Muzyczny manifest białostockich djów "New hope" !pod powierzchnią!

28 września 2022

Adam Sworowski, Maciej Korsan i Hubert Marcinkiewicz, fot. Andrzej Bajguz
Adam Sworowski, Maciej Korsan i Hubert Marcinkiewicz, fot. Andrzej Bajguz0:00
0:00
Muzyczny manifest białostockich djów "New hope" !pod powierzchnią! | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Czy artystyczne manifesty mają jeszcze dziś moc zmiany rzeczywistości? Swoją próbę podejmuje nowy kolektyw New hope, który wyrósł z warsztatów didżejskich w klubie FOMO.

Manifest wyrasta z niepokoju związanego ze "zwiększającą się pustką artystyczną w Białymstoku" i... nadziei. Jakie wartości i idee przyświecają twórcom kolektywu? Jak konsolidować zaangażowaną i świadomą muzyczną społeczność? Jaką w tym rolę odegra piątkowe wydarzenie-emanacja manifestu FOMO_SPECTRAL: NEW HOPE SHOWCASE X ŁOWCY?

Rozmawiamy o tym z: Hubertem Marcinkiewiczem, Maciejem Korsanem i Adamem Sworowskim.

Cały manifest:

"Z niepokojem od wielu lat obserwujemy w Białymstoku spadające zainteresowanie społeczeństwa kulturą niezależną. Niestabilne czasy nie sprzyjają tworzeniu miejsc, w których młodzi ludzie mogą zetknąć się z alternatywą. Nie zgadzamy się na taki stan rzeczy. Jako osoby odbierające i tworzące kulturę widzimy w naszym regionie ogromny potencjał artystyczny, któremu brakuje odpowiednich warunków do rozwoju.

Jesteśmy grupą, którą połączyło zamiłowanie do muzyki i sztuki. Pochodzimy z różnych środowisk, mamy doświadczenia w wielu dziedzinach i jest to nasza unikalna siła. Motywuje nas pasja tworzenia, odkrywanie i obserwowanie rozwoju młodych talentów.

My, podpisujący ten manifest, obiecujemy stworzyć dostępną i przyjazną przestrzeń, w której artyści będą mogli się rozwijać i promować swoją twórczość. Zaczęliśmy od warsztatów DJ-skich w FOMO skupionych wokół muzyki elektronicznej, jednak patrzymy dużo dalej i szerzej. Jesteśmy otwarci na eksplorację różnych form i głęboko wierzymy, że czasem nieoczywiste połączenia dają najciekawszy rezultat. Chcemy pokazać, że w naszym regionie warto tworzyć kulturę oddolną na światowym poziomie.

Zobowiązujemy się jako Projekt New Hope organizować wydarzenia artystyczne najwyższej jakości, bez kompromisów, dając twórcom pełną swobodę wyrazu. Naszym celem jest budowanie wokół Projektu zaangażowanej i świadomej społeczności artystów i odbiorców. Dzięki naszym interdyscyplinarnym doświadczeniom, kontaktom i nowym technologiom zrealizujemy ten cel.

Jesteśmy w naszych działaniach autentyczni, kierujemy się w nich dobrem projektu i pamiętamy o wartościach, które nas połączyły. W pracy nad Projektem będziemy szukać nowych i niestandardowych rozwiązań. Nie boimy się łamać stereotypów ani podważać status quo.

Podpisując ten manifest, obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby Projekt New Hope był źródłem inspiracji, radości i dumy, które są tak bardzo potrzebne w otaczającej nas rzeczywistości".


Przeczytaj, zanim skomentujesz
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Magdalena PietruczakREKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok