Radio Białystok | Wiadomości | Natalia Maliszewska: nie mogłam sobie wyobrazić lepszego sezonu

Natalia Maliszewska: nie mogłam sobie wyobrazić lepszego sezonu

17.04.2020, 12:38, akt. 12:43

Natalia Maliszewska ostatniej zimy stanęła na podium mistrzostw Europy na 500 m i po raz pierwszy znalazła się w czołowej trójce zawodów Pucharu Świata na dystansie dwukrotnie dłuższym. - Nie mogłam sobie wyobrazić lepszego sezonu - przyznała polska gwiazda short tracku.

Natalia Maliszewska, fot. Joanna Szubzda
Natalia Maliszewska, fot. Joanna Szubzda

Łyżwiarka zdobyła brąz ME w Debreczynie

W sezonie 2019/20 łyżwiarka ŁKS Juvenia Białystok zdobyła brąz ME w Debreczynie na 500 m. Nie udało jej się obronić tytułu, jak również powtórnie sięgnąć po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ w sprincie, ale cały czas utrzymuje się w czołówce i zaliczana jest do faworytek olimpijskiej rywalizacji w Pekinie. W połowie lutego Polka zajęła trzecie miejsce na 1000 m w zawodach pucharowych w Dordrechcie. Nigdy wcześniej nie uzyskała takiego świetnego wyniku na tym dystansie.

Uważam, że nie mogłam sobie wyobrazić lepszego sezonu. W końcu mam w kolekcji pierwsze, historyczne podium Pucharu Świata na 1000 m plus wywalczyłam kolejny medal w mistrzostwach kontynentu, więc jestem zadowolona. Brakuje tylko wisienki na torcie w postaci medalu mistrzostw świata

- powiedziała Natalia Maliszewska.

Mistrzostwa globu w Seulu były zaplanowane w połowie marca, ale nie doszły do skutku z powodu pandemii koronawirusa. Jak federacja poinformowała w czwartek (16.04), w tym roku już nie zostaną przeprowadzone. Nie odbyły się także mistrzostwa Polski.

- Byłam rozczarowana, że nie będę mogła się sprawdzić w tak prestiżowych zawodach. Pracowaliśmy z trenerami trochę innym systemem i teraz nie wiemy, czy zadziałałby tak, jak chcieliśmy. Testy musimy przenieść na przyszły sezon. A tak już teraz wiedziałabym, czy mam ten kolejny medal, czy nie - dodała reprezentantka Polski, która w 2018 roku sięgnęła w Montrealu po srebro MŚ na 500 m.

O odwołaniu MŚ Natalia Maliszewska dowiedziała się podczas zgrupowania w Kazachstanie.

Wyjechaliśmy do Nursułtanu pod koniec lutego i wtedy nie spodziewałam się, że MŚ mogłyby nie zostać rozegrane. Było już niewiele czasu do imprezy i wydawało się, że nic się nie zmieni. Dochodziły nas słuchy, że zawody mogą zostać gdzieś przeniesione, ale nie całkiem odwołane. Po oficjalnej decyzji postanowiliśmy zostać do Kazachstanie do 8 marca i trenować tak, jakby mistrzostwa globu miały się odbyć

- podkreśliła utytułowana łyżwiarka.

Okres kwarantanny Natalia Maliszewska spędza w Białymstoku

Okres kwarantanny liderka kadry biało-czerwonych spędza w rodzinnym Białymstoku. Jej partnerem życiowym jest reprezentacyjny panczenista Piotr Michalski.

- Od poniedziałku powoli wracamy do treningów, ale plan jest na tyle elastyczny, że mogę go realizować sama w mieszkaniu w Białymstoku. Doceniam, że mogę pobyć w domu, bowiem w trakcie sezonu i podczas przygotowań jesteśmy w rozjazdach. Teraz miałam czas przejrzeć wszystkie szafy i sprzątnąć porządnie kuchnię. Generalne porządki. Ale wieczorem jednak, gdy czas jest już tylko mój, stawiam na dobrą pielęgnację, jakieś małe spa i kolejna cześć "Rewizji" Remigiusza Mroza. Polecam tę genialną serię

– przyznała olimpijka z Pjongczangu.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Natalia Maliszewska nie powalczy o kolejny medal - mistrzostwa Polski w short tracku odwołane

10.03.2020, 18:39

Natalia Maliszewska nie powalczy o złoty medal Mistrzostw Polski w short tracku, a Białystok nie będzie gościł najlepszych łyżwiarzy szybkich w kraju.


Wojciech Nowicki: nie zmieniam planów, przygotowuję się do igrzysk

9.03.2020, 14:13

Nie zmieniam planów, trenuję i przygotowuję się do igrzysk olimpijskich w Tokio - powiedział młociarz Wojciech Nowicki, który na mocy podpisanej w poniedziałek (9.03) umowy został Białostockim Ambasadorem Sportu.


Umowy podpisane - siostry Maliszewskie Ambasadorkami Białostockiego Sportu [zdjęcia]

17.02.2020, 20:23

Mają promować Białystok w swoich relacjach z imprez sportowych, wywiadach, a także podczas aktywności w social mediach. Zawodniczki startując w short tracku Natalia i Patrycja Maliszewskie z Juvenii Białystok podpisały w poniedziałek (17.02) wieczorem z prezydentem Białegostoku Tadeuszem Truskolaskim umowę o współpracy.


PŚ w short-tracku - trzecie miejsce Natalii Maliszewskiej na 1000 m

15.02.2020, 16:02

Natalia Maliszewska zajęła w Dordrechcie trzecie miejsce na 1000 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku. Zwyciężyła Koreanka Lee Yu-Bin, a druga była Chinka Zhang Chutong. To pierwsze podium 24-letniej Polki na tym dystansie.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Konkurs "Zagraj z nami"
14.06.2024, 07:01, akt. 15.06.2024, 07:04

Zagraj z nami! Trwa piłkarski konkurs na naszej antenie


"Auta na Bruku" w Białymstoku, fot. Michał Romańczuk
BIAŁYSTOK
14.06.2024, 14:59, akt. 15:01

"Auta na Bruku" w Białymstoku


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok