Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
<p>Agnieszka Korzeniewska pochodzi z Siemiatycz, z których kilkanaście lat temu wyjechała do Belgii. Jest autorką książki "Zabiorę cię jesienią do Brukseli", w której opisuje życie na emigracji. </p><p>Teraz ukazuje się nowa książka Agnieszki Korzeniewskiej – "Witraż" – i jest to niezwykle prawdziwa i aktualna opowieść o naszych czasach. Historia życia trzech polskich emigrantek, w której miłość w zaskakujący sposób przeplata się z ludzkimi dramatami. </p>
Ukraińskie pieśni ludowe we współczesnych aranżacjach, historia uczuć i emocji bohaterek dotkniętych doświadczeniem wojny i tęsknoty za krajem, za domem i rodziną. W Akademii Teatralnej dziś i jutro (21-22.05) pokazy spektaklu "Nasze miasto".
Jego praca - tak zwany Humart - wykorzystuje technologię rzeczywistości wirtualnej. To połączenie historii terminalnie chorej osoby, głosu aktorki, wrażliwości twórców i ciała widzów.
Sztuczna inteligencja, cyborgi, klony, roboty, komputery coraz bardziej kształtują nasze życia. Z jednej strony ułatwia to nam codziennie funkcjonowanie, komunikację, z drugiej prowadzi do alienacji, czy cyfrowych uzależnień.
Książki o pszczołach, warsztaty jak zrobić domowy krem do twarzy i spotkania dotyczące zdrowego jedzenia. W Książnicy Podlaskiej przez cztery dni wszyscy byli „Bliżej natury”. To hasło tegorocznego festiwalu Autorzy i Książki.
Przez miasto trudno było przejechać. A to z powodu ludzi, którzy wyszli na spacer pomiędzy muzeami. W kolejce do Muzeum pamięci Sybiru trzeba było odstać godzinę i setki Białostoczan to robiło.
To będzie zaproszenie na piękną grecką wyspę - Kretę. Jednak nie turystyczne, tylko w wydaniu artystycznym.
Tkane obrazy oglądać można w galerii Domu Kultury Śródmieście w Białymstoku. Marta Pokojowczyk pokazuje w nich symbiozę dwóch dziedzin sztuki - tkactwa i malarstwa.
To zaproszenie do krainy ceramicznych opowieści, do ogrodu wyobraźni. W Galerii Białostockiego Teatru Lalek możemy oglądać prace Stefanii Michałowskiej - absolwentki ASP we Wrocławiu, kierunku Sztuka i Wzornictwo Ceramiki.
Wystawa przybliża polsko-żydowską historię, a także formy przywracania pamięci o niej w postaci murali w różnych miastach - również w Białymstoku.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz