Radio Białystok | Sport | Zając: Śląsk był bardzo dobrze zorganizowany [wideo]

Zając: Śląsk był bardzo dobrze zorganizowany [wideo]

24.10.2020, 20:07, akt. 25.10.2020, 11:54

Jagiellonia Białystok przegrała pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie. Żółto-czerwoni ulegli w sobotę (24.10) Śląskowi Wrocław 0:1 (0:0). Jedynego gola na początku drugiej połowy zdobył Mateusz Praszelik, wykorzystując błąd Bartosza Bidy, który na własnej połowie zagrał w kierunku bramki.

Bogdan Zając - źródło: screen z konferencji

Bogdan Zając: jesteśmy bardzo rozczarowani

Trener Jagiellonii Białystok mówił po porażce ze Śląskiem Wrocław, że jest zawiedziony końcowym wynikiem swojej drużyny. Przyznał, że stracona bramka ustawiła cały mecz.

- Krótko, zwięźle i na temat – jesteśmy bardzo rozczarowani końcowym wynikiem. Takich meczów nie wolno przegrywać. Bartosz Bida popełnił techniczny błąd, w konsekwencji którego przegraliśmy mecz. Takie rzeczy się zdarzają w piłce nożnej. Trzeba było zacisnąć zęby oraz pokazać złość i tego mi brakowało w naszym zespole. Ten gol ustawił mecz. Próbowaliśmy atakować, ale Śląsk był bardzo dobrze zorganizowany i rozbijał nasze ataki - podsumował trener Jagiellonii Białystok Bogdan Zając.

Vitezslav Lavicka: mecz był wyrównany

Szkoleniowiec Śląska Wrocław powiedział podczas konferencji pomeczowej, że prowadzona przez niego drużyna bardzo ciężko pracowała na osiągnięty wynik. Trener wrocławian dodał, że Jagiellonia miała również swoje okazje i bardzo dobrze broniącego golkipera - Damiana Węglarza.

- Jesteśmy szczęśliwi, bo czuliśmy jak ważny jest to mecz i jak ważne będzie zwycięstwo. Ten mecz był wyrównany, bardzo wyrównany. Bardzo mocno dzisiaj pracowaliśmy, bardzo dobrze funkcjonowała nasza organizacja gry i do tego wykorzystaliśmy swoje szanse. Przeciwnik miał też dobrą organizację i do tego bardzo dobrze bronił Damian Węglarz. Szanujemy to zwycięstwo, bo chcemy być cały czas w czołówce tabeli - powiedział szkoleniowiec zwycięskiego zespołu.

Żółto-czerwoni w następnym tygodniu (30.10) zagrają na wyjeździe zaległy mecz z Pogonią Szczecin. Później czeka ich jeszcze jeden wyjazdowy pojedynek - z Cracovią.

źródło: jagiellonia.pl | red: rbon, wsz

Jagiellonia Białystok przegrywa ze Śląskiem Wrocław - przy bramce zawinił Bartosz Bida

24.10.2020, 19:26

Jagiellonia Białystok przegrała pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie. Żółto-czerwoni ulegli w sobotę (24.10) Śląskowi Wrocław 0:1 (0:0). Jedynego gola na początku drugiej połowy zdobył Mateusz Praszelik, który wykorzystał błąd Bartosza Bidy, który na własnej połowie zagrał w kierunku bramki.

Romanczuk: zostawiliśmy na boisku wiele zdrowia [wideo]

18.10.2020, 00:34

Jagiellonia, po trzytygodniowej przerwie wróciła do gry. Podejmowała na własnym stadionie zespół Lecha Poznań. Białostocki klub wygrał z Kolejorzem 2:1 po golach Tarasa Romanczuka i Macieja Makuszewskiego. Kontaktową bramkę z rzutu karnego dla gości zdobył Jakub Moder.

Bogdan Zając: determinacja i wola walki pomogły nam w zwycięstwie [wideo]

18.10.2020, 00:20

"Obrona Białegostoku" - Jagiellonia pokonała Lecha Poznań 2:1 [zdjęcia, wideo]

18.10.2020, 08:35