Metale ciężkie w żywności - jak się ich pozbyć?

[Artykuł sponsorowany]

28.05.2024, 09:15, akt. 09:16


Metale ciężkie w żywności - jak się ich pozbyć?
Metale ciężkie w żywności - jak się ich pozbyć?

Spożywanie zanieczyszczonej żywności może na dłuższą metę nieść za sobą szereg niezwykle negatywnych konsekwencji zdrowotnych dla organizmu. Metale ciężkie, konserwanty i ulepszacze - to wszystko niejednokrotnie znajduje się w pokarmach, które spożywamy na co dzień. Okazuje się jednak, że obecnie mamy wiele sposobów na to, aby pozbyć się metali ciężkich oraz innych niezwykle groźnych zanieczyszczeń ze spożywanych pokarmów. O czym mowa? Chodzi tutaj oczywiście o specjalne myjki do żywności. W poniższym artykule przedstawiamy pakiet szczegółowych informacji. Zapraszamy do lektury.

Substancje chemiczne w żywności - najważniejsze informacje

W produktach żywnościowych, które jemy każdego dnia, niejednokrotnie dodawane są różnego rodzaju substancje chemiczne. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że one wszystkie są równie groźne dla naszego organizmu. Wręcz przeciwnie, wiele z nich wyróżnia się pozytywnym bądź obojętnym wpływem na nasz organizm.

Specjaliści wyróżniają na przykład dodatkowe substancje - mianem tym określa się specjalne składniki, które dodaje się do żywności po to, aby poprawić jej właściwości, takie jak trwałość, kolor, smak bądź tekstura. Producenci z przemysłu spożywczego dodają do swoich produktów różnego typu substancje chemiczne, na przykład barwniki, emulgatory, konserwanty, stabilizatory czy substancje słodzące. Poszczególne produkty należące do tych kategorii mają różny wpływ na zdrowie - wszystko zależy od specyfiki każdego dodatku.

Które substancje chemiczne są najgroźniejsze dla zdrowia?

Istnieje kategoria produktów stosowanych w przemyśle spożywczym, która wyróżnia się bardzo wysokim poziomem szkodliwości dla zdrowia człowieka. Które dokładnie substancje zalicza się do tej kategorii? Przede wszystkim, za jedną z najbardziej szkodliwych substancji uchodzi aspartam.

Jest to sztuczny słodzik, który prowadzi do występowania bólów i zawrotów głowy a także przyczynia się do występowania znacznych trudności z koncentracją. Kolejną groźną substancją jest glutaminian sodu - może on wywoływać uczucie drętwienia, zaburzenia rytmu serca oraz bóle głowy. Inną groźną substancją jest mononitrat tiaminy - jest to konserwant, który powoduje niekiedy groźne reakcje alergiczne.

Metale ciężkie w żywności

Metale ciężkie zalicza się do grona substancji zanieczyszczających żywność. Są to składniki całkowicie niepożądane. Metalami ciężkimi są między innymi kadm, ołów bądź rtęć. Gromadzą się one w organizmie i niejednokrotnie doprowadzają do występowania zaburzeń nerwowych, układu krążenia oraz nerek. Jeśli spożywa się duże ilości żywności zawierającej metale ciężkie, może to nieść za sobą bardzo wiele negatywnych konsekwencji, dlatego też warto zaopatrzyć się w profesjonalne urządzenie, które zlikwiduje różnego rodzaju zanieczyszczenia ze spożywanych przez nas pokarmów. O czym mowa?

Chodzi tutaj oczywiście o specjalną myjkę do żywności Milerd Detoxer. Korzystając z niej można likwidować rozmaite zanieczyszczenia z pokarmów w domowym zaciszu. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółowych informacji na temat myjki na stronie https://www.srtech.pl/sklep/myjka-milerd-detoxer.


 
 

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok