Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Mirosław Miniszewski o swojej nowej książce "Różnia i inne opowieści ze wsi obok"
Mieszkańcy tej podlaskiej wsi ponownie muszą stawić opór czyhającemu zagrożeniu ze strony biurokratów, faszystów i polityków.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Mieszkańcy tej podlaskiej wsi ponownie muszą stawić opór czyhającemu zagrożeniu ze strony biurokratów, faszystów i polityków. Zawsze potrafią się w tym zjednoczyć i w nieraz brutalno-fantastyczno-groteskowy sposób ukarać oprawców.
Pomaga im w tym mądrość starych ludzi oraz dzika, mroczna natura. Przy czym radosnego kogla-moga, który przypomina, że zło zostało zażegnane jest tym razem mniej.
Ukazała się właśnie druga z serii książka pisarza i filozofa Mirosława Miniszewskiego mieszkającego gdzieś na podlaskim pustkowiu. To "Różnia i inne opowieści ze wsi obok".
Książka z filmem na DVD już dostępna
Przed nami mała porcja poezji, w której wracamy pamięcią do siarczystych mrozów, żeby sprawdzić, czy my wszyscy nie jesteśmy aby miejskim muralem?
To forma upamiętnienia tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Ojczyznę.
„Białoryty” Andrzeja Muszyńskiego – gipsowe, ryte prace inspirowane Podlasiem, podróżami i życiem autora – są już dostępne do zwiedzania.
To okazja do zobaczenia najlepszych zdjęć fotoreporterów z ubiegłego roku.
Badacze literatury z Uniwersytetu w Białymstoku szykują opracowanie twórczości Wiesława Kazaneckiego.
O książkach poetyckich za debiut opowiada Dorocie Sokołowskiej przewodniczący kapituły - Dawid Bujno.
Ponad 60 wierszy rywalizuje w tym roku w III Turnieju Jednego Wiersza „Niech zwycięży poezja”, zorganizowanym w ramach festiwalu literackiego „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie”.
To wszechstronnie utalentowany białostoczanin, o którym zaczyna być naprawdę głośno. Praktis zajmuje się rysowaniem, malowaniem i street artem.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz