"Prosta sprawa" to najnowsza powieść autora takich bestsellerów jak "Wyrwa" i "Żmijowisko" Wojciecha Chmielarza, którą autor pisze w odcinkach na Facebooku i publikuje w wersji dźwiękowej w specjalnej aplikacji Audioteka.pl. Pomysł powstał z potrzeby zajęcia czytelników na czas pandemii. Pierwsza odcinkowa powieść Wojciecha Chmielarza to westernowa historia pewnego mężczyzny. Autor na swoim profilu tak opisał pomysł:
„Na spotkaniach wielokrotnie mówiłem, że mam ochotę napisać taką prostą sensację. Westernową. O facecie, który przyjeżdża do miasteczka, zabija wszystkich złych i wyjeżdża. Ale jakoś nie potrafiłem się do tego zabrać. A wczoraj sobie pomyślałem, a może by teraz spróbować? Plan jest taki, żeby oderwać Państwa myśli od pandemii, postaram się raz na dzień lub raz na dwa dni wrzucać kolejny rozdział pisanej na gorąco powieści”
Fragmenty powieści "Prosta sprawa" na naszej antenie od poniedziałku do piątku o 9:40 i 22:50.
Książkę polecają Wydawnictwo Marginesy, Polskie Radio Białystok i Audioteka pl. Realizacja radiowa powieści Kamil Kalicki, adaptacja Krzysztof Kurianiuk.
Najnowsza książka Anny Rybakiewicz - "Ostatni z listy" - jest oparta na faktach. Historia rozgrywa się na ziemi łomżyńskiej. Sięga bolesnych wydarzeń z czasów wojny.
Sekrety swojskich wróbli, egzotycznych cudowronków i ogromnych strusi. Randki, zdrady, uniesienia i rytuały w pełnych humoru i pasji opowieściach ornitologa Andrzeja Kruszewicza.
Historia córki Elvisa i Priscilli - po raz pierwszy opowiedziana jej własnymi słowami.
Fascynująca podróż do Chin z czasów dynastii Ming. Opowieść o czasie okrutnym dla kobiet, uwięzieniu w konwenansach, uprzedmiotowieniu i... młodziutkiej Tan, która musi stawić temu czoła.
Historia romansu najwybitniejszej sopranistki - boskiej Callas i greckiego miliardera. Dzięki wspaniałemu głosowi, naturalnemu zamiłowaniu do dramatyzmu i zniewalającej urodzie została ulubienicą najznamienitszych światowych scen.
"Ulice ciem" to nie tylko pełen tajemnic krwisty kryminał. To również klimatyczna wycieczka po dawnej Warszawie, z jej kolorytem i różnorodnością. A przede wszystkim czarodziejska historia o magii książek.
Choć widzieli się zaledwie kilka razy, wiedzieli, że chcą na siebie czekać. Mimo dzielących ich tysięcy kilometrów i wielkiej polityki. Tych dwoje przez cztery lata pisało do siebie pełne miłości i tęsknoty listy. Po latach znalazła je ich córka - reżyserka Bernarda Bielenia
"Świąteczna mozaika" to wzruszająca opowieść o sile rodziny, odnajdywaniu siebie i o miłości, która potrafi pojawić się wtedy, kiedy najmniej się jej spodziewamy. W tle tętniąca życiem Wenecja, świąteczna magia. To historia, która na długo pozostanie w pamięci.
Rozmawiała ze zwierzętami, miała oswojonego kruka i mieszkała pod jednym dachem z dzikiem. Simona Kossak ponad 30 lat żyła w drewnianej leśniczówce pośrodku Puszczy Białowieskiej, bez wody i prądu.