Radio Białystok | Sport | Lowlanders Białystok bez pucharu - przegrali finał Polish Bowl z wrocławskimi Panterami

autor: Robert Bońkowski

30.06.2019, 01:23, akt. 14:14

Futboliści amerykańscy z Białegostoku po zaciętym pojedynku ulegli drużynie Panthers Wrocław w finale Ligi Futbolu Amerykańskiego. Białostoczanie przegrali 14:28.

Lowlanders Białystok pokonali 48:0 Wilki z Łódzkie- Fot. Robert Bońkowski

Do III kwarty - cios za cios

XIV edycja Polish Bowl rozpoczęła się od zdecydowanego ciosu futbolistów z Białegostoku. Po jardowym biegu Rexa Dausina i podwyższeniu Wojtka Pecewicza ubiegłoroczni mistrzowie Polski objęli w finale prowadzenie 7:0i utrzymali je do końca kwarty.

Panthers Wrocław doprowadzili do remisu na 5 minut przed końcem pierwszej połowy. Po kapitalnej 48-jardowej akcji, przyłożeniu Przemysława Banata oraz podwyższeniu Piotra Gołackiego wrocławianie wrócili do gry. Remisem zakończyła się pierwsza kwarta finału.

Trzecia kwarta była równie emocjonująca co dwie poprzednie. Po błędzie białostoczan przyłożenie i podwyższenie zdobyli zawodnicy z Wrocławia. Jednak po kilku chwilach nastąpił nagły zwrot akcji i Lowlandersi zdobyli kolejne punkty doprowadzając do remisu 14:14.

Od tamtej chwili gra ubiegłorocznych mistrzów Polski przestała się "kleić". Na początku ostatniej kwarty Panthers Wrocław ponownie wyszli na prowadzenie po przyłożeniu Benjamina Barnes'a 21:14. Ludzie z Nizin starali się odpowiedzieć, jednak na tyle nieskutecznie, że wrocławskie Pantery zwieńczyły dzieła podwyższając wynik finału 28:14 i zamykając ostatecznie wynik Polish Bowl.

Panthers Wrocław stawiani byli w tym meczu w roli faworyta. Wrocławianie nie przegrali żadnego ligowego meczu w sezonie, dysponowali bardzo dobrym składem oraz zapleczem finansowym.

Z kolei Lowlandersi wykonali plan minimum i stali się drugą drużyną w Polsce. Ludzie z Nizin wrócą do Białegostoku bez pucharu, ale szansa na kolejny finał już w nowym sezonie.

| red: rbon, sk

Sezon Ligi Futbolu Amerykańskiego dobiega końca. Mistrzowie Polski Lowlanders Białystok pokonali w półfinale rozgrywek Tychy Falcons 49:19 i zagrają w finale Polish Bowl.

Awans do półfinału LFA - Lowlanders pokonali Wilki Łódzkie [zdjęcia]

1.06.2019, 22:43

Lowlanders Białystok pokonali w sobotę (1.06) drużynę Wilków z Łodzi 48:0. Zwycięstwo zapewniło Ludziom z Nizin pierwsze miejsce w grupie i awans do półfinału rozgrywek.

Czwarte zwycięstwo z rzędu - Lowlandersi pokonali Warsaw Mets [zdjęcia]

26.05.2019, 09:46

Lowlanders Białystok kontrolowali mecz od samego początku i pokonali przyjezdnych z Warszawy 34:6.

Wyjazd do Olsztyna - Lowlandersi pokonali Lakersów 48:7

12.05.2019, 07:10

Lowlnaders Białystok przedłużyli serię zwycięstw i wygrali trzeci mecz z rzędu.

Nie było niespodzianki - Lowlandersi pewnie pokonali Kraków Kings

4.05.2019, 09:18

Mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad Seahawks Gdynia tym razem pokonali drużynę Kraków Kings 37:7.

Lowlanders Białystok pokonali w Żółto-Czarnych Derbach Seahawks Gdynia [zdjęcia]

27.04.2019, 08:04

Mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim pokonali przyjezdnych znad morza 22:8.

Lowlanders Białystok przegrali mecz z Tychy Falcons [zdjęcia]

6.04.2019, 14:45

Mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim ulegli przed własną publicznością 13:39 z Tychom Falcons.

"Best From The East" - wernisaż wystawy fotografii sportowej w Radiu Białystok [zdjęcia]

6.04.2019, 08:17

W siedzibie Polskiego Radia Białystok można zwiedzić wystawę fotografii poświęconą drużynie futbolistów amerykańskich Lowlanders Białystok.