzur.

Dobór kolczyków do stylizacji – na co zwrócić uwagę?

 Oczywiście bardzo ważnym kryterium podczas wyboru kolczyków będzie stylizacja, jaką zamierzasz założyć danego dnia. Jeśli chcesz prezentować się świetnie, cały zestaw musi być ze sobą spójny. Jeśli poszukujesz czegoś na biznesowe spotkanie, postaw na subtelne kolczyki sztyfty, do tego dobierz gustowną bransoletkę i delikatny łańcuszek. Nie przesadzaj z ilością pierścionków i innych dodatków. Zdecydowanie najlepiej będzie wyglądać biżuteria szlachetna, czyli wykonana z takich kruszców, jak złoto lub srebro. Delikatna biżuteria sprawdzi się także do wielu stylizacji na co dzień, dlatego warto mieć ją w swojej szkatułce. Jeśli potrzebujesz czegoś nieco bardziej odważnego na imprezę, możesz postawić na długie kolczyki lub wyraziste geometryczne wzory. Obecnie znajdziesz spory wybór złotej biżuterii m.in. na stronach internetowych.


 
 

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok