Radio Białystok | Sport | Mistrzostwa Polski w short tracku – wszyscy najlepsi wystąpią w Białymstoku

Mistrzostwa Polski w short tracku – wszyscy najlepsi wystąpią w Białymstoku

15.10.2020, 08:36, akt. 08:49

Piątkowymi biegami eliminacyjnymi na 500, 1000 i 1500 m oraz w sztafecie mieszanej (kobiety i mężczyźni na 2000 m), rozpoczną się mistrzostwa Polski w short tracku. W Białymstoku wystąpią wszyscy najlepsi, na czele z medalistką mistrzostw świata i Europy Natalią Maliszewską.

Natalia Maliszewska, fot. Joanna Szubzda
Natalia Maliszewska, fot. Joanna Szubzda

W sobotę (17.10) na lodowisku BOSiR rozdane zostaną medale w zawodach na krótkim torze na 500 m i 1500 m (kobiet i mężczyzn) oraz w sztafecie mix. Na ten dzień zaplanowana jest również rywalizacja eliminacyjna sztafet na 3000 m zawodniczek i 5000 m zawodników.

Z kolei w niedzielę (18.10) odbędą się finały na 1000 m łyżwiarek i łyżwiarzy oraz sztafet, a także superfinały 3000 m kobiet i mężczyzn.

Jak poinformował Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego, w podlaskiej stolicy startować będzie cała krajowa czołówka. Pierwszoplanową postacią kadry narodowej jest łyżwiarka miejscowej Juvenii Natalia Maliszewska, m.in. mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata na 500 m; na początku tego roku wywalczyła brąz Mistrzostw Europy. Wcześniej sięgnęła po Puchar Świata na tym dystansie.


"(...)Cieszę się ze startu w Białymstoku, chociaż nie ukrywam, że jest to najzimniejsze lodowisko w Polsce. Bardzo ciężko jest trenować i występować w takich warunkach. Na pewno, nie tylko z uwagi na brak publiczności, będzie to inny start. Może być ostrożniej niż zwykle" - stwierdziła Maliszewska, cytowana w komunikacie PZŁS.


Bardzo ciekawie zapowiada się jej rywalizacja z Kamilą Stormowską (Stoczniowiec Gdańsk), która w lutym – niedługo przed wybuchem pandemii koronawirusa – zajęła trzecie miejsce w PŚ na 500 m w holenderskim Dordrechcie.

Wśród zgłoszonych do MP są także m.in. siostra Natalii, Patrycja Maliszewska oraz Gabriela Topolska, Paweł Adamski, Rafał Anikiej, Bartosz Konopko, Łukasz Kuczyński, Karol Nieścier (wszyscy Juvenia Białystok), Nikola Mazur (GKS Stoczniowiec Gdańsk) i Magdalena Warakomska, Magdalena Zych, Mateusz Krzemiński (AZS KU Politechniki Opolskiej).

W okresie letnio-jesiennym reprezentanci trenowali na zgrupowaniach m.in. w: Gdańsku, Tomaszowie Mazowieckim i Białymstoku oraz Dreźnie, gdzie w zawodach kontrolnych ścigali się z Niemcami i Francuzami.

"W silniejszym gronie zawsze jest łatwiej podnosić prędkości maksymalne. Żeby odpowiednio się przygotować do sezonu, musieliśmy na bieżąco korygować plany przygotowań. W Dreźnie udało się zrealizować wszelkie założenia treningowe. Odwołania pierwszych zawodów Pucharu Świata w Kanadzie i Azji jednak sprawiają, że naszą jedyną docelową imprezą po Nowym Roku pozostają mistrzostwa Europy w Gdańsku" – przyznała trenerka kadry narodowej Urszula Kamińska, od lat związana z Juvenią.


źródło: PAP | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Natalia Maliszewska: nie mogłam sobie wyobrazić lepszego sezonu

17.04.2020, 12:38

Natalia Maliszewska ostatniej zimy stanęła na podium mistrzostw Europy na 500 m i po raz pierwszy znalazła się w czołowej trójce zawodów Pucharu Świata na dystansie dwukrotnie dłuższym. - Nie mogłam sobie wyobrazić lepszego sezonu - przyznała polska gwiazda short tracku.


Natalia Maliszewska nie powalczy o kolejny medal - mistrzostwa Polski w short tracku odwołane

10.03.2020, 18:39

Natalia Maliszewska nie powalczy o złoty medal Mistrzostw Polski w short tracku, a Białystok nie będzie gościł najlepszych łyżwiarzy szybkich w kraju.


Umowy podpisane - siostry Maliszewskie Ambasadorkami Białostockiego Sportu [zdjęcia]

17.02.2020, 20:23

Mają promować Białystok w swoich relacjach z imprez sportowych, wywiadach, a także podczas aktywności w social mediach. Zawodniczki startując w short tracku Natalia i Patrycja Maliszewskie z Juvenii Białystok podpisały w poniedziałek (17.02) wieczorem z prezydentem Białegostoku Tadeuszem Truskolaskim umowę o współpracy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok