Radio Białystok | Sport | Sympatycy Jagiellonii nie obejrzą z wysokości trybun spotkania z Lechem Poznań

Sympatycy Jagiellonii nie obejrzą z wysokości trybun spotkania z Lechem Poznań

autor: Robert Bońkowski

15.10.2020, 19:28, akt. 19:47

To już pewne - imprezy sportowe będą na razie rozgrywane bez kibiców. Premier Mateusz Morawiecki z ministrem zdrowia ogłosili nowe obostrzenia, które dotyczą także obecności kibiców podczas imprez sportowych.

Stadion Miejski w Białymstoku - fot. Joanna Szubzda
Stadion Miejski w Białymstoku - fot. Joanna Szubzda

Od soboty (17.10) wszystkie zawody sportowe w kraju będą musiały odbywać się bez udziału publiczności. Dotyczy to m.in. nadchodzącego spotkania Jagiellonii z Lechem Poznań.

Stadion zostanie objęty dodatkowym reżimem sanitarnym - mówi Zbigniew Pypczyński z Wydziału do spraw bezpieczeństwa Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.


- Stadiony, tak jak w minionym okresie będą objęte reżimem sanitarnym. W związku z tym stadion zostanie podzielony na trzy strefy. Strefę "zero", w której będą mogli przebywać wyłącznie sportowcy i ich sztaby. Strefa "pierwsza", w której przebywać będą pracownicy klubu i producenci sygnału telewizyjnego oraz strefa "druga", gdzie przebywać będą akredytowani dziennikarze oraz organizator - mówi Zbigniew Pypczyński.


W związku z obostrzeniami Jagiellonia Białystok przygotowała dwa rozwiązania kibicom, którzy kupili bilety na sobotni (17.10) mecz, a którzy nie będą mogli obejrzeć spotkania z wysokości trybun stadionu - mówi Emil Kamiński z biura prasowego białostockiego klubu.


- Mecz z Lechem Poznań zostanie rozegrany przy pustych trybunach. Przygotowaliśmy posiadaczom biletów dwa rozwiązania. Kibice będą mogli sobie wybrać mecz, na który przyjdą na stadion, w ramach zakupionego biletu. Sympatycy będą mieli do wybory jedno z trzech ostatnich spotkań żółto-czerwonych, rozgrywanych w rundzie jesiennej. Chodzi o mecze z Wisłą Płock, Wartą Poznań oraz Górnikiem Zabrze. Będą mogli także ubiegać się o zwrot środków finansowych - mówi Emil Kamiński.


Ponadto osoby, które zakupiły karnety na mecze Jagiellonii - zostaną poinformowane przez białostocki klub o ewentualnej rekompensacie - po zakończeniu rundy jesiennej rozgrywek PKO Ekstraklasy. 

Najbliższy mecz żółto-czerwonych w sobotę o 20:00. Białostoczanie podejmą zespół Lecha Poznań. Będziemy relacjonować to spotkanie na naszej antenie.


| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Koronawirus w Lechu Poznań - mecz z Jagiellonią niezagrożony

13.10.2020, 20:44

Jeden z piłkarzy Lech Poznań jest zarażony koronawirusem - poinformował we wtorek (13.10) klub. Zaplanowany na sobotę (17.10) mecz wicemistrza Polski z Jagiellonią w Białymstoku ma odbyć się zgodnie z terminarzem.


Sprzedaż biletów na mecz Jagiellonii Białystok z Lechem Poznań wstrzymana

13.10.2020, 14:56

Jagiellonia Białystok zawiesiła we wtorek (13.10) sprzedaż biletów na sobotni mecz piłkarskiej ekstraklasy z Lechem Poznań. Chodzi o to, że jeśli miasto znajdzie się w strefie czerwonej, związanej z pandemią koronawirusa, spotkanie będzie rozegrane bez udziału publiczności.


Rezerwy Jagiellonii pokonały Lechię Tomaszów Mazowiecki 6:0. W składzie białostoczan większość piłkarzy z pierwszej drużyny

10.10.2020, 17:04

Druga drużyna Jagiellonii Białystok pokonała w meczu 3. ligi Lechię Tomaszów Mazowiecki 6:0. Wszystkie bramki padły dopiero w drugiej połowie. Skład rezerw zbudowany był w większości z piłkarzy zgłoszonych do rozgrywek PKO Ekstraklasy. Grali m.in. Runje, Tiru i Olszewski.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
Xavier Dziekoński, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
18.10.2021, 23:38, akt. 19.10.2021, 00:23

Xavier Dziekoński: Szkoda tego karnego
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok