Radio Białystok | Sport | Mamrot: w Opolu możemy odwrócić złą passę

Mamrot: w Opolu możemy odwrócić złą passę

11.03.2019, 17:15, akt. 12.03.2019, 07:23

Wtorkowy mecz w ćwierćfinale Pucharu Polski z Odrą w Opolu niespodziewanie urasta do rangi kluczowego dla Jagiellonii Białystok w obecnym sezonie. "Możemy odwrócić złą passę" - powiedział szkoleniowiec piłkarskich wicemistrzów kraju Ireneusz Mamrot.

Ireneusz Mamrot, fot. Sylwia Krassowska
Ireneusz Mamrot, fot. Sylwia Krassowska

Najtrudniejszy moment pracy Mamrota w Jagiellonii

Po dwóch zwycięstwach na początku drugiej części rozgrywek, w trzech kolejnych meczach piłkarskiej ekstraklasy Jagiellonia zdobyła zaledwie punkt. W miniony piątek białostoczanie zasłużenie przegrali na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 0:2 i spadli na czwarte miejsce w tabeli. Jeśli nie uda się jej zająć miejsca na podium, gwarantującego eliminacje Ligi Europejskiej, sezon może uratować finał Pucharu Polski.


To mój najtrudniejszy moment w trakcie pracy w Jagiellonii. Nie będę mówił, że jest inaczej. Liczyliśmy na więcej, jeśli chodzi zarówno o grę, jak i wyniki. Potrzebujemy czasu, ale go nie mamy. Przed nami bardzo ważny mecz i zdajemy sobie z tego sprawę

- stwierdził Mamrot.


Szkoleniowiec Jagiellonii dwa mecze w tym tygodniu, wtorkowy w ćwierćfinale Pucharu Polski z pierwszoligową Odrą Opole i sobotni, ekstraklasowy pojedynek z Koroną Kielce uważa za priorytetowe.


Możemy odwrócić złą passę. Później będziemy mieć przerwy na kadrę, gdy będziemy mogli część rzeczy skorygować. Wierzę też, że do pełni formy wrócą też zawodnicy po kontuzjach i będziemy mieli większe pole manewru. Wierzę, że wyjdziemy z tych problemów mocniejsi

- powiedział Mamrot, cytowany przez oficjalną  stronę internetową klubu.


Analizując porażkę we Wrocławiu trener Mamrot ocenił, że zespół czeka też dużo pracy pod względem mentalnym.

'Wiara w nasze umiejętności musi być większa. Wierzę, że wrócimy na nasz dobry poziom" - dodał. Odnosząc się do przeciwnika w Pucharze Polski zwrócił uwagę, że zespół z niższej ligi w takim meczu "zawsze gra na dwieście procent możliwości". "Czeka nas trudny mecz, niezwykle ważny dla wszystkich w Białymstoku, dlatego traktujemy go bardzo poważnie" - zapewnił.


Seria zwycięstw sprawiłaby, że wszystko wróciłoby do normy. Choć ciężko mówić o grze o mistrzostwo, to trzeba grać o jak najwyższe miejsce w lidze. Musimy przede wszystkim wyjść z tego, co sobie zafundowaliśmy (...). Przerwa na kadrę jest nam bardzo potrzebna, ale najpierw trzeba wygrać dwa najbliższe spotkania, żeby móc spokojnie pracować

- dodał Mamrot.


Runje: musimy być zespołem na boisku i poza nim

Piłkarze również zapewniają, że dwa najbliższe mecze są priorytetem. "Mamy za dobry zespół, żeby grać tak, jak we Wrocławiu" - uważa Ivan  Runje.


Rozmawialiśmy ze sobą zarówno w szatni, jak i dzień po tym spotkaniu, mieliśmy też już odprawę. Musimy być zespołem zarówno na boisku, jak i poza nim. Nasza sytuacja nie jest już najlepsza, ale dużo dyskutowaliśmy ze sobą i musimy zapomnieć o tym, co było, a wyjść na boisko i walczyć o jak najlepsze wyniki

- dodał chorwacki stoper.


Musimy pokazać charakter i walczyć do końca, również dla trenera. Z  Górnikiem graliśmy nieźle, tylko zabrakło szczęścia. We Wrocławiu było inaczej. Musimy pokazać, że możemy dobrze grać w piłkę i walczyć o najwyższe cele

- powiedział Litwin Arvydas Novikovas. "Wszyscy inni mogą w nas nie wierzyć, ale jeśli my nie uwierzymy sami w siebie, to nic z tego nie będzie" - dodał skrzydłowy Jagiellonii.


Transmisja meczu w Radiu Białystok

Początek meczu Odra Opole - Jagiellonia Białystok, we wtorek (12.03) o godzinie 18:00.

Transmisja spotkania na naszej antenie i na stronie internetowej. Mecz komentował będzie Jerzy Kułakowski.


źródło: PAP, jagiellonia.pl | red: rbon, wsz

ZOBACZ TEŻ:


Ciężki bój w ćwierćfinale, ale jest awans Jagiellonii do półfinału Pucharu Polski

12.03.2019, 07:03

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali ćwierćfinałowy mecz z Odrą Opole i awansowali do półfinału rozgrywek. We wtorkowy wieczór żółto-czerwoni pokonali Odrę Opole 2:0 (0:0).


Romanczuk: możemy tylko przeprosić naszych kibiców

9.03.2019, 06:06

Jagiellończycy przegrali swój wyjazdowy mecz ze Śląskiem Wrocław i teraz czeka ich spotkanie w Pucharze Polski z Odrą Opole. Oto co powiedzieli piłkarze po meczu we Wrocławiu.


Mamrot: po straconej drugiej bramce mieliśmy zbyt dużo strat

9.03.2019, 06:03

Śląsk Wrocław pokonał Jagiellonię 2:0.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Marek Kubik Ambient Live Act

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej
fotolia.com
5.04.2020, 20:50, akt. 6.04.2020, 09:22

Piłkarskie cięcie - komentarz Jerzego Kułakowskiego
Wojciech Nowicki, MP w Lekkoatletyce w Białymstoku 2017, fot. Joanna Żemojda
SPORT
22.03.2020, 19:40, akt. 23.03.2020, 11:14

Wojciech Nowicki przygotowuje się do igrzysk


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok