Radio Białystok | Sport | Obrońcy Arsenić i Błyszko wypożyczeni z Jagiellonii

Obrońcy Arsenić i Błyszko wypożyczeni z Jagiellonii

8.09.2020, 17:42, akt. 17:45

Jagiellonia wypożyczyła do chorwackiego HNK Rijeka i Stali Mielec defensorów: Chorwata Zorana Arsenica i Wojciecha Błyszko - poinformował białostocki klub. To kolejni piłkarze, którzy czasowo odchodzą z ósmego zespołu poprzedniego sezonu ekstraklasy.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Wypożyczenie 26-letniego Arsenica jest niespodzianką, bo jeszcze w pierwszej kolejce obecnego sezonu chorwacki piłkarz znalazł miejsce w pierwszej jedenastce Jagiellonii i zagrał cały mecz z Wisłą Kraków (1:1) na pozycji prawego obrońcy.

Ostatecznie jednak w tym sezonie Arsenic walczyć będzie o miejsce w kadrze nie białostoczan, a HNK Rijeka, który w ubiegłym sezonie zakończył rozgrywki na 3. miejscu chorwackiej ekstraklasy.

Umowa z chorwackim klubem daje mu opcję wykupu piłkarza, który w Jagiellonii najczęściej występował na środku obrony.

Inny stoper Wojciech Błyszko, który w końcówce ubiegłego sezonu dostał szansę pokazania się w pierwszym składzie, ostatecznie jednak miejsca w kadrze Jagiellonii nie wywalczył; 20-latek został na rozpoczęty już sezon wypożyczony do beniaminka ekstraklasy Stali Mielec.

To kolejni defensywni gracze, którzy - pod wodzą nowego sztabu szkoleniowego - nie znaleźli miejsca w kadrze Jagiellonii i trafiają na wypożyczenia. Wcześniej byli to: stoper Dawid Szymonowicz (Cracovia Kraków) i środkowy pomocnik Bartosz Kwiecień (Arka Gdynia).

W tej sytuacji o miejsce na środku obrony rywalizować będą: Błażej Augustyn, Chorwat Iwan Runje i Rumun Bogdan Tiru.


źródło: PAP | red: rbon

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Piłkarze Jagiellonii w najlepszej "jedenastce" 2. kolejki PKO Ekstraklasy

31.08.2020, 11:47

Jagiellonia pokonała w sobotę (29.08) warszawską Legię 2:1. Dwóch zawodników żółto-czerwonych zostało wyróżnionych po tym spotkaniu i znalazło się w najlepszej "jedenastce" minionej kolejki.


Jagiellonia wygrywa z mistrzem Polski - Legią Warszawa [zdjęcia]

29.08.2020, 22:00

Piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali w wyjazdowym meczu Legię Warszawa 2:1 (2:0). Gole dla żółto-czerwonych strzelił Jakov Puljić i Jesus Imaz. Hiszpan strzelił pierwszego gola w tym roku. Jedyną bramkę dla mistrzów Polski zdobył Pekhart.


Bogdan Zając: wygraliśmy charakterem [wideo]

29.08.2020, 19:05

Piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali w wyjazdowym meczu Legię Warszawa 2:1 (2:0). Gole dla żółto-czerwonych strzelił Jakov Puljić i Jesus Imaz.


Romanczuk: wykorzystaliśmy słabsze strony Legii

29.08.2020, 19:03

Piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali w wyjazdowym meczu Legię Warszawa 2:1 (2:0). Gole dla żółto-czerwonych strzelił Jakov Puljić i Jesus Imaz.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok