Sypialnia w stylu minimalistycznym - co będzie w niej potrzebne?

[Artykuł sponsorowany]

4.04.2024, 12:51, akt. 12:55


Sypialnia w stylu minimalistycznym - co będzie w niej potrzebne? foto: freepik.com
Sypialnia w stylu minimalistycznym - co będzie w niej potrzebne? foto: freepik.com

Każdy doskonale wie, że sposób, w jaki urządzimy pomieszczenia w swoim domu będzie miał duży wpływ na to, jak będziemy się w nich czuć. Dlatego dużą wagę przywiązuje się obecnie do tworzenia prostych, nie przytłaczających aranżacji w sypialni - pokoju, który ma sprzyjać wypoczynkowi i regeneracji. Jak sprawić, by nabrała ona minimalistycznego charakteru?

Jaka pościel do minimalistycznej sypialni?

Współcześnie można zakupić wysokiej jakości pościel z satyny bawełnianej, która charakteryzuje się nie tylko wytrzymałością, ale przede wszystkim bogata dostępnością intensywnych, wyrazistych wzorów. Warto wybrać te oryginalne - na przykład z motywem marmuru czy innego kamienia, albo w intensywnie kwiatowy wzór, takie jak dostępne na https://cottonmarket.pl/posciel/wg-rozmiaru/posciel-160x200. Dlaczego? Ponieważ pościel jest ruchomym, zmiennym elementem wystroju, który potrafi jednak nadawać charakteru danemu pomieszczeniu, czyniąc go raz królewsko eleganckim, a raz romantycznym i słodkim.

Zaciemniające zasłony do sypialni – jakie wybrać?

W sypialni warto skupić się na osłonach okiennych, które będą gwarantowały maksymalne odcięcie od światła zewnętrznego. Pozwoli to skutecznie się wysypiać. Tutaj dostępne są w pełni zaciemniające zasłony - https://cottonmarket.pl/zaslony. To modele jednobarwne, o gładkiej strukturze, które prezentują się niezwykle elegancko. Można je wygodnie nałożyć na karnisz przy pomocy tunelu marszczonego na wstążce, dzięki czemu będą elegancko się układały, lub jeszcze łatwiej – na przelotkach.

Jakie firanki do minimalistycznej sypialni?

W sypialni powinno być lekko, świeżo i nowocześnie, ale również subtelnie. Idealnie w tym celu sprawdzą się zatem delikatne białe firanki które znajdziecie między innymi na   https://cottonmarket.pl/firany. Dostępne tutaj modele mają bardzo minimalistyczne wzory, więc pasują do każdej zasłony – zarówno tej gładkiej, jak i intensywnej, wzorzystej. Warto skusić się na modele do samej ziemi, wykonane z lekkich, prześwitujących materiałów. W połączeniu z ciężkimi zasłonami będą one tworzyły bardzo efektowną osłonę okienną.

Jakie kolory wybrać do sypialni?

Jest to pomieszczenie, które ma sprzyjać wyciszeniu, a do tego celu najbardziej nadają się chłodne, stonowane barwy. Mogą to być turkusy, błękity, kolor pistacjowy czy beż, ale również antracyt, czerń, biel, butelkowa zieleń czy szafir. Wśród zasłon, firan i pościeli z pewnością uda się stworzyć nowoczesne, ale jednocześnie ponadczasowe zestawienia, dzięki którym w sypialni będzie nie tylko praktycznie, ale też świeżo i nowocześnie!


 
 

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok