Bahato i Berek !pod powierzchnią!

20 września 2023

fot. Andrzej Bajguz
fot. Andrzej Bajguz0:00
0:00
Berek !pod powierzchnią! | Pobierz plik.


0:00
0:00
Bahato !pod powierzchnią! | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Co ważnego i ciekawego o podlaskiej duszy mówią nie tylko "po swojomu" i poprzez muzykę Bahato, czyli Swada (Griot Groove, Vshood), Niczos (Hajda Banda) i białostocki raper MAXIM? Co pokazują klipy zrealizowane na bazarze, w "białostockich fawelach" i Puszczy Knyszyńskiej? 

"A mówili, żeby nie miksować podlaskich folków z latin beats" ;) a jednak Swada ten białostocko-kolumbijski producent był i zmiksował, podkręcając karaibskie rytmy. 

Dziś !pod powierzchnią! prapremiera "Duchów" autorstwa Bahato "tak żyją na Podlasiu duchy, tańczą pod te bity, dają moce dla szeptuchy"

Do tego cały "na bieło" wjeżdża bielski zespół Berek, z płytą "Wielka Frajda", który ogrywa muzyczny oldschol i prawi, nieraz z ironią, o życiu nastolatków, a zorganizował też festiwal Deep Drop Label w amfiteatrze w Bielsku Podlaskim. 


Przeczytaj, zanim skomentujeszNajlepsi podlascy wykonawcy 2023 !pod powierzchnią!


Czy pojawiła się jakaś nowa muzyczna jakość na podlaskiej scenie w 2023? I przede wszystkim kto jest najlepszym wykonawcą minionego roku? Zapytałem o to kilkadziesiąt osób: lokalnych muzyków, dziennikarzy, szefów klubów i festiwali. Wyniki tej ankiety !pod powierzchnią! i cd. podsumowania muzycznego 2023 w podlaskiej muzyce (vol.2)Raper Szczytek i muzyczne podsumowanie 2023 na świecie z Łukaszem Komłą !pod powierzchnią!


Czy hasło "therapy" jest kluczem otwierającym muzykę na świecie 2023? Jeśli tak to "do" i "od" czego? Sprawdzamy to w podsumowaniu z Łukaszem Komłą, który destyluje muzyczny ekstrakt z tego okresu. A jako że zaczynamy rozmowy z tegorocznymi finalistami "Niebieskiego mikrofonu" też spotkanie z białostockim raperem i producentem Szczytek.
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Magdalena PietruczakREKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok