Radio Białystok | Sport | Petew: przepraszam naszych kibiców, że musieli to oglądać [wideo]

Petew: przepraszam naszych kibiców, że musieli to oglądać [wideo]

autor: Robert Bońkowski, Wojciech Szubzda

9.02.2020, 10:52, akt. 11:11

Piłkarze Jagiellonii Białystok fatalnie rozpoczęli rundę wiosenną w ekstraklasie. Przegrali 0:3 wyjazdowy mecz z walczącą o utrzymanie w lidze - Wisłą Kraków.

Iwajło Petew - fot. Robert Bońkowski
Iwajło Petew - fot. Robert Bońkowski

Petew: popełniliśmy ogromne błędy przy wszystkich straconych bramkach
Trener Jagiellonii był oszczędny w słowach komentując porażkę swojej drużyny z Wisłą Kraków. Mówił, że zespół musi przeanalizować swoją grę i nie popełnić podobnych błędów w kolejnych meczach.

- Zagraliśmy dziś słabe spotkanie. Wisła agresywnie weszła w mecz, miała intensywne pierwsze piętnaście minut, ale nie potrafiła wtedy stworzyć sobie stuprocentowej szansy. My natomiast popełniliśmy ogromne błędy przy wszystkich straconych bramkach. Ten mecz dał nam wiele odpowiedzi na pytania, jak radzimy sobie w trudnych momentach, szczególnie w spotkaniach wyjazdowych. Chciałbym przeprosić naszych kibiców, bo oni nie zasługują na to, by patrzyć na nas w takich momentach. Gratulacje dla Wisły za zdobycie trzech punktów - mówił Iwajło Petew.
Artur Skowronek (trener Wisły Kraków): gratuluję drużynie, sztabowi i kibicom

Trener Wisły Kraków po meczu pogratulował swojemu zespołowi zdobycia trzech punktów. Na konferencji mówił, że widział w swojej drużynie spokój i pewność siebie, co przyczyniło się w znacznej mierze do zwycięstwa. 

- Cieszę się, że piłkarze potwierdzili spokój, jaki zauważyłem u nich na naszym wczorajszym spotkaniu. Myślę, że na boisku byli bardziej pewni swego myśląc o tym, co zrobili w okresie przygotowawczym. Chcę im pogratulować intensywności, jak pokazali w tym meczu. Na pewno tym bieganiem i organizacją gry całego zespołu zapracowaliśmy na te ważne trzy punkty. Cieszę się, że do tego dodaliśmy też duży pierwiastek jakości piłkarskiej. Oczywiście wiemy, że jesteśmy dalej w bardzo trudnej sytuacji. Dzisiaj mamy tylko chwilę, aby się pocieszyć, a od jutra rana czeka nas kolejna dawka mocnej pracy, jej efekty były widocznej w następnych kolejkach. Gratuluję piłkarzom, mojemu sztabowi, który przygotował zespół do tego spotkania i kibicom. Znowu pokazali charakter i serce dla tego klubu. Widać, że jesteśmy jedną drużyną. [...] Już w pierwszej połowie mogło dojść do zmiany Heberta, ale pokazał on charakter i chciał pomóc drużynie. Miał problemy z łydką. W niedzielę (9.02) rano ma badania i będziemy wiedzieć co z nim. [...] Czy bałem się wstawić do pierwszego składu Alona Turgemna po kilku treningach? My długo analizowaliśmy jego grę. Wiedzieliśmy, kto do nas przychodzi, że jest gotowy do pracy. Zespół też zauważył jego jakość od początku i myślę, że przyjął tę decyzję jako naturalną - mówił po meczu Artur Skowronek.


Jagiellonia Białystok kolejny mecz rozegra w Białymstoku. Przeciwnikiem żółto-czerwonych będzie Korona Kielce. Mecz w niedzielę (16.02) o 12:30.


źródło: PAP | red: rbon

ZOBACZ TEŻ:


Romanczuk: grając dalekie piłki do przodu nie da się wygrać meczu [wideo]

9.02.2020, 10:26

Piłkarze Jagiellonii Białystok fatalnie rozpoczęli rundę wiosenną w ekstraklasie. Przegrali 0:3 wyjazdowy mecz z walczącą o utrzymanie w lidze - Wisłą Kraków.


Bramkarz Krsevan Santini odchodzi z Jagiellonii Białystok

7.02.2020, 10:18

Bramkarz Krsevan Santini nie jest już zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Chorwat rozwiązał umowę z białostockim klubem za porozumieniem stron.


Nieudany debiut nowego trenera Jagiellonii - żółto-czerwoni przegrali pod Wawelem [zdjęcia]

8.02.2020, 05:18

Piłkarze Jagiellonii Białystok fatalnie rozpoczęli rundę wiosenną w ekstraklasie. Przegrali 0:3 wyjazdowy mecz z walczącą o utrzymanie w lidze - Wisłą Kraków.


Rumun Bogdan Tiru nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok

5.02.2020, 19:42

To czwarte wzmocnienie żółto-czerwonych w zimowym okienku transferowym.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej
Wojciech Nowicki, MP w Lekkoatletyce w Białymstoku 2017, fot. Joanna Żemojda
SPORT
22.03.2020, 19:40, akt. 23.03.2020, 11:14

Wojciech Nowicki przygotowuje się do igrzysk
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok