Radio Białystok | Sport | Iwajło Petew: nigdy nie tracę nadziei [wideo]

Iwajło Petew: nigdy nie tracę nadziei [wideo]

4.03.2020, 00:41, akt. 00:55

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 2:1 na wyjeździe z Pogonią Szczecin. To pierwsza wygrana Jagi po 6 z rzędu wyjazdowych porażkach. Gole dla żółto-czerwonych zdobyli sprowadzeni w tym roku: Maciej Makuszewski i Ariel Borysiuk.

Iwajło Petew, fot. Joanna Szubzda
Iwajło Petew, fot. Joanna Szubzda

Petew: w końcówce meczu dobrze się broniliśmy

Jagiellonia Białystok wygrała pierwszy mecz wyjazdowy od kilku miesięcy. Po meczu trener Jagi Iwajło Petew mówił, że w meczu zaowocowało m.in. doświadczenie Makuszewskiego i Borysiuka (strzelcy obu goli). Dodał, że zwycięstwo podniosło na duchu całą drużynę.

- Przed meczem mówiłem swoim zawodnikom, że to będzie trudne spotkanie. O jego przebiegu nie chciałbym dużo opowiadać. Najważniejsze są trzy punkty, które dodadzą nam pewności siebie i mocy na kolejne spotkania. To nie był dla nas łatwy czas. Cztery mecze, dwa punkty. Wiem, że zawodnicy też nie czuli się z tym dobrze. Jednak nigdy nie tracę nadziei i teraz powinno być lepiej. Ostatnie minuty nie były łatwe. Pewnie lepiej byłoby, gdybyśmy prowadzili 3:1. W tej końcówce dobrze się broniliśmy. Strzelcy bramek Makuszewski i Borysiuk są bardzo doświadczeni i ograni w tej lidze. To doświadczenie dzisiaj zaprocentowało - mówił Iwajło Petew.Kosta Runjaic: w drużynie panuje duże rozczarowanie

Trener gospodarzy powiedział po porażce z Jagiellonią, że o końcowym wyniku zadecydowały drobne detale. Szkoleniowiec szczecinian dodał, że był to niewątpliwie najlepszy mecz Pogoni, jak dotychczas, w rundzie wiosennej.

- Po gorzkiej porażce duże rozczarowanie panuje w całej drużynie. Po raz kolejny o wyniku zadecydowały drobne detale. Był to najlepszy nasz mecz w tym roku. Brakowało nam strzelenia bramki na prowadzenie. Właściwie trudno mi wytłumaczyć, dlaczego ten mecz przegraliśmy. Mecze przegrywa się dlatego, że czasami przeciwnik jest znacznie lepszy, a niekiedy dlatego, że popełnia się indywidualne błędy, a niekiedy dlatego, że tak ma się stać. Dzisiaj my mieliśmy znaczną przewagę. Mieliśmy wiele szans i ich nie wykorzystaliśmy, a Jagiellonia nie miała wielu szans, a wykorzystała je w 100 procentach - przyznał trener Pogoni Kosta Runjaic.


Następny mecz Jagiellonia zagra przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław.


źródło: PAP | red: rbon

ZOBACZ TEŻ:


Jagiellonia Bialystok wygrywa pierwszy mecz w tym roku i goni pierwszą "ósemkę" [zdjęcia, wideo]

3.03.2020, 04:57

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 2:1 na wyjeździe z Pogonią Szczecin. To pierwsza wygrana Jagi po 6 z rzędu wyjazdowych porażkach. Gole dla żółto-czerwonych zdobyli sprowadzeni w tym roku: Maciej Makuszewski i Ariel Borysiuk.


Iwajło Petew po meczu z Lechem: Mieliśmy wiele sytuacji do zdobycia gola

29.02.2020, 00:32

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 z Lechem Poznań w piątkowym (28.02) meczu ekstraklasy.


Jagiellonia Białystok wciąż bez ligowej wygranej w tym roku [zdjęcia]

28.02.2020, 19:43

Piłkarze Jagiellonii Białystok zdobyli pierwszą bramkę w 2020 roku, ale nie dało to im wygranej. W piątkowy (28.02) wieczór zremisowali 1:1 z Lechem Poznań. Żółto-czerwoni wywalczyli dwa punkty w czterech tegorocznych meczach.


Rok Jagiellonii Białystok i rondo na 100-lecie klubu

27.02.2020, 11:32

W czwartek (27.02) miejscy radni, przyjmując uchwałę w tej sprawie nadali imię tego obchodzącego stulecie klubu sportowego rondu na wjeździe od strony Warszawy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok, 03.3019, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
14.06.2020, 22:32, akt. 15.06.2020, 00:58

Romanczuk: Piast wykorzystał nasze błędyźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok