Firma Grodno od wielu lat wspiera kolarzy - także rowerzystów z Maratonów Kresowych

7 czerwca 2019

Bogdan Bakunowicz i Andrzej Dzik, fot. Joanna Szubzda
Bogdan Bakunowicz i Andrzej Dzik, fot. Joanna Szubzda

Firma Grodno od wielu lat wspiera kolarzy - także rowerzystów z Maratonów Kresowych

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Kolarze przygotowują się do kolejnego startu w Maratonach Kresowych. Tym razem miłośnicy ścigania się na rowerach górskich spotykają się w niedzielę (7.06) w Augustowie. A my rozmawiamy z przedstawicielami sponsora grupy Mistral Grodno SA Radio Białystok o dotowaniu sportu.


Firma Grodno wspiera sportowców


Firma Grodno od wielu lat wspiera m.in. wydarzenia kolarskie - przypomina dyrektor białostockiego oddziału firmy Grodno Bogdan Bakunowicz.


- Wszystko zaczęło się od naszych relacji biznesowych z naszym klientem; Jarosław Kusznier jest byłem kolarzem i kilka lat temu zapytał naszego wiceprezesa Jarosława Jurczaka czy nie chciałby dać jakieś nagrody w ramach wyścigu "Niemen", który odbywa się między Białymstokiem a Grodnem - przypomina Bogdan Bakunowicz.


Bogdan Bakunowicz dodaje, że z czasem wspieranie kolarstwa przybrało większą formę. 


- W ubiegłym roku powstała amatorska grupa kolarska, która startuje w "Maratonach Kresowych" i zgodziliśmy się ją wspierać, bo to nowa inicjatywa, szerszy zasięg działania. logo na koszulkach i też reklama w Radiu Białystok - tłumaczy Bogdan Bakunowicz.


Dyrektor Regionu Centralnego Andrzej Dzik potwierdza, że firma Grodno oprócz działalności biznesowej od wielu lat angażuje się sport - m.in. piłkę nożną.


- Wiceprezes Jarosław Jurczak jest byłym piłkarzem Olimpii Warszawa, czyli z piłką jest zawsze blisko. Do tego - wiadomo, że Warszawa - to kibic Legii. A poza granicami kraju, jak zawsze mamy zespół, któremu kibicujemy to - Barcelona. No i kiedyś pojawiła się szkółka Barcelony w Warszawie - padła propozycja wsparcia Escoli Varsovia - mówi Andrzej Dzik.


Andrzej Dzik dodaje, że wspieranie dwóch dyscyplin, czyli piłki nożnej i kolarstwa nie jest przypadkowe. Uważa, że te dyscypliny są bardzo medialne i wzbudzają zainteresowanie kibiców. Przedstawiciel firmy Grodno ma nadzieję, że wspieranie młodych kolarzy przełoży się na większe zainteresowanie sportem ze strony młodzieży.Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Partnerem cyklu audycji jest GRODNO S.A.

“Dwa Niedźwiedzie” Maratonów Kresowych

Rowerowe ściganie z cyklu Maratony Kresowe przeniosło się tym razem na Lubelszczyznę na dwudniowe zmagania.Zawodnik drużyny Mistral Grodno SA Radio Białystok wygrał w "Krainie Żubra"

Dziesiąty wyścig cyklu Maratonów Kresowych sezonu 2019 odbył się w Narewce. W imprezie wzięli udział zawodnicy z Polski, Litwy, Białorusi, a także odpoczywająca w Polsce rodzina Eriksson ze Szwecji.Kolarstwo - sport indywidualny, w którym również pomaga się liderowi z grupy

W audycji RadioRower mówimy o tym czy kolarstwo to sport indywidualny czy zespołowy.Z jakich opon rowerowych korzystają kolarze w Maratonach Kresowych?

Tym razem w audycji "RadioRower" wspólnie z zawodnikami grupy MISTRAL Grodno S.A. Radio Białystok rozmawiamy o oponach rowerowych.Zawzięta rywalizacja w Maratonach Kresowych w Michałowie

Ok. 400 osób wystartowało w niedzielnych (7.07) wyścigach rowerowych w ramach Maratonów Kresowych w Michałowie.Co jedzą i piją kolarze podczas wyścigów w Maratonach Kresowych?

Woda, izotoniki, żele i batoniki - to podstawowe produkty żywnościowe, z których korzystają kolarze podczas wyścigów w Maratonach Kresowych. A co kolarze jedzą przez zawodami?. O tym rozmawiamy z zawodnikami grupy Mistral Grodno S. A. Radio Białystok.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok