Karma weterynaryjna dla psa – czy warto kupować online?

[Artykuł sponsorowany]

14.02.2024, 09:52, akt. 09:54


Karma weterynaryjna dla psa – czy warto kupować online?
Karma weterynaryjna dla psa – czy warto kupować online?

Zwierzęta domowe, w tym psy, stały się niemalże członkami rodziny. Dbamy o ich zdrowie, komfort i bezpieczeństwo, zapewniając im odpowiednią opiekę weterynaryjną, zabawę i spacery. Niezwykle istotnym elementem troski o czworonożnego przyjaciela jest jego prawidłowe żywienie. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup karmy weterynaryjnej dla psów. Ale czy słusznie? I czy warto kupować ją online?

Karma weterynaryjna – co to takiego?

Karma weterynaryjna to specjalnie opracowany pokarm, który odpowiada na specyficzne potrzeby psów cierpiących na różne schorzenia lub alergie. Jest ona dostępna wyłącznie w lecznicach weterynaryjnych lub sklepach zoologicznych online i wymaga konsultacji z lekarzem weterynarii.

Kiedy warto stosować karmę weterynaryjną?

Istnieje wiele schorzeń, w przypadku których stosowanie karmy weterynaryjnej jest niezbędne dla zdrowia i komfortu psa. Do najczęstszych należą:

 • Alergie pokarmowe: Karma weterynaryjna hypoalergiczna zawiera źródła białka i węglowodanów, które rzadko wywołują alergie, co pozwala złagodzić objawy świądu, łupieżu i problemów trawiennych.
 • Choroby układu pokarmowego: W przypadku schorzeń żołądka, jelit lub wątroby, karma weterynaryjna może zawierać składniki, które ułatwiają trawienie i wchłanianie składników odżywczych, a także zmniejszają ilość wytwarzanych gazów.
 • Choroby nerek: Karma weterynaryjna dla psów z chorobami nerek ma obniżoną zawartość fosforu i białka, co spowalnia progresję choroby i odciąża nerki.
 • Cukrzyca: Karma weterynaryjna dla psów z cukrzycą zawiera odpowiednią ilość węglowodanów, która pomaga w kontrolowaniu poziomu glukozy we krwi.
 • Nadwaga i otyłość: Karma weterynaryjna light ma obniżoną kaloryczność, co ułatwia psu zrzucenie zbędnych kilogramów i poprawia jego kondycję.

Zalety karmy weterynaryjnej

Stosowanie karmy weterynaryjnej wiąże się z wieloma zaletami:

 • Poprawa zdrowia psa: Karma weterynaryjna dostarcza psu wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich proporcjach, co przyczynia się do poprawy jego zdrowia i samopoczucia.
 • Łagodzenie objawów schorzeń: Karma weterynaryjna może pomóc w łagodzeniu objawów różnych schorzeń, takich jak alergie, choroby układu pokarmowego, cukrzyca czy problemy z nadwagą.
 • Wsparcie leczenia: Stosowanie karmy weterynaryjnej może być ważnym elementem leczenia różnych schorzeń i wspomagać działanie leków.
 • Wygodna forma podania: Karma weterynaryjna jest dostępna w różnych wariantach, suchych i mokrych, co pozwala na dopasowanie jej do preferencji psa.

Czy warto kupować karmę weterynaryjną online?

Zakup karmy weterynaryjnej online wiąże się z wieloma korzyściami:

 • Wygodny i szybki sposób zakupu: Zamówienie karmy online można złożyć o dowolnej porze dnia i nocy, bez konieczności wychodzenia z domu.
 • Szeroki wybór karm: Sklepy zoologiczne online oferują szeroki wybór karm weterynaryjnych różnych marek i w różnych wariantach smakowych.
 • Atrakcyjne ceny: Zakup karmy online może być tańszy niż w sklepie stacjonarnym.
 • Dostawa do domu: Karma weterynaryjna zamówiona online zostanie dostarczona bezpośrednio pod wskazany adres.

Podsumowanie

Karma weterynaryjna to doskonały sposób na zapewnienie psu odpowiedniego żywienia i wsparcie jego zdrowia w przypadku różnych schorzeń. Zakup karmy online to wygodny i szybki sposób na jej nabycie, a także możliwość wyboru spośród szerokiej gamy produktów. Pamiętaj jednak, że przed wyborem karmy weterynaryjnej należy skonsultować się z lekarzem weterynarii, aby dobrać ją do indywidualnych potrzeb psa


 
 

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok