Ta impreza filmowa koncentruje się na niezwykłościach świata. W piątek, 1 lipca w kinie Bielskiego Dom Kultury zacznie się trzydniowy Festiwal "Niebieska kropka". Zobaczmy filmy z całego świata o niesamowitej przyrodzie, ale i o problemach współczesnej cywilizacji.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
O swoich dokumentach opowiedzą bracia Marek i Tomasz Sekielscy, o terapii lasem psychiatra, przewodniczka Białowieskiego Parku Narodowego, przewodniczka kąpieli leśnych Katarzyna Simonienko, a Krzysztof Kiziewicz o produkcjach reklamowych. Będą też warsztaty "Pasieka na dachu Domu Kultury".
Z pomysłodawcą festiwalu, filmowcem Markiem Włodzimirowem rozmawia Andrzej Bajguz.
Wstęp na wszystkie wydarzenia w Bielskim Domu Kultury jest bezpłatny. Festiwal powstał dzięki funduszom z budżetu obywatelskiego Bielska Podlaskiego - to 30 tys. zł. Cały program jest na stronie festiwalniebieskakropka.pl.
Dlaczego "prawa strona mapy" jest tak pociągająca dla podróżników? Co tam szukamy, a czego nie znajdujemy na Zachodzie?
Czy ulica Lipowa jest atrakcyjna dla turystów? Kiedyś to była słynna arteria miasta.
Bardzo ciekawa jest najnowsza wystawa w Galerii przy Wiktorii w Białymstoku. Prezentuje się tam laureatka tegorocznej nagrody literackiej im. Wisławy Szymborskiej - Małgorzata Lebda, która na co dzień jest ultramaratonką.
Na zdjęciach zobaczymy mieszkańców Sejn pracujących i odpoczywających w swoich ogródkach działkowych, a także altany, szklarnie, drzewa owocowe i kwietne rabaty. O działkowcach i działkach opowiada wystawa Marcina Pawlukiewicza w Centrum im. Zamenhofa w Białymstoku.
Zbliża się 79. rocznica powstania w getcie białostockim. Z tej okazji Galeria im. Sleńdzinskich w Białymstoku otwiera plenerową wystawę "Dzieci z białostockiego getta".
Rozmowy o podróżach, przyrodzie, ale też wojnie w Ukrainie, spotkania z pisarzami, reportażystami, czy warsztaty i audycje radiowe. W gospodarstwie państwa Malczewskich w Budzie Ruskiej trwa festiwal "Patrząc na Wschód".
Maleńkie siedlisko pod Zabłudowem w środku lasu staje się sceną dla artystów, przygodą dla widzów i miejscem spotkań ludzi zarażonych kulturalnym "bakcylem".
85 urokliwych miast i miasteczek, a w nich: niesamowite historie z magnatami, czarownicami, a nawet słonicą i diabłami w rolach głównych.
To okazja by zobaczyć jak zmieniały się tkaniny dwuosnowowe na przestrzeni kilku wieków, jakie wzory i kolory cieszyły się uznaniem naszych przodków. W Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej otwarto wystawę "Polska tkanina dwuosnowowa". Zobaczymy na niej około 60 dywanów.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz