Grzegorz Doroszenko i jazzowy Húrra oraz Rytmy przestrzeni !pod powierzchnią!

16 listopada 2022

Grzegorz Doroszenko i Andrzej Bajguz, fot. Joanna Szubzda
Grzegorz Doroszenko i Andrzej Bajguz, fot. Joanna Szubzda0:00
0:00
O Rytmach przestrzeni !pod powierzchnią! | Pobierz plik.


0:00
0:00
Zespół Hurra !pod powierzchnią! | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Gdyby spróbować policzyć jakiej muzyki powstaje na Podlasiu najmniej, pewnie okazałoby się, że... jazzu.

Tę lukę zapełnia częściowo i z rozmachem, bo z międzynarodowym składem gitarzysta, kompozytor i aranżer Grzegorz Doroszenko z Białegostoku. Debiutuje teraz z zespołem  Húrra (Jonas Kullhammar - szwedzki saksofonista, Koma Saxo), Jakub Kurek z EABS, Wojciech Warmijak (Immortal Onion), a także Dominik Kisiel, Jakub Klimiuk oraz Paul Rutschka. Z Grzegorzem rozmawiamy o tym jaki wpływ na tę płytę miała Islandia oraz... szum informacyjny.

Spróbujemy zadać też kłam twierdzeniu Franka Zappy, że ͈„Mówić o muzyce, to jak tańczyć o architekturze”, bo tematem trwających East Design Days jest architektura w muzyce, tańcu i sztukach wizualnych. Jutro (17.11) na Wydział Architektury Politechniki Białostockiej wydarzenie pt. RYTMY PRZESTRZENI.

Artyści: bmunylguns x Zero_null , Mateusz Grzybowski, MARMO x MUTANAUM i Klimaszewski aka 997 zagrają niepublikowany dotąd materiał wykorzystując: syntezatory, magnetofony i gitarę, do tego efekty, samplery, nagrania terenowe. Z kolei Jarosław Piętka, Julia Cięciara, Marta Kowalczyk, Anna Łaskarzewska, Wiktor Klimaszewski i Justyna Wojciechowska zatańczą w stylach: experimental, hip-hop i breakdance.  

Foto: Hurra, Izabela Pieńczykowska, Wiktor Klimaszewski

Wydarzenie Rytmy Przestrzeni, Projekt New Hope i Wiktora Klimaszewskiego. Wydział Architektury Politechniki Białostockiej 17.11 o 19:00 wstęp wolny

????????????????-???????? ????????????????????????????????:

19:00-19:30 bmunylguns x Zero_null live

19:30-20:10 Mateusz Grzybowski live

20:10-20:50 MARMØ x MUTANAUM live

20:50-21:30 Klimaszewski aka 997 live

????????????????-???????? ????????????????????????????????:

Jarek Piętka

Julia Cięciara

Marta Kowalczyk

Anna Łaskarzewska

Wiktor Klimaszewski

Justyna Wojciechowska


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Najlepsi podlascy wykonawcy 2022 i druga część podsumowania lokalnej sceny muzycznej


Wiemy już kto jest najlepszym podlaskim wykonawcą 2022 roku - zdaniem przedstawicieli lokalnej sceny muzycznej.

Czeremszyna !pod powierzchnią!


Poprosiłem sztucznego inteligenta (ChatGPT) o napisanie scenariusza audycji radiowej z folkowym zespołem Czeremszyna, finalistą nagrody muzycznej Polskiego Radia Białystok "Niebieski Mikrofon".VBS !pod powierzchnią!


VBS, czyli Wiktor Bogdan - muzyk i wokalista pochodzący z Suwałk. Gra na fortepianie umożliwiła mu stać się swoim własnym producentem muzycznym rapowych kawałków. Jest jednym z dziesięciu finalistów naszego konkursu "Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok".Tappahall oraz MARMØ x MUTANAUM !pod powierzchnią!


Oto jaśniejące gwiazdy. Białostocki zespół Tappahall - finalista konkursu Niebieski Mikrofon 2022.ŻUBROFFKA !pod powierzchnią!


Z Maciejem Rantem i Krzysztofem Sienkiewiczem o 16. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA.Klub Fomo muzyczne epitafium tuż przed zamknięciem !pod powierzchnią!


Po prawie 3 latach z mapy Białegostoku znika klub FOMO. Wcześniej też w tym miejscu w piwnicy przy ul. Białówny przez ponad 20 lat istniał klub Metro. FOMO w ten weekend dokona żywota. A potem? Nie będzie tam... niczego? Co dalej z energią FOMO, ambicjami, środowiskiem skupionym wokół?Piosenki o Polsce z Karoliną Wierel !pod powierzchnią!


Co o Polsce śpiewa Katarzyna Nosowska, Dawid Podsiadło, Spięty z Lao che czy Kazik? Jaki jest obraz naszego kraju w piosnkach tych i innych artystów? Tuż przed Świętem Niepodległości rozmawiamy o tym !pod powierzchnią! z dr Karoliną Wierel z Kulturoznawstwa UwB.Poruszające/mądre piosenki o śmierci !pod powierzchnią!


Poruszające/mądre piosenki o śmierci
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Magdalena PietruczakREKLAMA
NieTeatr ADHD i inne cudowne zjawiska - spektakl Joanny Szczepkowskiej

REKLAMA
OiFP DYPTYK

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok