Czy dywan na tarasie to dobry pomysł? Zdecydowanie tak!

[Artykuł sponsorowany]

2.04.2024, 09:33, akt. 09:37


Czy dywan na tarasie to dobry pomysł? Zdecydowanie tak!
Czy dywan na tarasie to dobry pomysł? Zdecydowanie tak!

Wiele osób stoi przed dylematem, czy zdecydować się na dywan na tarasie. Z jednej strony taki dodatek uprzyjemniłby czas spędzany na świeżym powietrzu i sprawił, że ta przestrzeń wyglądałaby na bardziej przytulną i sprzyjającą wypoczynkowi. Z drugiej strony warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz mogą powodować wyblaknięcie intensywnych barw, czy namoknięcie dywanu, co sprzyja rozwojowi pleśni i roztoczy. Wybierając dywan na taras, warto wybrać model przeznaczony do tej przestrzeni. Czym on się charakteryzuje?

Dywany zewnętrzne - z czego są wykonane?

Dywany, które są produkowane z tworzyw sztucznych, bardzo dobrze nadają się do użytku na tarasach. Przede wszystkim są odporne na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i mimo zmiennej pogody wciąż świetnie się prezentują. Co więcej, modele z materiałów syntetycznych łatwiej się czyści z zabrudzeń, kurzu, błota.

Na rynku najczęściej można spotkać się z produktami z winylowymi, polipropylenowymi i wykonanymi z tworzywa PET. Jakie są ich największe zalety?

Głównym atutem jest to, że nie chłoną wody. Można je zatem pozostawić na tarasie bez konieczności ich zwijania za każdym razem, gdy zbliża się deszczowa aura. Kolejny aspekt to zachowanie kształtu. Mimo wysokich temperatur panujących na tarasie letnią porą nie dochodzi do ich odkształcania się i tym samym utraty walorów estetycznych. Z kolei promienie słoneczne nie będą powodować zmiany barw wybranego modelu ani utraty intensywności koloru.

Wybór takiego dywanu może okazać się ponadto strzałem w dziesiątkę dla alergików. Między syntetycznymi włóknami nie dochodzi do rozwoju bakterii i grzybów, jak to ma miejsce w przypadku runa z naturalnych materiałów.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem dywanu na taras, który wpisze się w twoje oczekiwania? Szeroki wybór modeli znajdziesz na stronie: https://komfort.pl/k/dywany?przeznaczenie_dy=na-taras.

Sztuczna trawa - alternatywa dla dywanów na tarasie

Sztuczna trawa jest rodzajem wykładziny produkowanym z syntetycznych włókien. Jej dużym atutem jest to, że imituje swym wyglądem prawdziwą trawę. Jeszcze jakiś czas temu produkowano trawniki, które prezentowały się nienaturalnie, były szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. Obecnie można zamówić taki produkt, który będzie łudząco przypominał prawdziwą zieleń, a przy okazji zachowywał odporność na promienie UV.

Taki trawnik może być alternatywą dla dywanu i świetnie komponować się z zielenią w przydomowym ogródku. Ponadto zachowa on swoją barwę mimo upałów panujących latem. Nie wymaga również żadnego specjalnego przygotowania do montażu. Wystarczy umieścić go na tarasie i cieszyć się sielankowym wystrojem w kilka minut. Zapoznaj się z propozycjami sztucznego trawnika na stronie: https://komfort.pl/k/sztuczne-trawy-i-tarasy/r/sztuczne-trawy.

Która opcja będzie dla Ciebie lepsza - dywan czy sztuczna trawa? Każdą z nich zamówisz na stronie: https://komfort.pl/.


 
 

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok