Radio Białystok | Sport | Jagiellonia Białystok po raz pierwszy z dotacją od województwa

Jagiellonia Białystok po raz pierwszy z dotacją od województwa

20.08.2020, 14:26, akt. 16:12

400 tysięcy złotych dotacji otrzyma Jagiellonia Białystok z przeznaczeniem na szkolenie i utrzymanie drużyn młodzieżowych. To pieniądze przyznane w konkursie przez samorząd województwa podlaskiego. W zamian na koszulkach piłkarzy grających w ekstraklasie znajdzie się logo regionu.

fot. Robert Bońkowski
fot. Robert Bońkowski


0:00
0:00
Jagiellonia Białystok po raz pierwszy z dotacją od województwa - relacja Roberta Bońkowskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W czwartek marszałek województwa Artur Kosicki przekazał symboliczny czek na 400 tys. zł władzom klubu.

"Wiemy, że Jagiellonia to duma nie tylko miasta, ale i całego województwa. To też stuletnia historia klubu (...), myślę że możemy być dumni z Jagiellonii i jej osiągnięć, ale też jej kibiców" - mówił Kosicki przypominając sukcesy piłkarzy, w tym zdobycie Pucharu Polski czy medale mistrzostw kraju.

Dodał, że to pierwsza tego typu dotacja przekazana przez samorząd województwa SSA Jagiellonia, wyraził nadzieję, że współpraca będzie trwała dłużej.

"Mam nadzieję, że pieniądze się przydadzą. Wiemy, że jest to bardzo trudny czas pandemii, nie jest pewnie też łatwo prowadzić w tym okresie treningi czy rozgrywki. Tym bardziej uważamy, że każde pieniądze, które zarząd województwa podlaskiego będzie kierował w ogóle do podlaskiego sportu, będą na siebie pracować" - wspomniał Kosicki.

Wiceprezes SSA Jagiellonia Agnieszka Syczewska poinformowała, że pieniądze będą przeznaczone na szkolenie dzieci i młodzieży, w tym opłacenie trenerów. Przypomniała, że poza pierwszą drużyną grającą w piłkarskiej ekstraklasie, klub ma drugi zespół - rywalizujący w 3. lidze i złożony z młodzieżowców - oraz kilkanaście zespołów juniorskich i dziecięcych, gdzie pod okiem 40 szkoleniowców trenuje ponad 300 chłopców i dziewczynek. Jak podała, w minionym sezonie Jagiellonia przeznaczyła na szkolenie młodzieży 4 mln zł, zarówno w spółce, jak i akademii piłkarskiej.

Jako tzw. świadczenia reklamowe klub umieści logo województwa na strojach piłkarzy, pojawi się też ono na stronach internetowych i w mediach społecznościowych klubu. Planowane są również wspólne akcje marketingowe.

Pieniądze mają być wykorzystane do końca tego roku. W przyszłym władze województwa chcą ogłosić podobny konkurs.

źródło: PAP | red: mak, rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nowy trener i więcej młodych Polaków - Jagiellonia ma nowy plan na rozpoczynający się sezon

19.08.2020, 19:17

Po nieudanym minionym sezonie - zbiegającym się z jubileuszem stulecia klubu - Jagiellonia Białystok stawia na długofalowy plan oparcia kadry na młodzieży, zwłaszcza na wychowankach. Władze klubu i nowy trener Bogdan Zając ostrożnie wypowiadają się o celach zespołu.


Wdowik: musimy jak najszybciej zapomnieć o wyniku tego meczu [wideo]

14.08.2020, 09:51

Piłkarze Jagiellonii Białystok już po pierwszym meczu zakończyli przygodę z rozgrywkami Pucharu Polski. W wyjazdowym spotkaniu żółto-czerwoni przegrali z Górnikiem Zabrze 1:3 (1:1) i odpadli z rozgrywek.


Bogdan Zając (trener Jagiellonii): nie potrafiliśmy odpowiedzieć na ataki Górnika [wideo]

14.08.2020, 09:18

Piłkarze Jagiellonii Białystok już po pierwszym meczu zakończyli przygodę z rozgrywkami Pucharu Polski. W wyjazdowym spotkaniu żółto-czerwoni przegrali z Górnikiem Zabrze 1:3 (1:1) i odpadli z rozgrywek.


Jeden mecz i koniec - Jagiellonia odpadła z Pucharu Polski

13.08.2020, 22:28

Piłkarze Jagiellonii Białystok już po pierwszym meczu zakończyli przygodę z rozgrywkami Pucharu Polski. W wyjazdowym spotkaniu żółto-czerwoni przegrali z Górnikiem Zabrze 1:3 (1:1) i odpadli z rozgrywek. Teraz mogą się skupić tylko na grze w lidze.


Kolejny młody Polak przeszedł do Jagiellonii

11.08.2020, 08:52

Jagiellonia zakontraktowała w poniedziałek Mateusza Wyjadłowskiego. 20-letni piłkarz, który w minionym sezonie grał w drugoligowej Garbarni Kraków, podpisał z białostockim klubem ekstraklasy umowę na trzy lata, z opcją przedłużenia o rok.


Trener Bogdan Zając: chcę, by Jagiellonia miała swoją tożsamość [wideo]

6.08.2020, 19:39

Działo się to błyskawicznie, widać było, że obie strony są bardzo zdeterminowane - tak o podjęciu pracy w roli pierwszego trenera Jagiellonii Białystok mówi jej nowy szkoleniowiec Bogdan Zając. W miniony piątek zastąpił na tym stanowisku Bułgara Iwajło Petewa.


Pierwszy test Bogdana Zająca. Jagiellonia pokonała Znicz Pruszków aż 6:1

6.08.2020, 14:16

Jagiellonia Białystok pokonała 6:1 drugoligowy Znicz Pruszków w rozegranym w środę (6.08) w Uniejowie meczu kontrolnym. To pierwszy sparing w trakcie letnich przygotowań ósmego zespołu minionego sezonu piłkarskiej ekstraklasy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok, 18.05.2024, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
17.05.2024, 23:29, akt. 19.05.2024, 00:33

"Sportowa Sobota" w Polskim Radiu Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok