Radio Białystok | Sport | PZPN przyznał Jagiellonii licencję na przyszły sezon

PZPN przyznał Jagiellonii licencję na przyszły sezon

autor: Robert Bońkowski

14.05.2019, 19:52, akt. 20:10

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN przyznała licencję Jagiellonii Białystok na rozgrywki Ekstraklasy oraz UEFA w przyszłym sezonie.

fotolia.com
fotolia.com

W komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej czytamy:

We wtorek, 14 maja 2019 roku, na posiedzeniu plenarnym Komisja ds. Licencji Klubowych rozpatrzyła wnioski klubów występujących w Ekstraklasie o przyznanie licencji na grę w rozgrywkach Ekstraklasy oraz rozgrywkach UEFA w sezonie 2019/2020. Po wnikliwej analizie wniosków Komisja podjęła następujące decyzje w stosunku do poszczególnych Klubów. [...] Komisja postanowiła przyznać Jagiellonii Białystok licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2019/2020 oraz licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2019/2020. W przypadku powyższego klubu nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w dokumentacji licencyjnej

- czytamy na oficjalnej stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej.Oprócz Jagiellonii żadnych nieprawidłowości w dokumentacji licencyjnej nie stwierdzono również w Arce Gdynia, Cracovii, Górniku Zabrze, Koronie Kielce, Lechu Poznań, Lechii Gdańsk, Piaście Gliwice a także w Zagłębiu Lubin.

Licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy i UEFA w przyszłym sezonie, lecz z nadzorem finansowym otrzymały Śląsk Wrocław Wisła Kraków i Legia Warszawa.

Licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy i  UEFAw przyszłym sezonie z nadzorem infrastrukturalnym przyznano Pogoni Szczecin, a także Wiśle Płock.

Miedź Legnica i Zagłębie Sosnowiec otrzymało licencję na grę w Ekstraklasie oraz rozgrywkach UEFA w przyszłym sezonie, natomiast w obu przypadkach występuje nadzór finansowy i infrastrukturalny, a w dodatku w tym drugim również kara wysokości 5.000 zł. za naruszenie kryterium Podręcznika Licencyjnego.źródło: pzpn.pl | red: rbon

ZOBACZ TEŻ:


Mamrot przed meczem z Legią: presja na Legii będzie duża

14.05.2019, 19:39

"Presja na Legii będzie duża, ale to doświadczony zespół" - powiedział przed spotkaniem ekstraklasy z aktualnym mistrzem kraju Ireneusz Mamrot, trener wciąż aktualnego piłkarskiego wicemistrza Jagiellonii Białystok.


Jagiellonia Białystok wygrywa z mistrzem Polski - Legią Warszawa [zdjęcia]

15.05.2019, 17:53

Zdecydował jeden błąd zawodnika Legii Warszawa. Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 1:0 (1:0) z Legią Warszawa w przedostatnim meczu piłkarskiej ekstraklasy. Jedyna bramka padła w 28. min. po samobójczym trafieniu Mateusza Wieteski.


Jaga nie wykorzystuje karnego i przegrywa mecz z Piastem Gliwice [zdjęcia]

13.05.2019, 12:25

Piast Gliwice pokonał na własnym stadionie Jagiellonię Białystok 2:1 w niedzielnym (12.05) meczu grupy mistrzowskiej piłkarskiej ekstraklasy. W ostatniej minucie gry bramkarz Piasta Jakub Szmatuła obronił rzut karny egzekwowany przez Jesusa Imaza.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-Mostowicz


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok