Radio Białystok | Sport | Mecze piłkarskiej ekstraklasy do odwołania będą się odbywać bez kibiców

Mecze piłkarskiej ekstraklasy do odwołania będą się odbywać bez kibiców

10.03.2020, 11:00, akt. 11.03.2020, 12:04

Mecze piłkarskiej ekstraklasy do odwołania będą się odbywać bez udziału publiczności - poinformowała w komunikacie spółka prowadząca rozgrywki.

fot. Grzegorz Pilat
fot. Grzegorz Pilat

"W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa (Covid-19) w Polsce i decyzją organów administracyjnych o rozszerzeniu zakazu organizacji imprez masowych o wydarzenia takie, jak mecze piłkarskie, informujemy, że do odwołania mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą organizowane bez udziału publiczności. W związku z trudnym do określenia okresem, w jakim będzie obowiązywał zakaz, nie ma możliwości zaplanowania przełożenia meczów" - powiedział prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki cytowany w komunikacie.

O odwołaniu wszystkich imprez masowych - tzn. z udziałem co najmniej tysiąca widzów na stadionach i nie mniej niż 300 w halach i innych obiektach zamkniętych - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Najbliższa kolejka piłkarskiej ekstraklasy jest zaplanowana od piątku do poniedziałku. W sobotę w Poznaniu odbędzie się klasyk polskiej ligi między Lechem Poznań a Legią Warszawa. Na to spotkanie sprzedanych zostało do poniedziałku ponad 20 tys. biletów. We wtorek poznański klub wstrzymał sprzedaż biletów i zapowiedział, że niebawem przekaże informację dla kibiców, którzy już nabyli wejściówki na ten mecz.

Klub Jagiellonia Białystok na stronie internetowej opublikował komunikat:

Powyższa decyzja oznacza, że na ten moment najbliższych spotkań z udziałem Jagiellonii Białystok - wyjazdowe spotkanie z Cracovią (15 marca), domowy mecz z Wisłą Płock (21 marca), wyjazdowe starcie z ŁKS-em Łódź (4 kwietnia) oraz domowe spotkanie z Piastem Gliwice (11 kwietnia), kibice nie będą mogli obejrzeć z wysokości trybun.
Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 109 tys. przypadków zakażenia i ok. 3,8 tys. zgonów spowodowanych wirusem. W Polsce stwierdzono do tej pory 18 przypadków zakażenia.

źródło: PAP | red: mak, wszStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok, 03.3019, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
14.06.2020, 22:32, akt. 15.06.2020, 00:58

Romanczuk: Piast wykorzystał nasze błędyźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok