Radio Białystok | Patronaty | V Festiwal Kultury Żydowskiej "Zachor"

V Festiwal Kultury Żydowskiej "Zachor"

15.06.2012

Festiwal Kultury Żydowskiej "Zachor", mat. pras.
Festiwal Kultury Żydowskiej "Zachor", mat. pras.

Przed nami piąty już Festiwal Kultury Żydowskiej "Zachor - Kolor i Dźwięk". Zainauguruje go w piątek, 15 czerwca koncert w amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

W programie tegorocznego festiwalu znalazły się m.in. koncerty, spotkania, wykłady i projekcje filmowe. Zaplanowano także spacer śladami żydowskiego Białegostoku, który poprowadzi Jolanta Szczygieł-Rogowska. Będzie też okazja, aby nauczyć się czegoś nowego, organizatorzy zaplanowali bowiem warsztaty kuchni i tańca żydowskiego.

Ponadto we wtorek, 19 czerwca w ramach Festiwalu odbędzie się I Międzynarodowa Konferencja "Żydzi wschodniej Polski. Kultura – Tradycja – Piśmiennictwo", której bohaterem będzie Józef Chazanowicz - białostocki lekarz, działacz żydowski.

Intencją organizatorów jest przybliżenie historii, tradycji i kultury żydowskiej, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów lokalnych. Każda edycja ma swego bohatera, postać związaną z Białymstokiem, Podlasiem. W ramach Festiwalu przypomniano dorobek i sylwetkę Izraela Bekera (aktora, reżysera, malarza), Sary Nomberg-Przytyk (autorki książki wspomnieniowej "Kolumny Samsona" o pobycie w białostockim getcie), Izaaka Celnikiera (wybitnego malarza), Gedalego Rozenmana (ostatniego Naczelnego Rabina Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Białymstoku), Juliusza Adlera (wybitnego aktora).

Więcej informacji o Festiwalu na stronie bialystok.jewish.org.pl. (zmj na podst. mat. org.)

Patronat medialny: Polskie Radio Białystok


Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok