Radio Białystok | Sport | Dojlidy Białystok pokonały Pogoń Lębork 3:0

Dojlidy Białystok pokonały Pogoń Lębork 3:0

8.12.2019, 19:22, akt. 19:27

Dojlidy Białystok wygrały z Poltarex Pogonią Lębork 3:0 w 11. kolejce superligi tenisistów stołowych. Zespół z Podlasia awansował na szóste miejsce, a złą serię przełamali dwaj zawodnicy: Wang Zeng Yi i Przemysław Walaszek.

Przemysław Walaszek z UKS Dojlid Białystok - Fot. Dojlidy Białystok
Przemysław Walaszek z UKS Dojlid Białystok - Fot. Dojlidy Białystok

Dojlidy Białystok pokonały Pogoń Lębork 3:0 - relacja Marka Gąsiorowskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Niedzielne (8.12) spotkanie rozpoczęło się od zwycięstwa 20-letniego lidera białostoczan Chińczyka Li Yongyina nad najstarszym zawodnikiem w rozgrywkach, 45-letnim Markiem Prądzinskim 3:1.

W drugim pojedynku były mistrz Polski w singlu oraz mistrz i wicemistrz Europy w deblu Wang Zeng Yi niespodziewanie przegrywał 0:2 z Adamem Doszem. Doświadczony „Wandżi” wygrał trzy kolejne sety i triumfował 3:2, a przy okazji zakończył serię pięciu ligowych porażek. Jego rywal – Dosz ostatnio niespodziewanie był najlepszy w Grand Prix Polski w Zawierciu. To jego największy sukces w karierze.

Kropkę nad „i” postawił 19-letni Walaszek, który w tym sezonie przegrał już dziewięć potyczek. W niedzielę wygrał 3:2 z doświadczonym Bogusławem Koszykiem, który w sezonie 2014/15 występował w tej białostockiej drużynie.

Dojlidy awansowały z siódmego na szóste miejsce, a z dziewiątego na ósme przesunął się AZS AWFiS Balta Gdańsk. Mimo braku Azera Yu Khinhanga, wicemistrza Europy juniorów, gdańszczanie pokonali na wyjeździe Lotto Zooleszcz Gwiazdę Bydgoszcz 3:1. Na wyjeździe stanęli mistrzowie kraju w grze pojedynczej: aktualny Patryk Chojnowski (zdobył 2 pkt) i były Bartosz Such (1).

źródło: PAP | red: skStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Oddaj krew


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok