Radio Białystok | Sport | Podlaski Związek Piłki Nożnej podsumował minioną kadencję

Podlaski Związek Piłki Nożnej podsumował minioną kadencję

autor: Robert Bońkowski

30.07.2020, 14:33, akt. 15:55

Organizacja meczów reprezentacji młodzieżowych, odbudowa wizerunku związku i naprawa finansów, to główne sukcesy minionej kadencji. Władze Podlaskiego Związku Piłki Nożnej podsumowały ostatnie cztery lata działalności.

Fot. Robert Bońkowski
Fot. Robert Bońkowski

Sławomir Kopczewski mówił, że cztery lata temu Podlaski Związek Piłki Nożnej był w trudnej sytuacji finansowej, co udało się przez ten czas naprawić.


- To był niezwykle trudny i obfitujący w szereg wydarzeń czas. Już sam początek pracy wymagał podjęcia wielu niepopularnych decyzji. Nasz związek był zadłużony, swoje funkcjonowanie finansował kredytem. Dlatego w trybie pilnym należało wprowadzić program oszczędnościowy. Dużo wysiłku włożyliśmy w odbudowanie wizerunku podlaskiej piłki. To są z jednej strony działania sportowo-organizacyjne, ale także zaistnieliśmy w Internecie, w mediach społecznościowych - zauważył Kopczewski.


Prezes Związku Sławomir Kopczewski mówi, że związek potrzebuje kolejnych reform.


- Wiele rzeczy zrobiliśmy i z wielu rzeczy jesteśmy zadowoleni, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że daleka droga przed nami. Chcemy cały czas poprawiać swoje działanie i doprowadzić do tego, że każdy będzie zadowolony ze współpracy ze związkiem. Chcemy, by kluby piłkarskie z naszego województwa, wspólnie z nami, tworzyły i reagowały w tym środowisku piłkarskim - powiedział prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Kopczewski.


Sławomir Kopczewski poinformował, że wkrótce w naszym regionie zorganizowane będą kolejne mecze młodzieżowych reprezentacji Polski.


- Na pewno wkrótce przyjedzie do nas ze swoją reprezentacją trener Czesław Michniewicz. Gdyby nie pandemia, w Białymstoku rozegrano by już kolejny mecz kadry u-21 z Estonią. Zaplanowano także spotkanie towarzyskie reprezentacji w Suwałkach z Białorusią. Na ostatnim posiedzeniu zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, nasz regionalny związek, otrzymał możliwość organizacji dwumeczu Polska - Litwa, w kategorii u-15. Te dwa mecze odbędą się na terenie naszego województwa - dodał Sławomir Kopczewski.


W sobotę (1.08) odbędzie się walne zgromadzenie działaczy Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Przeprowadzone będą wybory prezesa związku. O reelekcję ubiega się Sławomir Kopczewski, a jego kontrkandydatami są: były prezes PZPN Witold Dawidowski i Dariusz
Dubiński


| red: rbon

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nowy napastnik w Jagiellonii Białystok

28.07.2020, 20:14

Jagiellonia Białystok pozyskała nowego zawodnika. To 19-letni napastnik Maciej Mas.


Wiemy z kim Jagiellonia zagra pierwszy mecz nowego sezonu

27.07.2020, 17:29

Ekstraklasa przedstawiła szczegółowy terminarz rozgrywek ligowych sezonu 2020/21. Jagiellonia sezon rozpocznie od meczu w Białymstoku.


Podlaski Związek Piłki Nożnej wspiera mniejsze kluby w czasach pandemii

7.07.2020, 16:08

Podlaski Związek Piłki Nożnej przeznaczył ponad 250 tys. zł dla mniejszych klubów piłkarskich, które wystartują w przyszłym sezonie. Decyzja ta ma związek z pandemią koronawirusa i trudną sytuacją podlaskich klubów.


Mecz eliminacji piłkarskich ME do lat 21 znów w Białymstoku

17.02.2020, 14:28

W Białymstoku po raz drugi odbędzie się mecz eliminacji piłkarskich Mistrzostw Europy do lat 21. Tym razem rywalem drużyny Czesława Michniewicza będzie reprezentacja Łotwy.


Jagiellonia Białystok otworzyła nowy ośrodek treningowy w Starosielcach [zdjęcia]

11.06.2019, 09:30

Trzy boiska, w tym jedno na zimę zadaszane i zaplecze z szatniami i administracją - tak wygląda ośrodek treningowy Jagiellonii Białystok, oddany we wtorek (11.06) oficjalnie do użytku. Będą tam trenowały nie tylko drużyny dziecięce i młodzieżowe, ale też zespół ekstraklasowy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok