Nie popełnij tego błędu. Nie daj się oszukać!


Nie popełnij tego błędu. Nie daj się oszukać!

"Nie popełnij tego błędu. Nie daj się oszukać" - to kontynuacja kampanii społecznej Polskiego Radia Białystok i podlaskiej Policji. W każdy czwartek prezentujemy historie opowiedziane przez mieszkańców województwa podlaskiego, którzy padli ofiarami oszustów. Te historię zdarzyły się naprawdę - ludzkie tragedie, utrata oszczędności, często zbieranych przez całe życie... Posłuchaj ich i... "Nie popełnij tego błędu. Nie daj się oszukać". Kampania powstaje przy współpracy z podlaską Policją.


Mieszkaniec Białegostoku nie dał się oszukać - nagrał rozmowę z fałszywym konsultantem


W audycji wielokrotnie przytaczaliśmy historie osób, które straciły oszczędności, bo uwierzyły, że mają do odebrania pieniądze z transakcji w kryptowaluty. Telefon z taką informacją odebrał też nasz Słuchacz z Białegostoku, który nagrał całą rozmowę z fałszywym konsultantem.



Zaufał fałszywym konsultantom, bo chciał chronić pieniądze na koncie - stracił 30 tys. zł


Każdy telefon od obcej osoby, w sprawie zagrożonych pieniędzy w banku, powinien wzbudzić naszą czujność. 30 tys. złotych stracił mieszkaniec powiatu łomżyńskiego, który uwierzył, że jego z jego konta ktoś chce wypłacić pieniądze.



Seniorka z powiatu augustowskiego uwierzyła w historię fałszywych funkcjonariuszy - straciła 80 tys. zł


Policjanci nigdy nie informują o prowadzonych śledztwach i nie proszą o przekazywanie pieniędzy. Boleśnie przekonała się o tym seniorka z powiatu augustowskiego, która uwierzyła w historię fałszywych funkcjonariuszy, że pracownicy banku chcą ją okraść.



Chciał kupić nowoczesny samochód w atrakcyjnej cenie - stracił osiem tys. euro


Przed zakupem w Internecie powinniśmy dokładnie weryfikować sprzedającego, a także towar, który nas interesuje. Może się okazać, że mocno zaniżona cena, to tylko przykrywka, a transakcja jest oszustwem.



Seniorka myślała, że pomaga policjantom rozbić grupę przestępczą - straciła 30 tys. zł i biżuterię


Powinniśmy dokładnie weryfikować każdą informację związaną z naszymi oszczędnościami. Szczególnie jeśli o zagrożonych pieniądzach informuje nas przez telefon ktoś nieznajomy.



Stracił blisko 90 tys. zł na kryptowalutach, bo uwierzył internetowym oszustom


Blisko 90 tys. złotych stracił mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego - uwierzył oszustom, że ma do odebrania zaległe pieniądze z poprzednich inwestycji w kryptowaluty.



Chciała kupić Thermomix po okazyjnej cenie - wpłaciła pieniądze, ale urządzenia nie zobaczyła


Nie zawsze opłaca się kupować towary w okazyjnej cenie. Przekonała się o tym mieszkanka powiatu siemiatyckiego, która w Internecie chciała kupić popularne urządzenie wielofunkcyjne do gotowania.



Seniorka dała się oszukać - za wymianę rynien zapłaciła "fachowcom" blisko 13 tys. zł


Oszustwa nie ograniczają się tylko do fałszywych telefonów i transakcji w Internecie. Mogą być to także nierzetelnie wykonane prace budowalne po zawyżonej cenie usługi i materiałów.



Samotna matka dwójki dzieci z powiatu białostockiego straciła 9 tys. zł


Każdy telefon w sprawie naszych oszczędności w banku powinien być dokładnie zweryfikowany - przypominają podlascy policjanci.



Fałszywi policjanci zadzwonili do seniora z powiatu bielskiego - mężczyzna uwierzył w ich historię


Podlascy policjanci przypominają, że nigdy telefonicznie nie informują o prowadzonych śledztwach i nigdy też nie proszą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy.




 
 

CZWARTEK 15:20 I 23:10


Pomoc dla powodzian

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok