Radio Białystok | Patronaty | 17. edycja Kampanii Społecznej Lodołamacze 2022

17. edycja Kampanii Społecznej Lodołamacze 2022

15.08.2022

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, już od 17 lat przyznaje statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie - Lodołamacze.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Start 17. edycji Kampanii Społecznej Lodołamacze 2022

Kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych propaguje ideę likwidacji barier przez przedsiębiorstwa, instytucje, osoby oraz wspiera aktywizację osób z niepełnosprawnością do pełnoprawnego funkcjonowania w codziennym życiu. Istotą Kampanii Lodołamacze jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, integracja osób niepełnosprawnych i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym, zachęta do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk.

Organizatorzy chcą, by idea konkursu zainteresowała również tych pracodawców, którzy z problematyką zatrudniania osób niepełnoprawnych jeszcze się nie zetknęli, by poprzez wymianę doświadczeń mogli się przekonać, że osoby z niepełnosprawnością są wspaniałymi pracownikami zaangażowanymi w sprawy firmy.

Lodołamacze - co ich wyróżnia?

Doświadczenie, fachowość, tradycja, osiągnięty sukces, ale przede wszystkim wrażliwość społeczna, która przekłada się na odpowiedzialne zatrudnianie osób niepełnosprawnych.

Kampania Społeczna "Pracodawca Wrażliwy Społecznie" ma na celu przełamywanie barier i uproszczeń w ocenie możliwości osób z niepełnosprawnościami, sprzyja ich zawodowej aktywizacji, daje poczucie bycia potrzebnym, szanse na samodzielne życie i spełnienie ambicji.

Do 15 sierpnia można zgłaszać się do tytułu "Lodołamacze 2022” w następujących kategoriach:

Zatrudnienie Chronione

Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa

Otwarty Rynek Pracy

Instytucja

Przyjazna Przestrzeń-Dostępność

Zdrowa Firma

Dziennikarz bez Barier

Konkurs podzielony został na dwa etapy:

  • regionalny - wyłaniający laureatów w poszczególnych rejonach kraju
  • centralny - w którym finaliści zmierzą się w walce o laur Lodołamaczy 2022.

Statuetki zostaną przyznane w siedmiu kategoriach. Na laureatów bieżącej 17. edycji konkursu czekają również dwie kategorie specjalne: "Superlodołamacz" i "Lodołamacz Specjalny". Nagrodą Lodołamacza 2022 zostaną wyróżniane firmy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 6 października 2022 r. w Zamku Królewskim w Warszawie.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie lodolamacze.info.pl.

Zasady uczestnictwa w Konkursie

Powołana przez organizatora kapituła konkursu nominuje kandydatów do tytułu Lodołamacza w poszczególnych kategoriach, będzie czuwać nad przebiegiem konkursu, a także rozstrzygnie konkurs w głosowaniu.

Jednocześnie kandydaci mogą zgłaszać się we wszystkich kategoriach poprzez wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego, który znajdującego się na stronie internetowej www.lodolamacze.info.pl.

Zbieranie zgłoszeń do Konkursu będzie trwało do 15 sierpnia. We wrześniu będą miały miejsce cztery regionalne rozstrzygnięcia konkursu. Ogólnopolskich laureatów Konkursu poznamy 6 października 2022 r. w Warszawie.

Konkurs Lodołamacze odbywa się pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP, Pani Agaty Kornhauser-Dudy.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATRDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok