"Ubytki" - wystawa Karola Więcha

17.09.2023, 11:08, akt. 11:15

Czy tytułowe "Ubytki", które są metaforą niedopracowania, luki, wymagają jakiegoś uzupełniania ze strony nas, odbiorców?


źródło: Dom Kultury "Śródmieście" w Białymstoku
źródło: Dom Kultury "Śródmieście" w Białymstoku


0:00
0:00
"Ubytki" - wystawa Karola Więcha. Recenzja Sebastiana Kochańca | Pobierz plik.


0:00
0:00
"Ubytki" - wystawa Karola Więcha - relacja Andrzeja Bajguza | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Ten białostocki artysta jest autorem nowego kierunku w sztuce... termizmu. Karol Więch po raz pierwszy na wystawie pt. "Ubytki" prezentuje swoje malarstwo. 

W Domu Kultury "Śródmieście" zobaczymy obrazy, które powstały w wyniku zdziwienia, oburzenia tego artysty na to, co widzi w otaczającym nas świecie, podejmuje też dialog z historią konfliktów zbrojnych czy historią sztuki. 


Czy tytułowe "Ubytki", które są metaforą niedopracowania, luki, wymagają jakiegoś uzupełniania ze strony nas, odbiorców? 

Uczestników wernisażu uderzył przede wszystkim kontrast między żywymi, jaskrawymi kolorami obrazów, a ponurą tematyką tych prac.  

Karol Więch to twórca wizualny, kulturoznawca oraz pracownik Instytutu Studiów Kulturowych na Uniwersytecie w Białymstoku.  

Jego wystawie pt. "Ubytki" możemy oglądać w Domu Kultury "Śródmieście" w Białymstoku do 14 października.Przeczytaj, zanim skomentujesz

Dominik Sołowiej poleca serial "Eric"


To jeden z najbardziej wyrazistych współczesnych aktorów - człowiek, który jest w stanie zagrać dosłownie wszystko: szalonego detektywa, szpiega albo smoka. Wyróżnia go oryginalna aparycja oraz niski, hipnotyczny głos. Czy wiecie Państwo, o kim mówię? To oczywiście Benedict Cumberbatch - artysta, którego oglądać mogliśmy m. in. w serialu o Sherlocku Holmesie, w thrillerze...Trwa XVII Festiwal "Zachor - Kolor i Dźwięk"


To wydarzenie od lat przypomina białostoczanom o żydowskiej tradycji i kulturze miasta. Rozpoczął się XVII Festiwal "Zachor - Kolor i Dźwięk".W białostockiej Galerii Marchand można oglądać "Symptomy sztuki”


Wszyscy artyści, których obrazy prezentowane są na ścianach Galerii Marchand to lekarze. Dziesięcioro artystów amatorów pokazuje swoje prace pod szyldem "Symptomy sztuki” - na wzór symptomów (jak to się mawia w medycynie) manifestacji klinicznych.Trwają Barokowe Ogrody Sztuki - jedną z obleganych atrakcji była podróż do Tykocina


Trwają Barokowe Ogrody Sztuki, od siedmiu lat organizowane przez Dom Kultury Śródmieście, które mają nam uświadomić, że żyjemy w miejscu, w którym stoi Pałac, a w nim dwa i pół wieku temu działa się nie tylko historia, ale i sztuka.W małych miejscowościach dzieje się wielka kultura - tak jest np. we wsi Dubno


W małych miejscowościach dzieje się wielka kultura. Są spotkania, premiery sztuk, powstają lokalne muzea. We wsi Dubno mieszkańcy miejscowości powrócili wspomnieniami do mieszkającego tam kiedyś malarza-prymitywisty Tymoteusza Muśko.Za nami jedenasta edycja konkursu imienia Anny Markowej


Jak opowiadają świat młodzi poeci i pisarze? Można było usłyszeć na gali jedenastej edycji konkursu imienia Anny Markowej.W Centrum Zamenhofa w Białymstoku można poznać historię Alicji Szataginowej


To druga wystawa w nowym cyklu mikrohistorii w białostockim Centrum Zamenhofa.Profesjonaliści i hobbyści spotkali się na IV Niezwykłych Spotkaniach Fotograficznych "Zbliżenia"


To już czerwcowa tradycja. W sobotę (15.06) profesjonaliści i hobbyści spotkali się we wsi Pokośno na IV Niezwykłych Spotkaniach Fotograficznych "Zbliżenia".W Centrum Zamenhofa w Białymstoku otwarto wystawę "Pies w tulipanach"


Tę wystawę stworzono z myślą o dzieciach, które są ciekawe świata - tego prawdziwego i tego zmyślonego.
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Dorota SokołowskaKoncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok