Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Rozmowa z krytykiem filmowym Tomaszem Raczkiem o przyszłości kina
Co może być przyszłością kina? Jak zmieni je sztuczna inteligencja, gry komputerowe? Jak będziemy reagować na możliwość swego rodzaju "wchodzenia" do filmów wirtualnych oraz wpływania widza na przebieg fabuły?
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Co może być przyszłością kina? Jak zmieni je sztuczna inteligencja, gry komputerowe? Jak będziemy reagować na możliwość swego rodzaju "wchodzenia" do filmów wirtualnych oraz wpływania widza na przebieg fabuły?
Z krytykiem filmowym Tomaszem Raczkiem rozmawia Andrzej Bajguz.
Tomasz Raczek gościł na początku wakacji na festiwalu filmowym "Niebieska kropka" w Bielsku Podlaskim, a 23 września będzie na festiwalu literackim "Zebrane". Wydał niedawno książkę "Perła z lamusem" o recenzowanych niegdyś filmach wraz z Zygmuntem Kałużyńskim.
Serial "Portland Tower" nakręcony został na podstawie powieści Kate London, autorki trylogii kryminalnej "Metropolitan".
Czy tytułowe "Ubytki", które są metaforą niedopracowania, luki, wymagają jakiegoś uzupełniania ze strony nas, odbiorców?
Genealogia to atrakcyjny sposób nie tylko na szukanie swoich korzeni, także poznawanie historii swego kraju.
Malika Tomkiel pisze, uczy jogi, nie boi się konfrontacji z trudnymi tematami. Mieszka na Podlasiu, choć nie przywiązuje się za bardzo do miejsc i przedmiotów.
Prawie 100 autorów pojawiło się na czternastu edycjach festiwalu "Zebrane". To literackie święto przygotowują pasjonaci Fabryki Bestsellerów i za każdym razem mają nosa do tego, żeby zaprosić najgorętsze nazwiska literackie.
Tkaniny, dywany i malarstwo Beaty Palikot-Borowskiej można oglądać na najnowszej wystawie przy ul. Legionowej.
W nauce rysunku liczą się zarówno teoria, jak i praktyka, można korzystać z licznych książek na ten temat czy darmowych materiałów edukacyjnych umieszczonych w internecie.
Łomżyńskie więzienie i wiele innych miejsc z rodzinnego miasta Anny Rybakiewicz pojawi się w jej najnowszej książce "Agentka wroga". Autorka kolejny raz opowiada historię wojenną, związaną z bliskimi z jej rodu.
Powstały dokładnie 50 lat temu - na Dożynki Centralne organizowane w Białymstoku. Obchody 50-lecia "Spodków" organizuje Podlaski Instytut Kultury.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz