Muzyczni nauczyciele oraz Yuos !pod powierzchnią!

5 października 2022

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński0:00
0:00
Wiesław Miks, Julianna Urszula Olańska, Grażyna Stanisławska, Maria Żynel !pod powierzchnią! | Pobierz plik.


0:00
0:00
YUOS z zespołem !pod powierzchnią! | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Jak rozmawiać o muzyce z uczniami/studentami? Jak inicjować i rozwijać artystyczną "zajawkę", inspirować do własnej twórczości i doskonalenia warsztatu?  

W Światowym Dniu nauczyciela 5.10 (tuż przed polskim Dniem Nauczyciela-Edukacji Narodowej) rozmawiamy o tym z:

Wiesław Miksem - nauczycielem gry na gitarze/ukelele w Młodzieżowym Dom Kultury w Białymstoku, muzykiem

Julianną Urszulą Olańską - nauczycielką śpiewu/piosenkarką Yuos

Grażyną Stanisławską - nauczycielką tańca/baletu z MDK-u

Marią Żynel - aktorką, reżyserką, prowadzi zajęcia z piosenki aktorskiej w Akademia Teatralna. Wydział Sztuki Lalkarskiej, związaną z grupą śpiewaczą Południce i słuchamy muzyki, która jest ważnym punktem odniesienia w tym procesie edukacyjnym/inspiracją w twórczości

A YUOS (finalistka Niebieskiego mikrofonu Polskie Radio Białystok) z zespołem: Maciej Samluk (gitara), Mateusz Kaczyński (bas) oraz Maciek Niedzielko (perkusja) opowiedzą m.in. o swoim udziale w talent show "The Voice of Poland" tuż przed sobotnią bitwą.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Najlepsi podlascy wykonawcy 2022 i druga część podsumowania lokalnej sceny muzycznej


Wiemy już kto jest najlepszym podlaskim wykonawcą 2022 roku - zdaniem przedstawicieli lokalnej sceny muzycznej.

Czeremszyna !pod powierzchnią!


Poprosiłem sztucznego inteligenta (ChatGPT) o napisanie scenariusza audycji radiowej z folkowym zespołem Czeremszyna, finalistą nagrody muzycznej Polskiego Radia Białystok "Niebieski Mikrofon".VBS !pod powierzchnią!


VBS, czyli Wiktor Bogdan - muzyk i wokalista pochodzący z Suwałk. Gra na fortepianie umożliwiła mu stać się swoim własnym producentem muzycznym rapowych kawałków. Jest jednym z dziesięciu finalistów naszego konkursu "Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok".Tappahall oraz MARMØ x MUTANAUM !pod powierzchnią!


Oto jaśniejące gwiazdy. Białostocki zespół Tappahall - finalista konkursu Niebieski Mikrofon 2022.ŻUBROFFKA !pod powierzchnią!


Z Maciejem Rantem i Krzysztofem Sienkiewiczem o 16. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA.Klub Fomo muzyczne epitafium tuż przed zamknięciem !pod powierzchnią!


Po prawie 3 latach z mapy Białegostoku znika klub FOMO. Wcześniej też w tym miejscu w piwnicy przy ul. Białówny przez ponad 20 lat istniał klub Metro. FOMO w ten weekend dokona żywota. A potem? Nie będzie tam... niczego? Co dalej z energią FOMO, ambicjami, środowiskiem skupionym wokół?Grzegorz Doroszenko i jazzowy Húrra oraz Rytmy przestrzeni !pod powierzchnią!


Gdyby spróbować policzyć, jakiej muzyki powstaje na Podlasiu najmniej, pewnie okazałoby się, że... jazzu. Tę lukę zapełnia częściowo i z rozmachem, bo z międzynarodowym składem gitarzysta, kompozytor i aranżer Grzegorz Doroszenko z Białegostoku. Debiutuje teraz z zespołem Húrra (Jonas Kullhammar - szwedzki saksofonista, Koma Saxo), Jakub Kurek z EABS, Wojciech Warmijak...Piosenki o Polsce z Karoliną Wierel !pod powierzchnią!


Co o Polsce śpiewa Katarzyna Nosowska, Dawid Podsiadło, Spięty z Lao che czy Kazik? Jaki jest obraz naszego kraju w piosnkach tych i innych artystów? Tuż przed Świętem Niepodległości rozmawiamy o tym !pod powierzchnią! z dr Karoliną Wierel z Kulturoznawstwa UwB.
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Magdalena PietruczakREKLAMA
NieTeatr ADHD i inne cudowne zjawiska - spektakl Joanny Szczepkowskiej

REKLAMA
OiFP DYPTYK

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok