Czy nadal w dobie internetowej Wikipedii korzystamy z drukowanych słowników i encyklopedii? A z Telegazety? Zdarza się nam jeszcze oglądać filmy na magnetowidzie, używać maszyny do pisania, grać w kapsle i kolekcjonować puszki po piwie?
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Tuż przed Dniem Babci i Dziadka Andrzej Bajguz rozmawia o tym z kobietami z serwisu podlaskisenior.pl. Takie wspominki stają się też pretekstem do opowieści o dzieciństwie kilkadziesiąt lat temu, o niegdysiejszej modzie i refleksji jak się żyło, gdy w ogóle wszystkich przedmiotów wokół nas było mniej?
Z Anną Anchimowicz, Bożeną Bednarek, Marią Beręsewicz, Marią Heller, Wiesławą Szwed, Teresą Rafałowską, Haliną Wiszowatą i Jolantą Wołęgiewicz z tej redakcji rozmawia Andrzej Bajguz.
21 stycznia będzie Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka - może to dobry pretekst, by porozmawiać z seniorami o tym, jak wyglądał świat w czasie ich dzieciństwa?
Bohaterami serialu są członkowie zamożnej rodziny. Ich codzienność do pewnego momentu nie różni się od naszej. Do chwili, kiedy w tajemniczych okolicznościach znika żona i matka dwojga dzieci, a jej mąż odbiera telefon, w którym ktoś wyjaśnia, że kobieta została porwana.
„Muzyka grała, a strojni trefnisie fikali kozły ku radości rozbawionych biesiadników.” Ten cytat z "Cesarza" Ryszarda Kapuścińskiego jest mottem wystawy Przemysława PRAKTISa Sieńki w Centrum im. Zamenhofa w Białymstoku.
Wsparcie edukacji artystycznej nie tylko odbiorców, ale i samych twórców czy pomysł biennale sztuk plastycznych - to tylko część z postulatów, które pojawiły się podczas 1. edycji "Białostockiej Kawiarenki Artystycznej ".
Przed nami jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez kulturalnych w Białymstoku, okazja do spotkań ludzi sztuki nie tylko z Polski.
W swoim życiu robiła wiele - pisała wiersze, fotografowała, była aktywną dziennikarką i krytykiem zdarzeń kulturalnych.
„Koncerty na głos i obraz” to cykl muzycznych spotkań przygotowany przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku i białostocką Filię Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
„Parking” z setek furmanek, stara studzienka i rzeczka przez którą przepychają ludzie samochód. Te i inne zdjęcia ukazujące klimat i atmosferę dawnej Grabarki możemy zobaczyć na wyjątkowej wystawie Jana Słodowskiego „Święta Góra Grabarka”.
Premierę widowiska muzycznego na podstawie oratorium "Quo Vadis" Feliksa Nowowiejskiego przygotowuje Opera i Filharmonia Podlaska. Premiera w najbliższy piątek (27.05).
Od poniedziałku do czwartku w Operze i Filharmonii Podlaskiej publiczność mogła śledzić rywalizację najlepszych w kraju adeptów sztuki dyrygowania.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz