Radio Białystok | Sport | Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrywają po pięciu setach z Czarnymi Radom [zdjęcia]

autor: Jacek Dąbrowski, Marcin Mazewski

8.12.2019, 05:54, akt. 14:19

Siatkarze Ślepska Suwałki w sobotni (7.12) wieczór dopisali kolejne dwa punkty w Plus Lidze. Tym razem na wyjeździe pokonali drużynę Czarnych Radom 3:2.

Cerrad Enea Czarni Radom - Ślepsk Malow Suwałki 2:3, fot. Marcin Mazewski

0:00
0:00
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrywają po pięciu setach z Czarnymi Radom - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.

Pierwszy set dla Ślepska

Początek pierwszego seta wyrównany, ale od stanu 8:8 przewagę zaznacza zespół Ślepska. Goście ryzykują w zagrywce i to się opłaca - wychodzą na prowadzenie 16:10. Suwalczanie nie oddają już tej przewagi do końca seta. Jest odpowiednio - 21:15, 24:16. Pierwszego seta kończy atakiem ze środka Andreas Takvam - 25:18 dla gości.

Zacięta druga partia

Ślepsk wychodzi na trzypunktowe prowadzenie w drugim secie i prowadzi 9:6, ale tym razem gospodarze nie pozwalają odjechać z punktami suwalczanom, w pewnym momencie jest 17:17. I chwilę później Czarni wychodzą na dwupunktowe prowadzenie, ale za chwilę ponownie jest remis 20:20. Końcówka dla gospodarzy, po zagrywkach Karola Butryna Cerrad ma trzy piłki setowe. Już pierwsza z nich wykorzystana przez atakującego - as Karola Butryna i 25:20, w meczu 1:1.

Ryzyko w zagrywce i emocje w końcówce trzeciej partii

Trzecią partię lepiej rozpoczynają Czarni Radom jest 3:0, jednak Ślepsk nie zamierza łatwo oddać pola rywalom. Po najdłuższej akcji w meczu łapią kontakt z gospodarzami robi się 7:6. Jednak siatkarze z Radomia skutecznie obijają blok i prowadzą 10:6. Obydwie drużyny dużo ryzykują zagrywką. Gospodarze trzymają przewagę kilku punktów - jest 18:14. Bartek Bołądź staje w polu zagrywki i przewaga Cerradu topniej 20:19. Znów lepiej w końcówce seta grają Czarni, którzy mają 3 piłki na zamknięcie tej partii. Jednak na zagrywkę wchodzi Patryk Szwaradzki i robi się 24:23. Ostatnie słowo należy do gospodarzy, którzy wygrywają 25:23 i prowadzą w spotkaniu 2:1.

Przed beniaminkiem pierwszy tie-break w sezonie

Tym razem to Ślepsk zaczyna z wysokiego C i prowadzi 4:0 i utrzymuje przewagę 8:4, a następnie powiększa do ośmiu punktów 12:4. Czarni mozolnie odrabiają straty - 7:12 i 14:19. Jednak biało-niebiescy niesieni dopingiem sowich kibiców, których do Radomia przyjechała spora grupa - 40 osób nie pozwalają w tej partii na wiele gospodarzom. Świetna gra blokiem i w obronie, a przede wszystkim skuteczność w ataku sprawia, że robi się 17:23. Nic złego już w końcówce stać się nie mogło i ostatecznie na tablicy pojawia się wynik 18:25 na korzyść Ślepska. I suwalczanie po raz pierwszy w Plus Lidze przystąpią do seta prawdy.

Set prawdy dla suwalczan

Tie-break rozpoczyna na zagrywce Nicolas Szerszeń. Dobre serwy, plus gra w obronie i po dwóch blokach prowadzą goście 2:0. Następnie powiększają przewagę na 5:1. Przy stanie 4:7 dla Ślepska mamy dłuższą przerwę, ale nie wybija to z rytmu zespołu gości - na raty ze środka Adnreas Takvam i zmiana stron przy stanie 4:8. Suwalczanie odjechali radomianom. Dwa asy Nicolasa Szerszenia i 6:13. Ostatecznie 15:7 dla Ślepska - kończy Bartłomiej Bołądź - wybrany zawodnikiem meczu.

Ślepsk ma teraz 8 punktów i awansował na 11. miejsce w PlusLidze.

| red: rbon, maj, sk

W sobotę (30.11) swój kolejny mecz w Plus Lidze rozgrywali siatkarze Ślepska Malow Suwałki. Podjęli drużynę Cuprumu Lubin. Suwalczanie przegrali mecz 0:3.

Ślepsk Malow Suwałki przegrał mecz z Wartą Zawiercie - Jurajscy Rycerze wygrali 3:0

26.11.2019, 05:00

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki nie mieli dużo czasu na świętowanie zwycięstwa z AZS-em Olsztyn. We wtorek (26.11) grali mecz z Wartą Zawiercie. Beniaminek Plus Ligi musiał uznać wyższość gospodarzy.

Ślepsk Malow Suwałki ma halę za 37 mln zł [zdjęcia]

24.11.2019, 02:35

Władze miasta oraz prezes MKS Ślepsk Malow Suwałki otworzyli w sobotę (23.11) uroczyście halę widowiskowo-sportową Suwałki Arena. O godz. 14:45 rozegrany został w niej mecz ekstraklasy siatkarzy Ślepsk Malow Suwałki - Indykpol AZS Olsztyn.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrali 3:1 mecz z AZS-em Olsztyn [zdjęcia, wideo]

24.11.2019, 00:30

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki mają za sobą już 5 meczów w Plus Lidze. W sobotę (23.11) po raz pierwszy grali przed własną publicznością. Pokonali drużynę AZS Olsztyn 3:1.