Meble najwyższej jakości do Twojego biura

[Artykuł sponsorowany]

24.04.2024, 10:43, akt. 10:46


Meble najwyższej jakości do Twojego biura
Meble najwyższej jakości do Twojego biura

Wybór odpowiednich mebli do biura przekłada się na komfort korzystania z tego miejsca do pracy. Oprócz tego wpływa na postrzeganie danej firmy jako profesjonalnej. Wygodne meble zmniejszają konieczność ciągłego wstawania czy zmieniania pozycji, zwiększają też efektywność pracowników i poprawiają ich nastrój. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę wybierając meble do biura.

Krzesło biurowe - wygoda pracownika a jakość jego pracy

Jeśli miałbyś wybrać jeden mebel biurowy, na którym absolutnie nie warto oszczędzać, to powinieneś postawić na krzesło. Ergonomiczne krzesło biurowe wspiera fizjologiczną postawę ciała, odciążając dolny odcinek kręgosłupa, zapewniając wygodę i niwelując ryzyko występowania bólu pleców.

Dobre krzesło biurowe powinno mieć możliwość regulowania kąta nachylenia siedziska oraz oparcia. Siedzisko nie powinno być zbyt twarde ani zbyt głębokie, aby nogi mogły swobodnie opierać się na podłodze, a nie "zwisać". Oczywiście krzesło musi także posiadać regulację wysokości siedziska. Najlepiej, aby miało również zagłówek, który pozwala na krótkie przerwy i odciążenie odcinka szyjnego kręgosłupa.

Jeśli chodzi o mobilność, to specjaliści zalecają, aby krzesła biurowe wyposażone były w pięć kółek, które zapewniają stabilność, a jednocześnie swobodę przemieszczania się.

Szukasz mebli do swojego biura? Sprawdź Contino.

Biurko - czym kierować się w wyborze?

Nawet najpiękniejsze biurko nie będzie odpowiednie, jeśli nie będzie znajdowało się na wysokości dogodnej do siedzenia przy nim. Dlatego należy zawsze wybierać biurka o standardowej wysokości lub - w miarę możliwości - z regulowanym blatem.

Należy zadbać o to, aby powierzchnia biurka była łatwa do sprzątania, ale także by blat był odpowiednio szeroki. Modne wąskie konsole sprawdzają się w domach w roli toaletki czy biurka pod laptop, przy którym nie pracujemy stale. Natomiast biurko do pracy powinno być na tyle szerokie, aby zapewnić swobodne rozmieszczenie sprzętu biurowego jak laptop, klawiatura, mysz, dodatkowy ekran. Osoba pracująca przy biurku musi mieć możliwość oparcia rąk zgiętych w łokciach przy pisaniu na klawiaturze.

Dodatkowe meble, które wpływają na komfort

Oprócz biurka i krzesła na komfort pracowników i prezencję biura wpływają także pozostałe meble: regały, szafy na dokumenty, kontenerki i komody oraz stoliki i krzesła do czekania dla klientów. Dbanie o to, aby były do siebie dopasowane pod kątem estetycznym, a także by spełniały oczekiwania funkcjonalne osób korzystających z biura, jest niezbędne do osiągnięcia praktycznej i inspirującej przestrzeni.

Jakość mebli biurowych

Być może jest to oczywista prawda, ale warto ją powtarzać: jakość mebli biurowych ma niebagatelne znaczenie. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które na pierwszy rzut oka prezentują się może i atrakcyjnie, jednak po krótkim czasie użytkowania tracą swój elegancki wygląd, dodatkowo mogą powodować problemy.

Mówiąc o jakości w kontekście mebli biurowych należy zwrócić uwagę na najmniejsze szczegóły, jak zawiasy, dźwignie do regulacji wysokości, śruby i wkręty, na których mocowane są poszczególne elementy mebli. Ważne są oczywiście również materiały główne: tkaniny obiciowe do krzeseł i foteli biurowych, płyty meblowe, okleina.

Stawiając na sprawdzonych producentów i specjalistyczne rozwiązania dedykowane biurom, zapewniamy sobie najwyższej jakości rozwiązania i długoletnią gwarancję.


 
 

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok