Czy sztuka współczesna może zachwycić dziecko? Wystawa "Wszystko widzę jako sztukę" w białostockiej Galerii Arsenał

autor: Dorota Sokołowska

27.04.2019, 09:53, akt. 28.04.2019, 10:06

Czy sztuką i w sztukę można się bawić? Nową wystawę Galerii Arsenał można oglądać w sobotę (27.04) od godziny 14:00.


Galeria Arsenał w Białymstoku, fot. Maciej Zaniewski
Galeria Arsenał w Białymstoku, fot. Maciej Zaniewski


0:00
0:00
Wystawa "Wszystko widzę jako sztukę" w białostockiej Galerii Arsenał - relacja Doroty Sokołowskiej | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Najmłodsi będą mogli stać się artystami

Jedenastu najważniejszych polskich artystów prezentuje swoje prace, pokazujące powszechność sztuki i jej różnorodność. Dzieci uczą się, że mogą robić w galerii rozmaite rzeczy: obierać ziemniaki jak Julita Wójcik, wyszywać makatki jak Monika Drożyńska, karmić żubry w przebraniu białego niedźwiedzia jak Cezary Bodzianowski czy też – wzorem Moniki Sosnowskiej – budować przedziwną przestrzeń jak z powieści "Alicja w Krainie Czarów", a nawet do niej wchodzić - przekonuje kurator wystawy Ewa Solarz:

Pierwszy pokój jest duży, wchodzimy do niego normalnie, do następnego pokoju wchodzimy przez drzwi, które są nieco niższe, wchodząc przez następne drzwi - sufit już całkiem jest obniżony, tak że dorosły musi się skulić, by stać. W galerii jak na razie tylko kilka osób weszło do tego mniejszego pokoiku. Na końcu jest jeszcze czwarty, najmniejszy pokoik, do którego nie da się już wejść. Jest to bardzo ciekawa praca, która podobała będzie się zarówno dzieciom jak i dorosłym

- mówi Ewa Solarz.

Najmłodsi odbiorcy sztuki, dla których ta prezentacja jest przygotowana mogą w Galerii Arsenał sami stać się artystami - w stworzonym dla nich artystycznym placu zabaw. Mają tam do wykonania zadania nawiązujące do prezentowanych dzieł.

Wernisaż wystawy w sobotę (27.04) o 14:00 w Galerii Arsenał przy ul.Mickiewicza w Białymstoku, oprowadzanie kuratorskie w niedzielę o 11:00. Wystawa zapowiada tez inne wydarzenie, cyklicznie organizowane przez Arsenał - czyli "Targi Książki Artystycznej", które rozpoczną się 18 maja.

Więcej informacji na temat wystawy "Wszystko widzę jako sztukę TUTAJ.



Przeczytaj, zanim skomentujesz

Kulturalna Majówka u fotografika Adama Wajraka


Adam Wajrak jest dziennikarzem i przyrodnikiem, mieszka w Puszczy Białowieskiej, pisze o niej książki, opowiada w swoim podcaście - Tropem Wajraka, włącza się w ochronę puszczańskiego świata.



Kulturalna Majówka u artystki Marzanny Szkuty [zdjęcia]


Tworzy biżuterię inspirowaną naturą. Przyrodę uważa za żywy organizm - świat należący nie tylko do ludzi, ale też innych żywych istot. Marzanna Szkuta mieszka w sercu Puszczy Białowieskiej, tam uczy ludzi etycznego i bezpiecznego funkcjonowania w świecie.



Kulturalna Majówka z ilustratorką Marią Dek


Jej dom jest artystycznym spełnieniem marzenia o wolności. Twórczo przygląda się światu, wychowując dwóch urwisów i prowadząc z mężem agroturystykę w Białowieży. Maria Dek przede wszystkim jednak ilustruje, a w książkach prowadzi pełne absurdalnego humoru pogawędki z widzem.



Kulturalna Majówka u malarki Barbary Bańki [zdjęcia]


Urodziła się w "wielkim lesie" i od razu z Puszczą Białowieską stali się przyjaciółmi. Barbara Bańka - artystka, malarka, fotografka, przewodniczka - pracuje i mieszka w Białowieży. Jej prace, które podziwiać można w Barbara Bańka Atelier, są opowieścią o istocie prawiecznego lasu, jego energii, tajemnicach, uroku stworzeń w nim mieszkających.



W Muzeum Przyrodniczo-Leśnym w Białowieży można zobaczyć wystawy artystów Związku Polskich Fotografów Przyrody [zdjęcia]


Będąc w Białowieży nie można nie zajechać do Muzeum Przyrodniczo-Leśnego w Białowieskim Parku Narodowym. Tam też możemy oglądać wystawy artystów Okręgu Podlaskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.



Festiwal "Poezja w Puszczy"


Od ostatniej "Poezji w Puszczy” upłynęły 4 lata, ale ten kameralny festiwal, który ma miejsce w Świnorojach w Dworku Rousso cały czas się rozwija. Jego kameralna formuła jest niezmienna - czytanie na żywo poezji w puszczy, a także spotkania autorskie - to podstawa kontaktu poezji z odbiorcą.



Historia programów kulturalnych Radia Białystok. Wspominamy Jacka Grüna i Andrzeja Koziarę


W tym roku przypominamy historię programów kulturalnych Polskiego Radia Białystok. Już wiemy, że wszystko zaczęło się 1975 roku (najprawdopodobniej), czyli przed nami półwiecze istnienia tematyki kulturalnej na naszej antenie.



Iwona Zinkiewicz o swojej fascynacji historią regionu i książce "Szastały i Stryki. Mój pierwszy świat"


"Szastały i Stryki. Mój pierwszy świat" - to tytuł książki opisującej historię dwóch mieszczańskich wsi Bielska autorstwa Iwony Zinkiewicz.



Prace dyplomowe uczniów liceum plastycznego w Supraślu na wystawie w Muzeum Karnego


Abiturienci odebrali pod koniec tygodnia świadectwa i czekają na maturę, a szkoły artystyczne zaprezentowały prace dyplomowe uczniów. Są wyjątkowe: świeże, energetyczne, pracochłonne i bardzo oryginalne.




 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Marcin Kozłowski
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Grzegorz Pilat
Dorota Sokołowska



REKLAMA
Nowy tytul

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok