Wykorzystaj dotację na rowery elektryczne

[Artykuł sponsorowany]

5.12.2023, 10:38, akt. 10:39


Wykorzystaj dotację na rowery elektryczne
Wykorzystaj dotację na rowery elektryczne

Zamiana samochodu na rower to ogromne korzyści zdrowotne, oszczędność czasu, lecz również pozytywne oddziaływanie na środowisko naturalne. Jedynym problemem może być konieczność włożenia pewnego wysiłku w jazdę, lecz problem ten rozwiązują rowery elektryczne. Co ciekawe, można na nie otrzymać nawet dodatkowe finansowanie. Jak ubiegać się o dofinansowanie zakupu roweru elektrycznego? Odpowiadamy!

  • Zakup rowerów elektrycznych — czy to opłacalne?
  • Dofinansowanie różnych pojazdów elektrycznych — co warto wiedzieć?
  • Ile wynosi wysokość dotacji zakupu rowerów elektrycznych? Dotacje na rowery elektryczne 

Zakup rowerów elektrycznych - czy to opłacalne?

Rower elektryczny z pozoru niewiele różni się od klasycznego modelu. Największą widoczną różnicą jest oczywiście nieco grubsza rama, w której umieszczona jest bateria, a także sterownik do silnika elektrycznego, który widoczny jest na kierownicy. Ogromną różnicę dostrzega się jednak podczas jazdy, ponieważ silnik elektryczny może nie tylko wspomagać rowerzystę podczas jazdy, lecz również całkowicie zwolnić go z konieczności pedałowania.

Tego rodzaju rower powoduje, że jazda jest naprawdę bardzo przyjemna i wolna od niepotrzebnego wysiłku. Jedyną niedogodnością związaną z zakupem takiego roweru może być jego bardzo wysoka cena. Na szczęście w dzisiejszych czasach stosunkowo powszechnie udzielane są dotacje na zakup e bike'ów.

Dofinansowanie różnych pojazdów elektrycznych - co warto wiedzieć?

Jeśli planuje się zakupienie roweru elektrycznego, warto pomyśleć nad postaraniem się o dotację na taki zakup. Gdzie można otrzymać dodatkowe finansowanie takiego roweru? Być może nie każdy o tym wie, lecz wiele samorządów posiada programy finansujące zakupy elektrycznych rowerów. Jeśli więc planuje się zakupienie takiego modelu, warto sprawdzić, czy miasto, w którym mieszkamy, prowadzi taki program. Jeśli tak jest, wystarczy tylko wypełnić specjalny wniosek i oczekiwać na decyzję urzędników.

Ile wynosi wysokość dotacji zakupu rowerów elektrycznych? Dotacje na rowery elektryczne

Ile dokładnie można zyskać, starając się o dotację na rower elektryczny? Oczywiście w różnych jednostkach samorządowych może to wyglądać nieco inaczej, lecz z reguły można dostać dofinansowanie do roweru elektrycznego na poziomie 50% ceny zakupu roweru, lecz nie więcej niż 2500 zł. Jest to więc spory zastrzyk pieniędzy, który każdemu ułatwić zakupienie wymarzonego elektrycznego roweru.

Udzielenie dotacji ma znaczący wpływ na rozwój infrastruktury rowerowej oraz modernizację dotychczasowych trakcji. Skorzystaj z dopłat do rowerów elektrycznych i zadbaj o środowisko oraz swoją kondycję.


 
 

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok