Radio Białystok | Sport | Porażka juniorów Lowlanders Białystok z Bielawa Owls - pozostaje walka o brąz

Porażka juniorów Lowlanders Białystok z Bielawa Owls - pozostaje walka o brąz

5.11.2019, 13:34, akt. 13:43

W sobotę (2.11) o godzinie 15:00 w Bielawie zmierzyły się 2 najlepsze drużyny swoich grup rundy zasadniczej. Awans do wielkiego finału przypadł drużynie z Bielawy, która dość wyraźnie pokonała juniorów z Białegostoku.

Fot. Biuro prasowe Lowlanders Białystok
Fot. Biuro prasowe Lowlanders Białystok

Mimo trudnych warunków atmosferycznych przy dość silnie wiejącym wietrze, widowisko sportowe mogło się podobać i obie drużyny pokazały sporo efektownych akcji. O ile wynik może świadczyć o bezapelacyjnej dominacji Sów z Bielawy to juniorzy białostockiego klubu mieli sporo sytuacji, w których zabrakło dokładności, aby zdobyć punkty.

W pierwszej połowie podczas pierwszej serii ofensywnej Owls, udało się obronie Lowlanders przechwycić piłkę i atak zbliżył się na 8 jardów do pola punktowego przeciwników. Niestety tego dnia brakowało wykończenia i po chwili to rywale za sprawą najlepszego zawodnika meczu Dawida Brzozowskiego mogli cieszyć się z prowadzenia 7:0. Zdobywca przyłożenia, skutecznie podwyższył, kopiąc za 1 punkt.  Takim wynikiem zakończyła się także 1 kwarta spotkania.

W drugiej części atak białostoczan sukcesywnie zdobywał jardy po biegach Wojtulewicza, Sawickiego oraz Grafa, jednak ten pierwszy podawał nieskutecznie i piłkę przejęli rywale. Po kilku ofensywnych akcjach skuteczne podanie na touchdown zamienił grający z numerem 4 Dawid Sikora. 13:0 i kolejny raz Lowlanders musieli gonić wynik. Całkiem sprawnie wyglądało konstruowanie formacji ofensywnej dyrygowanej przez Marcina Wojtulewicza lecz na 30 jardów przed polem punktowym Owls przechwyt w endzone zanotowali świetnie dysponowani obrońcy z Bielawy. Ostatnie słowo w 1 połowie należało do Sów i Brzozowski podał do skrzydłowego. który zdobył trzecie tego dnia przyłożenie dla gospodarzy. Na tablicy wyników było już 19:00. Udane podwyższenie za 1 punkt i do przerwy drużyna Lowlanders schodziła przegrywając 20:0.

Po przerwie zawodnicy Lowlanders wyszli bardzo zmotywowani i mecz z obu stron pokazał niezwykle skuteczną grę w defensywie. Obu drużynom nie udało się zapunktować i zmuszeni byli przy swojej czwartej próbie do odkopnięcia piłki.

W 4. kwarcie jako pierwsi zapunktowali zawodnicy Owls, którzy po kilku jardowym biegu rozgrywającego zdobyli 6 punktów i było już 26:0. Białostoczanie chcieli zdobyć jeszcze honorowe punkty jednak 7 jardów od pula punktowego Owls stracili piłkę i było już wiadomo, że wynik nie ulegnie zmianie.

Wynik końcowy 26:0 premiuje awansem do finału drużynę z Bielawy, a przed drużyną z Białegostoku została walka o miejsce 3. Zwycięzca meczu zagra z wygranym drugiego półfinału Panthers Wrocław - Armada Szczecin. Białostoczanie czekają na drużynę, która okaże się słabsza w tej rywalizacji.

Można powiedzieć, że był to mecz Dawid Brzozowski kontra Lowlanders Białystok. Zawodnik z numerem 20 robił różnicę jeśli chodzi o przebieg meczu zarówno w ataku jak i obronie.. Biegał, podawał,  skutecznie bronił, udanie podwyższał. Można powiedzieć, że był dziś nie do zatrzymania i miał sporo wkład w sukces drużyny z Bielawy. Tak jak mówiłem przed meczem, wygra drużyna która popełni mniej błędów i tym zespołem były Sowy. 3 przechwyty czy zgubiona piłka przed polem punktowym rywali to są czynniki, przez które nie ma szans na powodzenie. Jesteśmy jednak bogatsi o kolejne futbolowe doświadczenie i to może wpłynąć na nas tylko i wyłącznie pozytywnie. Wielkie brawa dla sztabu szkoleniowego i medycznego oraz dla samych zawodników, którzy wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i robili wszystko, by awansować do finału. Czekamy teraz na rywala w walce o miejsce 3. i będzie to dla nas taki mały finał, z którego chcemy wrócić z tarczą

- skomentował po meczu prezes białostoczan, Piotr Morko.

Bielawa Owls - Lowlanders Białystok 26:0 (7:0, 13:0, 0:0. 6:0)


źródło: Mat. org. | red: rbon

ZOBACZ TEŻ:


Juniorzy Lowlanders jadą do Bielawy walczyć o awans do finału Mistrzostw Polski

1.11.2019, 19:47

W sobotę (2.11) o godzinie 15.00 w Bielawie, drużyna młodzieżowa Lowlanders Białystok rozegra półfinał Mistrzostw Polski juniorów w futbolu amerykańskim. Zwycięzca zagra w wielkim finale, przegrany będzie walczył o brązowy medal.


Piotr Morko

8.09.2019, 19:50

Juniorzy Lowlanders Białystok rozpoczęli swoje rozgrywki. Prezes drużyny wicemistrzów Polski w futbolu amerykańskim poinformował, że chętni rodzice mogą zapisywać swoje dzieci na zajęcia drużyny juniorskiej.


Alex Burdette i Bob Conroy nie są już trenerami Lowlanders Białystok

13.08.2019, 18:24

Odpowiadali za przygotowanie formacji ofensywnej i defensywnej, zdobyli także wicemistrzostwo Ligi Futbolu Amerykańskiego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok, 03.3019, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
14.06.2020, 22:32, akt. 15.06.2020, 00:58

Romanczuk: Piast wykorzystał nasze błędyźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok