Radio Białystok | Patronaty | Up To Date Festival 2019

Up To Date Festival 2019


4 dni, 6 scen, blisko 70 artystów, a do tego spektakl, konferencja i akcje społeczne. Tak prezentuje się ta wyjątkowa, czterodniowa edycja muzycznego święta w stolicy Podlasia.

Up To Date Festival 2018, fot. Sylwia Krassowska
Up To Date Festival 2018, fot. Sylwia KrassowskaUp To Date Festival 2019

5-8 września Białystok

Filharmonia Podlaska, ul. Podleśna

Stadion Miejski w Białymstoku

Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odeska

Pałac Branickich
JAKI BYŁ UP TO DATE FESTIVAL?

Tegoroczna edycja jest dziesiątą w historii działań białostockiej ekipy tworzonej przez lokalnych aktywistów, którzy każdego roku wkładają ogromny wysiłek w to, aby powoływać do życia prawdziwie artystyczną i oddaną dźwiękowym poszukiwaniom przestrzeń.

Up To Date Festival to platforma łącząca muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Odbywa się w Białymstoku, w samym sercu północno-wschodniej Polski. Każdego roku UTDF odwiedza ok. 8000 gości, zaś wydarzenia festiwalowe mają swoje miejsce w tak różnorodnych przestrzeniach - jak choćby Stadion Miejski w Białymstoku, Opera i Filharmonia Podlaska czy Pałac Branickich.W ciągu dekady na festiwalowych scenach wystąpiło ponad 500 artystów. Filmy promocyjne nie tylko obejrzały miliony widzów, ale także wielokrotnie je nagradzano. Łącznie Festiwal ma już na swoim koncie kilkadziesiąt wyróżnień, nominacji i nagród. Okrzyknięty został także najciekawiej promującym się wydarzeniem.

Tym, co od samego początku napędza Festiwal, jest miłość do muzyki, kultury i ludzi. Dziś może on poszczycić się jednym z największych zapleczy najlepszych wolontariuszy na świecie. Jednak Festiwalowa rodzina ciągle się powiększa – od kilku lat o seniorów, których kilkuset zdecydowało się na własnej skórze poznać kulturę młodych. A młodzi nie pozostają dłużni i wysyłają im tysiące pocztówek w ramach akcji "Wyślij pocztówkę do Babci". Sama akcja zaś ma od niedawna nową ambasadorkę, Panią Eugenię, której podobizna na jednym z najwyższych budynków w Białymstoku zachęca do wysłania pocztówki do babci.Up To Date Festival to także lifestyleW 2013 r. festiwalowe pozdrowienie po raz pierwszy pojawiło się na koszulkach, bluzach czy torbach. Przez 6 lat marka Pozdro Techno ewoluowała. Dziś osoby noszące odzież z charakterystycznym napisem można spotkać niemal w każdym zakątku kraju. Idea wyrażona hasłem została ucieleśniona w zbudowanym przez organizatorów UTDF sound systemie, który gości na wielu wydarzeniach muzycznych w kraju.

Jubileusz zobowiązuje nie tylko do podsumowań, ale także do rewizji planów na przyszłość i wytyczenia kierunków dalszego rozwoju. Up To Date Festival jest jednym z pięciu Wydarzeń Kluczowych wpisanych do „Programu Polityki Kulturalnej Miasta Białystok na lata 2018-2022 plus”. To dla nas szczególne wyróżnienie i motywacja do jeszcze intensywniejszej pracy.


JAKI BĘDZIE UP TO DATE FESTIVAL 2019

Już po raz dziesiąty w jeden z wrześniowych weekendów Białystok przemieni się w miasto rozbrzmiewające wyszukaną elektroniką i niebanalnym hip-hopem. Tym razem jednak weekend z Up To Date Festival wydłużony zostanie o dwa kolejne dni i rozpocznie się Koncertem Otwarcia, w czwartek, 5 września. W Sali Koncertowej Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej wystąpią Robert Henke z projektem Lumière III oraz Anthony Linell & Ali M Demirel.Piątek i sobota to tradycyjnie dwa Centralne Salony Ambientu (Opera i Filharmonia Podlaska oraz Aula Magna Pałacu Branickich) i 3 sceny na krytych parkingach Stadionu Miejskiego (Beats. Stage by Burn Energy Drink, Pozdro Techno i Czwarta Scena Czwórki). Łącznie na tych czterech festiwalowych scenach wystąpi blisko 60 artystów. Wśród nich m.in. Richard Devine live, Kevin Richard Martin pres. Sirens live, Akira Rabelais live, DBridge, Sleeparchive live, Piernikowski, SOKÓŁ, Helena Hauff, PRO8L3M, IC3PEAK, Dopplereffekt live.

10. edycję festiwalu kończy w niedzielę występ Alessandro Cortini live i Richard Devine live w Auli Magna Pałacu Branickich.Oficjalne zakończenie dziesiątej edycji UTDF nie będzie jednak tym "najbardziej ostatecznym". Up To Date Festival to fantazja. A kiedy ją odpalać, jeśli nie na afterze? Na oficjalne after-party po festiwalu organizatorzy zapraszają do Klubu Rozrywki Krąg. To miejsce, w którym nasi dziadkowie i rodzice niejedno kółeczko w tańcu zakręcili, kontynuując tym samym trwającą od zarania dziejów kulturę "biforów", "rejwów" oraz "afterów". Tej niezwykłej nocy wystąpią: Alden Tyrell liveSolid Blake, Seltron400 oraz Monster.

Wstęp: osoby z opaskami lub pieczątkami festiwalowymi: za darmo, pozostali - 20 zł

Niedziela, 8.09, godz. 22:30, Klub Rozrywki Krąg, ul. Wierzbowa 6, Białystok.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Psalmy dla Niezłomnych

"Szukając Inki. Życie i śmierć Danki Siedzikówny" Luiza Łuniewska

Premiera musicalu „Jesus Christ Superstar”Do pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok