Radio Białystok | Sport | MP w short tracku - trzy złote medale Natalii Maliszewskiej

MP w short tracku - trzy złote medale Natalii Maliszewskiej

18.10.2020, 08:17, akt. 08:23

Natalia Maliszewska zdobyła trzy złote medale drugiego dnia mistrzostw Polski w short tracku, które odbywają się w Białymstoku. Sporą niespodziankę na dystansie 1500 metrów mężczyzn sprawił 18-letni Mateusz Krzemiński, który okazał się najlepszy w stawce.

fot. Rafał Oleksiewicz
fot. Rafał Oleksiewicz


0:00
0:00
MP w short tracku - trzy złote medale Natalii Maliszewskiej - relacja Marka Gąsiorowskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Chyba tęskniłam za wygrywaniem i zdobywaniem medali. To, że mogłam tutaj wystartować, praktycznie w domu, w którym mieszkam od zawsze, jest dla mnie bardzo miłe. Cieszę się, że mogłam tu być, choć szkoda, że nie ma na trybunach publiczności, która na pewno by nas dopingowała 

– powiedziała Natalia Maliszewska - najlepsza polska zawodniczka w short tracku, która w sobotę (17.10) wygrała rywalizację na 500 i 1500 metrów oraz w sztafecie mieszanej.Natalia Maliszewska mistrzynią Polski na 1500 metrów w short trackuW niedzielę (18.10) wystartuje jeszcze na dystansie 1000 metrów, w superfinale na 3000 metrów oraz w finale sztafet kobiecych.
Swojego zaskoczenia wynikiem nie krył Mateusz Krzemiński.


Do mnie to do końca nie dociera. Jestem bardzo szczęśliwy. Dziękuję moim trenerom klubowym Annie Łukanowej oraz Łukaszowi Fabiańskiemu i całemu teamowi, a także moim rodzicom za olbrzymie wsparcie – skomentował.


Mateusz Krzemiński miał sporo szczęścia, bo na półtora okrążenia przed końcem biegu finałowego potknął się prowadzący do tej pory Rafał Anikiej.

"W biegu trzeba często reagować instynktownie. Niestety - pech Rafała, a ja się cieszę swoim szczęściem" – przyznał zawodnik AZS Politechniki Opolskiej.

Pierwotnie krajowy czempionat zaplanowano na połowę marca, ale w związku z rozwojem epidemii koronawirusa, walkę o medale trzeba było przesunąć o kilka miesięcy.


Teraz trzeba żyć z dnia na dzień i lepiej za bardzo nie wybiegać w przyszłość, bo sytuacja jest bardzo dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień. To będzie trudny sezon, ale myślę, że jak go przetrwamy, to będziemy dużo silniejsi – powiedziała Natalia Maliszewska.


Imprezą docelową mają być mistrzostwa Europy, które są zaplanowane w styczniu w Gdańsku, ale szefowie Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego chcą zorganizować także więcej imprez krajowych, by dać szanse rywalizacji zawodnikom.

W niedzielę, która będzie ostatnim dniem mistrzostw, rywalizacja rozpocznie się o godz. 9:00, a zawodnicy walczyć będą na dystansach 1000 metrów kobiet i mężczyzn, w finałach sztafet oraz w superfinałach na dystansie 3000 metrów. 


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Natalia Maliszewska mistrzynią Polski na 1500 metrów w short tracku

17.10.2020, 17:27

Za nami finał mistrzostw Polski w short tracku na 1500 metrów.


Mistrzostwa Polski w short tracku – wszyscy najlepsi wystąpią w Białymstoku

15.10.2020, 08:36

Piątkowymi biegami eliminacyjnymi na 500, 1000 i 1500 m oraz w sztafecie mieszanej (kobiety i mężczyźni na 2000 m), rozpoczną się mistrzostwa Polski w short tracku. W Białymstoku wystąpią wszyscy najlepsi, na czele z medalistką mistrzostw świata i Europy Natalią Maliszewską.


Umowy podpisane - siostry Maliszewskie Ambasadorkami Białostockiego Sportu [zdjęcia]

17.02.2020, 20:23

Mają promować Białystok w swoich relacjach z imprez sportowych, wywiadach, a także podczas aktywności w social mediach. Zawodniczki startując w short tracku Natalia i Patrycja Maliszewskie z Juvenii Białystok podpisały w poniedziałek (17.02) wieczorem z prezydentem Białegostoku Tadeuszem Truskolaskim umowę o współpracy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok