Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Holokaust, dramatyczne zdarzenia z Tykocina, Złotorii, Doniecka czy Wołynia, cierpienie i śmierć dzieci. Trudne tematy podejmuje Ewa Włodarska w swoim tomiku "Licencja na pierwszy śnieg". Pojawiają się w nim liczne nawiązania do malarzy: Chagalla, Modiglianiego, Van Gogha, pisarzy i poetów: Prousta, Słonimskiego, Dostojewskiego, Stasiuka, czy twórców filmowych: Buñuela.
Ewa Włodarska mieszka w Tykocinie (po przeprowadzce z rodziną z Krakowa). Jest nominowana teraz do Nagrody Literackiej Prezydenta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego za ten tomik "Licencja na pierwszy śnieg". Zdobył on już nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie na autorską książkę literacką Świdnica 2017.
Z Ewą Włodarską będzie można się spotkać w niedzielę (04.03) o 13:15 w Muzeum w Tykocinie. Rozmowę o imperatywie tworzenia poezji poprowadzi Dariusz Szada-Borzyszkowski, który też będzie czytać jej wiersze. W programie jest również recital gitarowy kompozytora i instrumentalisty Pawła Sokołowskiego.
Z kolei we wtorek (06.04) o 18:00 w Centrum im. Zamenhofa będzie spotkanie z nominowanymi do Nagrody Literackiej Prezydenta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego, czyli z Ewą Włodarską, Anną Kamińska, Ignacym Karpowiczem, Mirą Łukszą i Krzysztofem Puławskim.
- To co tworzę, jest moje, to co widzisz, jest Twoje. Do takiej konfrontacji zapraszają obrazy - SERENDYPIE. W tej grze masz tylko jedno zadanie: dobrze się bawić. A kto wie - może przez przypadek coś odkryjesz - tak mówi białostocka artystka Joanna Kijak Rajca, która prezentuje swoje abstrakcyjne malarstwo w siedzibie Elite Home przy ul. Sosabowskiego 13 w Białymstoku.
Dokumentował stan wojenny, strajk w Stoczni Gdańskiej, wybór Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II. Jego fotografie są kanonem fotografii reporterskiej. Chris Niedenthal - jeden z najbardziej cenionych fotoreporterów odwiedził Białystok i na spotkaniu w Książnicy Podlaskiej opowiadał o swoich najsłynniejszych zdjęciach zamieszczonych w książce "Właściwy moment. Pół...
To wystawa na trwającym Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki. W Uniwersyteckim Centrum Kultury i Nauki na kampusie przy ul. Ciołkowskiego możemy oglądać dzieła sztuki pracowników i studentów Wydziału Studiów Kulturowych na ekspozycji pt. "Prawda kryje się pod powierzchnią".
Dla jednych jest to mistrzowskie wykonanie muzyki chóralnej, dla innych piękna modlitwa. Zadaniem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka" w Białymstoku jest łączenie artyzmu i duchowości, dlatego jest on też nazywany "festiwalem śpiewającej duszy".
Trwa intensywny weekend z 22. Festiwalem Filmów Dokumentalnych MDAG, który oferuje wyjątkowe doświadczenia filmowe, łącząc różnorodne tematy i style.
W Białymstoku powstała Tkalnia Kultury Chrześcijańskiej. Ma szerzyć działalność i zrzeszać artystów dla których wartości są najważniejsze.
Trwają Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku. Festiwal w tym roku otworzyła wystawa "Pozowane, podpatrzone. Fotografie Wojciecha Plewińskiego".
Nowy dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Kultury i Nauki w Białymstoku Dariusz Kryszpiniuk swoją pracę zaczął od remontów. To instytucja zlokalizowana w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego.
Wszystko było skąpane w niebieskim, chłodnym świetle, a na scenie zamiast Królowej śniegu pojawił się hologram Królowej Zła.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz