Radio Białystok | Sport | Iwajło Petew: zrobiliśmy kibicom najlepszy prezent na stulecie Jagiellonii

Iwajło Petew: zrobiliśmy kibicom najlepszy prezent na stulecie Jagiellonii

31.05.2020, 18:06, akt. 18:31

Jagiellonia pokonała Cracovię w 27. kolejce Ekstraklasy 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył wychowanek żółto-czerwonych Przemysław Mystkowski.

Iwajło Petew, fot. Joanna Szubzda
Iwajło Petew, fot. Joanna Szubzda

Prezent na stulecie

Trener Jagiellonii Białystok przyznał po meczu, że żółto-czerwoni w jego opinii przeważali przez większą część spotkania. Dodał, że zdobyte punkty to najlepszy prezent na stulecie klubu.

- Zagraliśmy niezły mecz. Przez około 70 minut kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Tylko pomiędzy 55. a 75. minutą moi zawodnicy stracili pewność siebie. Cieszy jednak, że potrafili wrócić do gry i znowu prezentować się tak, jak wcześniej. Wygrana oczywiście bardzo cieszy. To był najlepszy prezent, jaki można było sprawić kibicom na stulecie klubu - mówił trener Jagiellonii Białystok Iwajło Petew.


Probierz: zastanawiam się, czy jestem jeszcze w stanie zmotywować moich piłkarzy

Szkoleniowiec Cracovii mówił po meczu, że jego zespół stać było w tym spotkaniu na remis, lecz błąd popełniony w końcówce  był bardzo kosztowny i to Jagiellonia zdobyła komplet punktów. Trener na konferencji dodał, że na temat tego spotkania będzie rozmawiał z prezesem klubu. Dodał, że nie jest pewien, czy potrafi jeszcze zmotywować swoją drużynę

- Ten mecz był wielką niewiadomą po tak długiej przerwie. Rozgrywaliśmy wprawdzie dużo spotkań wewnętrznych, ale to coś zupełnie innego. Atmosfera na stadionie też była zupełnie inna. Nie zaczęliśmy dobrze, bo przez piętnaście minut nie potrafiliśmy się utrzymać przy piłce. Graliśmy za nerwowo. Potem była taka faza, ze mogliśmy kilka akcji lepiej wykorzystać, mieliśmy swoje okazje, ale brakowało dogrania. Z przekroju meczu wydawało się, że remis jest w naszym zasięgu, jednak popełniliśmy błąd w samej końcówce i przegraliśmy piąte spotkanie z rzędu. Tak patrzę na to z boku i się zastanawiam, czy ja jestem jeszcze w stanie czegoś nauczyć tych zawodników i ich zmotywować. Będę rozmawiał na ten temat z profesorem Filipiakiem, bo nie tak sobie te mecze wyobrażałem. Jestem trenerem, który zawsze walczy, a profesor dwa razy wsparł mnie w trudnych momentach. Zastanawiam się jednak, czy mogę tych zawodników czegoś nauczyć i ostatnio widzę, że jest coraz trudniej. Mogę tylko przeprosić kibiców, że rozdmuchaliśmy nasze nadzieje na walkę o mistrzostwo. Na pewno przeprowadzę dziś z profesorem dłuższą rozmowę.


Jagiellonia kolejny mecz rozegra w sobotę (6.06) o godzinie 15:00 w Białymstoku. Przeciwnikiem żółto-czerwonych będzie Wisła Płock, która uległa w niedzielę (1:4) Koronie Kielce.


źródło: PAP | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Przemysław Mystkowski zapewnił wygraną Jagiellonii w Krakowie

31.05.2020, 15:14

Piłkarze Jagiellonii Białystok zdobyli trzy punkty w wyjazdowym meczu z Cracovią. W niedzielne (31.05) popołudnie wygrali 1:0 z "Pasami". Jedynego gola - kilka minut przed końcem meczu strzelił Przemysław Mystkowski, który pojawił się na boisku chwilę wcześniej. Dla podopiecznych Michała Probierza była to piąta kolejna porażka.


Sportowcy, działacze i kibice świętują 100-lecie Jagiellonii Białystok - jubileusz z pandemią w tle [zdjęcia, wideo]

30.05.2020, 07:16

Wyjątkowy jubileusz obchodzi Jagiellonia Białystok. Przyjmuje się, że dokładnie 100 lat temu, 30 maja 1920 roku pierwszy mecz zagrała drużyna, która dała początek białostockiemu klubowi.


Przerwała trwała aż 80 dni - wracają rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy

27.05.2020, 20:35

Piłkarze PKO BP Ekstraklasy już po raz drugi wracają w tym roku na boiska. O ile jednak w lutym wznowili sezon po planowanej zimowej przerwie, o tyle następna - spowodowana koronawirusem - trwała aż 80 dni. Dzięki wysiłkom wielu osób w piątek (29.05) rozpocznie się 27. kolejka.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie To Tu

Ireneusz Mamrot, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
1.06.2021, 16:45, akt. 2.06.2021, 07:48

Ireneusz Mamrot wraca do Jagiellonii Białystok?źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok