Na czym polega laserowa korekcja wzroku i ile kosztuje zabieg?

[Artykuł sponsorowany]

22.05.2024, 15:58, akt. 16:01


Na czym polega laserowa korekcja wzroku i ile kosztuje zabieg?
Na czym polega laserowa korekcja wzroku i ile kosztuje zabieg?

Zabieg laserowej korekcji wzroku przywraca utracony komfort widzenia. Procedura pozwala Pacjentom szybko wrócić do codziennych obowiązków i uwolnić się od konieczności noszenia okularów oraz soczewek kontaktowych. Sprawdź, na czym polega korekcja wzroku laserem i poznaj cenę zabiegu okulistycznego, jeśli rozważasz skorygowanie wady refrakcji w obu oczach!

Dla kogo powstał zabieg laserowej korekcji wzroku?

Zanim poznasz orientacyjne ceny laserowej korekcji wzroku różnymi metodami, powinieneś poznać kilka ważnych informacji na temat tej procedury medycznej. Korekcja wzroku laserem to zabieg dedykowany dla Pacjentów zmagających się z:

  • krótkowzrocznością,
  • nadwzrocznością,
  • astygmatyzmem.

Przed zabiegiem każdy Pacjent musi odbyć rozmowę kwalifikującą do laserowej korekcji wzroku. W trakcie takiego spotkania lekarz przeprowadza wywiad medyczny, ocenia stan ogólny zdrowia i wykonuje badania okulistyczne, co pozwala mu dostosować najdogodniejszą technikę zabiegową dla danego przypadku. Oczywiście ze względu na różne potencjalne przeciwwskazania może okazać się, że wybór metod będzie bardzo ograniczony i jeśli zechcesz usunąć wadę wzroku, będziesz musiał poddać się konkretnemu zabiegowi. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o laserowej korekcji wzroku: https://www.optegra.com.pl/laserowa-korekcja-wzroku

Ceny laserowej korekcji wzroku. Czy zabieg podlega refundacji NFZ?

Jesteś ciekawy, czy Narodowy Fundusz Zdrowia obejmuje refundacją zabiegi okulistyczne takie jak np. laserowa korekcja wzroku? Niestety nie ma takiej możliwości. Jeśli chcesz skorygować wadę refrakcji, musisz zrobić to na własną rękę, prywatnie. Koszt laserowej korekcji wzroku zależy od konkretnej metody zabiegowej. Przykładowo, jedną z droższych opcji jest zabieg metodą FemtoLASIK, którego koszt za oboje oczu wynosi około 10 000 złotych. Warto dodać, że laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK może wymagać również tzw. dopłaty ze względów medycznych w wysokości 1000 złotych, w przypadku:

  • dalekowzroczności powyżej sfery +2,50 dioptrii lub / i cylindra w nadwzroczności pow. -1,50 dioptrii,
  • astygmatyzmu mieszanego,
  • krótkowzroczności powyżej sfery -6,00 lub / i cylinder w krótkowzroczności pow. -3,00 dioptrii.

FemtoLASIK to unowocześniony wariant tradycyjnej metody LASIK, która była powszechnie wykonywana w latach 90. Kto najczęściej korzystaj z tego rozwiązania? FemtoLASIK to zabieg dedykowany dla osób z:

  • krótkowzrocznością do - 12,00 dioptrii,
  • nadwzrocznością do +6,00 dioptrii,
  • astygmatyzmem do 6,00 dioptrii.

Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku Lentivu® i PRK?

Korekcja wzroku (jedno oko) nowoczesną metodą Lentivu® zajmuje lekarzowi zaledwie 24 sekundy. Ile więc kosztuje korekcja wzroku Lentivu®? Koszt zabiegu (oboje oczu) to około 11 000 złotych. Z kolei fotorefrakcyjna keratektomia (PRK) wykonywana zwykle u Pacjentów z cienką rogówką lub / i dużą źrenicą kosztuje około 7000 złotych (oboje oczu), co czyni ją jedną z tańszych procedur okulistycznych.

Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku metodą LASEK i EBK?

LASEK to jedna ze starszych procedur zabiegowych, która nie narusza głębokich struktur oka. Zabieg okulistyczny (obejmujący oboje oczu) przeprowadzony tą metodą to dla Pacjenta koszt około 7000 złotych. Nieco droższa jest inna powierzchniowa metod korekcji wzroku, czyli EBK (Epithelial Bowman's Keratectomy). Zabieg (oboje oczu) kosztuje około 9000 złotych. Wiedz, że zakres wad korygowanych za pomocą EBK jest dość ograniczony, dlatego tak naprawdę tylko niektórzy Pacjenci kwalifikują się do tej procedury zabiegowej.

Ile kosztuje kwalifikacja do korekcji wady wzroku? Płatność ratalna

Miej świadomość, że koszt zabiegu to nie wszystko. W niektórych klinikach okulistycznych musisz dodatkowo zapłacić za badania wstępne (kwalifikację do zabiegu), wizyty pozabiegowe oraz leki stosowane w okresie rekonwalescencji. Koszt kwalifikacji do laserowej korekcji wzroku zwykle kosztuje kilkaset złotych, podobnie jak kontrola pozabiegowa. Dobra wiadomość jest taka, że wiele placówek umożliwia płatność ratalną i to bez wymogu wnoszenia wkładu własnego przez Pacjenta.

Źródła:

https://podyplomie.pl/okulistyka/31069,podstawy-laserowej-korekcji-wad-wzroku [dostęp: 01.04.2024 r.]


 
 

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok