Co jedzą i piją kolarze podczas wyścigów w Maratonach Kresowych?

5 lipca 2019

fot. Maratony Kresowe - mat. org.
fot. Maratony Kresowe - mat. org.

Co jedzą i piją kolarze podczas wyścigów w Maratonach Kresowych - sprawdził Wojciech Szubzda

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Woda, izotoniki, żele i batoniki - to podstawowe produkty żywnościowe, z których korzystają kolarze podczas wyścigów w Maratonach Kresowych. A co kolarze jedzą przez zawodami?. O tym rozmawiamy z zawodnikami grupy Mistral Grodno S. A. Radio Białystok.

Kapitan grupy Dariusz Zakrzewski mówi, że o powodzeniu w wyścigu decyduje m.in. dieta i odpowiednie przygotowanie tuż przed samym startem.


- Dzień przed wyścigiem muszę się przejechać. Mam taką rundę ok. 50-60-kilometrową. Jeśli nie pojadę - w przeciwnym razie, jeśli zrobię sobie dzień przerwy przed wyścigiem, to nie czuję mięśni - mówi Dariusz Zakrzewski.


Inaczej przygotowuje się Marcin Zawadzki z radiowej grupy. - Dzień przed wyścigiem dosłownie na chwilę wsiadam na rower, po "bułki do sklepu" - uśmiecha się Marcin Zawadzki. Kolarz dodaje, że inaczej jest w sprawie diety przed zawodami.


- Dwa dni przed zawodami przestawiam dietę, na większą ilość węglowodanów, z których organizm czerpie najwięcej energii. Jem głównie ryż, makaron z różnymi sosami, owocami, żeby nie obciążać żołądka mięsem - tłumaczy Marcin Zawadzki.


Jeszcze inne upodobania kulinarne przed startem ma Piotr Krysiewicz. On - jak mówi - zgodnie ze swoim rytuałem - zawsze dzień przed startem musi zjeść pizzę.

Co jeszcze jedzą kolarze, ale już w trakcie startu - m.in. o tym w tej audycji.

Kolarze-amatorzy w Maratonach Kresowych ostatnio rywalizowali w  Drohiczynie. Na głównym dystansie Maratonu doskonale spisał się zawodnik drużyny Mistral Grodno S. A. Radio Białystok Piotr Krysiewicz, który  był trzeci. Z rywalami przegrał na finiszu zaledwie o sekundę.

W najbliższą niedzielę (7.07) wyścig w Michałowie.


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Partnerem cyklu audycji jest GRODNO S.A.

Sarunas Pacevicius wygrał zawody kolarskie podczas cyklu Maratonów Kresowych w Supraślu

Litwin Sarunas Pacevicius wygrał zawody kolarskie na głównym dystansie podczas cyklu Maratonów Kresowych w Supraślu.Pechowy start zawodników radiowej grupy na Lubelszczyźnie

Kolarze-amatorzy podczas ostatnich startów w Maratonach Kresowych rywalizowali na Lubelszczyźnie.“Dwa Niedźwiedzie” Maratonów Kresowych

Rowerowe ściganie z cyklu Maratony Kresowe przeniosło się tym razem na Lubelszczyznę na dwudniowe zmagania.Zawodnik drużyny Mistral Grodno SA Radio Białystok wygrał w "Krainie Żubra"

Dziesiąty wyścig cyklu Maratonów Kresowych sezonu 2019 odbył się w Narewce. W imprezie wzięli udział zawodnicy z Polski, Litwy, Białorusi, a także odpoczywająca w Polsce rodzina Eriksson ze Szwecji.Kolarstwo - sport indywidualny, w którym również pomaga się liderowi z grupy

W audycji RadioRower mówimy o tym czy kolarstwo to sport indywidualny czy zespołowy.Z jakich opon rowerowych korzystają kolarze w Maratonach Kresowych?

Tym razem w audycji "RadioRower" wspólnie z zawodnikami grupy MISTRAL Grodno S.A. Radio Białystok rozmawiamy o oponach rowerowych.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok